Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree8Одобрявам

Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Ти пък да не вземеш сега да сравняваш японеца си с европееца.Външното ти е 22 кила, вътрешното 9, като гледам данните в документацията.Освен това си със 750 ватов компресор.25SF е с 550 ватов.Та, при сравняване на японци с европийци в случая килата не сочат на някакви логични изводи.В какво помещение си го сложил.
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #17

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Тази сутрин като излизах за работа и моя GE25VA изпухтя над главата ми и направи дефрост, засякох го 1 минута беше само размразяването, пак при чиста пита вдигна се само малко пара. Настроен е на 24гр. през цялата нощ и така го оставих на 2-ра степен на вентилатора. Температурата беше -6 гр. Това си беше първият дефрост който засичам тази година. Това си е софтуера на МЕ , под определена температура прави дефрост по време, само че при моя модел времето е 2 ч. и 30 минути. Като се замисли човек , 4 минути прекъсване на отоплението не е болка за умиране, един OFF цикъл при работа ON-OFF е пак толкова.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #18

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Моето FD още не е размразявало този сезон.
    Снощи размрази за кратко при чиста пита и външна температура -1

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Cool Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Не мога да си обясня, защо непрекъснато ги дебнете машините за дефрости? Всеки климатизатор, без изключение, прави дефрости по време, когато температурите навън са между +1 и -5 градуса. Хубавите от тях ги правят по-на рядко, без значение дали има лед или не. Погледнете им сервизните. Интервалът може да достигне до 120 - 150 минути. Ако няма лед, няма пренос на топлина към външното тяло за размразяването му. Ефективността не пада, топлината в помещението си остава. Ако стане студено, само за 5 или 10 минути, значи имате нужда или от отоплителен уред, или от изолация. Климатизаторът не е отоплителен уред! Оставете машините си на спокойствие и си свиркайте. Освен, разбира се, ако не сте решили да тествате нещо по тях, като мен

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Додо, Тошибите ти между +1 и -5 колко често размразяват? Пък и не съм виждал Тошо да прави дефрост ако няма скреж.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #21

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ти пък да не вземеш сега да сравняваш японеца си с европееца.Външното ти е 22 кила, вътрешното 9, като гледам данните в документацията.Освен това си със 750 ватов компресор.25SF е с 550 ватов.Та, при сравняване на японци с европийци в случая килата не сочат на някакви логични изводи.В какво помещение си го сложил.
    Хм, образно си го представях един японец (човек) с половин бял дроб и един белчо с цял дроб да тръгнат да бягат и тоя с половиния дроб да му е равен, само щото идва от Азия. Абе, явно е възможно, макар и да не го разбирам.

    12 м2 юг в усойна къща, втори етаж обитаем, обаче отвън освен завета под стряхата, дето го пази от магли и дъжд, под него има едни 20м2 тъмнокеремиден покрив от първия етаж, дето му действа като реотан

    Почне ли да се пробва да размразява климатикът, макар и на сухо и за кратко, загуба на енергия си има - компресорът си нагнетява във външното тяло, вътрешното пак си побелява, демек вън се е стоплило тенекето, след това айде обратно да го сгрее, отидоха 5 минути работа на празно. Не е болка за умиране, но като реши да го прави на всеки час, прави впечатление.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Едно е на всеки час, друго е на 2 часа и половина. Не съм си у нас, за да ги засека дефростите, ако са се появили. В Пловдив е топло, а през нощта спим и не чуваме. Паднаха ми се от тихите тошиби.
    justify одобрява това.

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #23

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    При мен в Бургас още не е размразявал,като го държа на 24-25гр.в приблизително 28кв.В тези квадрати турбината я държа на 2 ,и понякога на 3 степен.Дали е добре на тези обороти-незнам.Това е при тем.от 0-1-2 гр.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Калчев, не е само дроба.И сърцето, и артериите са от значение.
    Aleksandars одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    ее събраха се карантии за бахур

  13. k-k
    k-k е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #26

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Накрая ще взема да послушам dodo_pv и ще спра да го дебна този климатик :D
    От както го хванах да размразява на всеки час, повече не го направи този номер. А тези дни изобщо - но вярно, че и навън се затопли...
    Общо взето не можах да намеря някаква зависимост...
    Здраве да е

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #27

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Засрамил си го явно и е спрял . Никакво предаване, цъкай копчетата на дистанционното както тийнейджър бъзика смартфон, докато не му хванеш цаката.
    Аз се убедих в писаното в други теми, че може да се влияе върху размразяването (и на сухо) чрез оборотите на вентилатора. Минали зими държах Митко на среден и силен вентилатор уж да съм на "далавера" и под +2 градуса си размразяваше на сухо на всеки час и ми се вееше перчема като го приближах. Тази зима, след сериозно разцъкване и следене на електромера в контакта, потвърдих залючението, че на авто вентилатор консумацията пада с 50 вата, при минимума, от тази на другите степени на вентилатора(обаче трябва да си е стигнал зададената температура) и размразяването на сухо се разрежда значително до веднъж на няколко дена.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #28

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Цитат Първоначално публикувано от k-k Виж публикацията
    Общо взето не можах да намеря някаква зависимост...
    При определени условия съм забелязал, че образувалото се заледяване е поресто и изглежда става като изолация за външния въздушен датчик. Но това се отразява в посока по-рядко размразяване.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #29

    Отговор: Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ее, къде сравнявате FD-то с това скопено конче SF.Аз още се чудя, как на МЕ изобщо им дойде на ума да пуснат такъв модел.
    Ти да видиш най-евтиния им модел... Този SF тук го водят най-ниския клас, а то има един, който не се вкарва в България и е най-неземната сопа, по-добре Мидея, че да не съжаляваш за парите си като го изхвърляш...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    При определени условия съм забелязал, че образувалото се заледяване е поресто и изглежда става като изолация за външния въздушен датчик. Но това се отразява в посока по-рядко размразяване.
    А в по-голям студ се отразява в посока ръчно размразяване с гореща вода...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013
    От petarned във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 28-10-17, 01:40
  2. MSZ-SF25VE ШУМ
    От Svecanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 19-08-14, 18:09
  3. Как да накарам Web Server да прави нещо всеки ден?
    От etopchev във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 02-08-05, 13:42
  4. Говори ли ви нещо филмьт "На всеки километар"
    От Kren във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 12-10-03, 02:41
  5. Отговори: 10
    Последно: 26-02-03, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе