Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 88

Съвет за читав работен лаптоп.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    HP е 17", освен това е с кофти гаранция - обслужване в сервиза
    Леновото става...
    До преди няколко дена в сервиза имаше няколко тошиби, взеха си ги, не подлежаха на ремонт... Толкова за тошиба...
    Второто леново за 1300 с тъч-скрина също е хубаво...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #17

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Още един въпрос - какво означава при видеото споделена памет? Да разбирам, че видеото е вградена или? И как е по добре да бъде? Друг въпрос - за охлаждането съм чувал нещо, ама какво ли...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-11-14 в 08:04.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #18

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Леновото с тъча, мисля че с PenTile матрица За телефон бива, ама за лаптоп...Гледам си вдигнал бюджета, 1300лв. ли е максимума?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #19

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    То при мен бюджета е разтегливо понятие...Опитвам се да намеря "златната" среда и се ровя из сайтовете и все повече се забатачвам. Тони ми предложи едни варианти, втора ръка от един сайт, много добри предложения, но ме смущава гаранционния период.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-11-14 в 08:04.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    То при мен бюджета е разтегливо понятие...Опитвам се да намеря "златната" среда и се ровя из сайтовете и все повече се забатачвам. Тони ми предложи едни вариянти, втора ръка от един сайт, много добри предложения, но ме смущава гаранционния период.
    Гаранционния период на втората ръка е 6 месеца по принцип. Има и вечен лаптоп, казва се panasonic toughbook, (ползва се в армията) въпроса е дали ти трябва... [emoji2]
    Истина е, че и втора ръка би свършил работа за офис...
    А златната среда - необходима функционалност - цена е 850 лв. От там нататък за офис лаптоп е безмислено да се дават пари...

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #21

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Още един въпрос - какво означава при видеото споделена памет? Да разбирам, че видеуото е вградена или? И как е по добре да бъде? Друг въпрос - за охлжадането съм чувал нещо, ама какво ли...
    Споделена памет означава, че от паметта на компютъра видеото си заделя част за себе си, за да работи, т.е. намалява ти общото количество RAM на компютъра, което можеш да използваш. Всяка една вградена карта работи на този принцип. Вградени са всички карти на Интел - 4000, 4600 и т.н. За офис приложения, дори за гледане на филми една вградена карта ти е напълно достатъчна. Също така вградената карта черпи по-малко ток, съответно живота на батерията е доста по-дълъг, когато нямаш контакт наоколо. За охлаждането - добре е да е с медни радиатори и/или хийтпайпове, като ако имаш външна карта (а ти вероятно няма да имаш) е хубаво да покриват и GPU-то (видеопроцесора) добре, за да охлаждат и него.

    А каква точно офис дейност ще извършваш на лаптопа? Имам предвид да насочиш към примерни програми, които ще се използват, защото в единия случай е възможно и 13" лаптоп да ти върши работа, а в другия може и 17" екран да ти се стори малък.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #22

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Благодарение на pilot и на предишни отговори в темата, имам въпроси относно тези два модела:
    Lenovo B5400 или Lenovo Thinkpad E540

  10. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #23

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Предимството на първият е че има SSD, а на втория че е от по-висок клас - качеството на изработка е по-добра. Аз лично бих избрал вторият - SSD и повече памет винаги могат да се добавят.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Мен също ме интересува какво се има в предвид под офис употреба. Word,Excel и някои счетоводна програма или...?
    Относно вграденото видео. Вграденото видео примерно HD4600 е достатъчно да гледаш 3D филми на FullHD 1920x1080...
    По добро видео ти трябва за игри или за някакво 3D рендване...

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #25

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Приемете, че най-тежката програма която може да бъде стартирана е AutoCAD, но в редки случай.
    Може ли коментар на тези модели:

    HP Pavilion 15-p053eu
    HP Probook 470 G2
    Dell Inspiron 3542
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-11-14 в 23:19.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #26

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Аутокад, променя драстично нещата. Особенно ако се търси комфорт при ползването му. Като се започне с голяма рвзолюция на дисплея, хубав процесор и видео за рендването...
    Този пост е редактиран от glowndark; 20-11-14 в 11:59.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #27

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Без да съм спец, от последните 3 бих избрал Pro Book.
    Ако процесора му е М, вместо U и HDD е 1TB е идеалния вариант. Но и така е добре.
    Имаме в офиса два Lenovo E540, но по-различна модификация. Много евтини на вид и допир, никакви светлинни индикатори за състояниетo, освен на Power бутона, отвратителен TouchPad.
    Съветът ми е да се разходиш до някой голям магазин и да видиш с очите си какво предлага всеки модел. Пък после си го купи от където решиш.
    И в никакъв случай гланцов панел. Още в магазина ще разбереш защо, щом преброиш всички таванни осветителни тела на екрана...
    Успех!

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #28

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    HP Probook 470 G2
    Така...това моделче взе да ми харесва все повече...ще има ли противници?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #29

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Добър е за парите си, взех го преди 3 месеца за сина ми. Ядох го дебелия с драйверите на АТИ. Нямаше тогава в сайта на HP , имаше и някакви особености при инсталирането. Задължително първо ъпдейтите на Уиндоуса заради някакъв фреймуорк и тогава драйвера.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #30

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Като препоръка само - ако може да си го вземеш НЕ с 1 х 8 ГБ, а с 2 х 4 ГБ RAM, пък ако не може, поне провери дали има гаранционни лепенки, за да се направи да е с 2 плочки рам /да работи паметта в DUAL CHANNEL /. Предполагам и в близко бъдеще 8 ГБ памет ще се ти повече от достатъчно

    Single memory vs dual channel - Dual Channel - Memory

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 16-03-18, 21:48
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 22:18
  3. Съвет за читав таблет до 200~300 лв.
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 03-09-13, 12:38
  4. Колко струва работен кондензатор за компресор?
    От alantion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 44
    Последно: 05-03-13, 20:21
  5. Отговори: 9
    Последно: 26-10-06, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе