Страница 11 от 75 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #151

    Отговор: Samsung TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от veselinbenchev Виж публикацията
    За да са ти активни и другите бутони трябва ТВ-то ти да го разпознае. Като махнеш капака на дистанционното, точно над батериите е написан начина на "PAIR". В случая задържаш бутона RETURN и GUIDE за три секунди и си готов.

    Аз да питам при мен на Samsung UE40H6400 пише Version 2, което май е CMO (Chimei Innolux)?
    Изключително много благодаря! Сменях му няколко пъти батериите, но хич не се загледах че има такъв надпис. Тъкмо обмислях да ходя да се карам пак в магазина
    Относно модела на панела, най-сигурно е да влезеш в сервизното меню.

    П.С. моля пишете също кой от къде си е купувал ТВ-то за да знаем в кой магазин с какви панели продават. Моя съм го вземал от Плесио - там явно доставчика им кара АУО.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #152

    Отговор: Samsung TV 2015

    Взето е от Технополис
    Това добре ли е ?
    Някакво значение има или не-моля обяснете ми

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #153

    Отговор: Samsung TV 2015

    П.С. моля пишете също кой от къде си е купувал ТВ-то за да знаем в кой магазин с какви панели продават. Моя съм го вземал от Плесио - там явно доставчика им кара АУО

    Версия 01 от Зора

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #154

    Отговор: Samsung TV 2015

    И моят е от Plesio - version 01 каквото и да означава това /40UE6500/.
    На мен сглобката ми харесва. Много ме кефи дизайна - хромираната метална стойка, хромирана лайсна отдолу, тънка рамка ... лек за преместване. Според мен в това отношение си е много добре.
    Аз още не съм разпечатал очилата за 3д-то, а вече стават 11 дни откакто го взех. Голям мерак за три-де, а Питаха ме как е активното 3д и казах "не знам"...
    И верно тръгва бързо. В рамките на 4 секунди от натискането на червеното копче вече гледаш телевизия, а wi-fi се връзва след още толкова. За движението в менютата и изпълнението на командите и аз нямам забележка.
    Моят мислех да го връщам заради един пиксел "снежинка" и заради мътния тъмен образ. Промених си решението като гледах малко HD клипове в ютюб. Звукът също е по-силен (в ютюб). Явно нашата кабелна толкова си може. Питах разни хора с други телевизори и някои мислят да минават на Булсат, други на Виваком и така. Не са много доволни от сигнала.
    И на флаш памет не съм го пробвал още ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #155

    Отговор: Samsung TV 2015

    Телевизора тръгва много бързо от очакваното.Гледах 2 филма-всичко ми тръгна без проблем,даже сам си нагласи режим"филм" с настройките,което адски много ме изненада.Снощи обаче реших да си пусна филм от флашката и пускам и няма sub някаква идея как се появяват ?
    Булсатком са под всякаква критика,но пустото Испанско първенство ме държи още.
    Също така ще помоля да споделяте вашите настройки на тв-то-ако не е проблем разбира се

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #156

    Отговор: Samsung TV 2015

    Настройките ги направи според твоите желания. Одеве пробвах дадените готови по-горе (калибриране уж), но си върнах моите стари. Или по-скоро нещо средно между тези от сайта и моите на "филм", защото не запомних всяко нещо къде стоеше.
    Въздържал съм се от настройки максимум.
    Фонови настройки - 14;
    контраст - 80, яркост - 50, острота - 20, цвят - 50.
    Нюанс зелено/червено с крайни стойности 350 - 450 ми седи по средата и не ми е активно, така че това не съм го пипал.
    КВК - изключено и неактивно също
    В "Разширени настройки":
    динамичен контраст - средно
    Черен тон - тъмна
    Телесен тон - 0
    Режим само RGB - Изключен
    Цветова област - авто (цвят червено - 52; зелен - 0; син - 0)
    Баланс бяло - 2 точки
    Гама - +1
    Динамична светлина - изкл. и неактивно

    Опции картина:
    Цветови тон - Топла 2
    Цифров изглед - авто
    Филтър за MPEG шум - Авто
    Ниво HDMI черно - Слабо и неактивно
    Режим Филм - Авто 2
    Motion Plus - Гладка
    Оптимизатор черно - Слабо

    Вечер гледам на нощна лампа на най-слабата й степен и не чувствам напрежение в очите. Не ме изморява изобщо, а съм много чувствителен в това отношение. Примерно на лаптопа на вуйчо ми не мога да седя вечер на лампа в стаята повече от 5-10 мин, защото ще ми извади очите. Как го гледа той по 3 часа си нямам идея. Няма сърбеж, дразнене, умора в тях, не си премрежвам погледа и не ме пронизва в тила самата осветеност от дисплея (както става на гореспоменатия лаптоп).
    Този пост е редактиран от andy_forresite; 24-01-15 в 18:09.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #157

    Отговор: Samsung TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Възможно ли е да се активира при H-моделите, защото в темата е дадено за EH? Доколкото разбирам по този начин може да се ползва DLNA на модели без смарт функции...?

    https://www.avforums.com/threads/sam...nefit.1779194/
    За Н - само това
    The H Series Wiki - SamyGO

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #158

    Отговор: Samsung TV 2015

    Преди секунди направих тези настройки:

    Samsung UE46H7000 TV Overview | Gadget Update

    Мисля че изглежда добре картината.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #159

    Отговор: Samsung TV 2015

    Мартин, когато е с панел на самсунг (S-PVA) се води най-добрия за модела.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #160

    Отговор: Samsung TV 2015

    Поддържа ли се *.m2ts през USB, защото при мен не ги показва? Свалих си няколко клипа от demo-world.eu и трябваше да ги ремуксна в *.ts, за да се покажат на телевизора. А тук е даден, че се поддържа:

    Fielformats.JPG

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    46
    #161

    Отговор: Samsung TV 2015

    Искам да разбера пълният списък на подобрителите които се изключват когато разцъквам PS4
    Засега знам:
    -Цифров чист изглед
    -MPEG филтър

    Другото което бих желал да разбера е това:

    10pt White Balance

    Interval Red Green Blue
    1 -1 0 -3
    2 0 +1 -1
    2 0 0 -2
    4 +1 -3 -4
    5 -4 -4 -6
    6 -4 -7 -9
    7 -4 -8 -10
    6 -2 -6 -10
    9 0 -3 -5
    10 +5 +1 -8

    Стигнах до тези настройки и не мога да си харесам никоя.Разбира се пробвах ги всички.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #162

    Отговор: Samsung TV 2015

    За 10pt White Balance (10 точков баланс на бялото) ти трябва колориметър и софтуер. Замерва се от 0 до 100% сиво(бяло-черно) през стъпка от10%. Така с помощта на тези корекции сивото е сиво и не клони към някой цветови нюанс. Тоест не зеленикаво, червеникаво...


    Баланс на бялото /настройка на сивата скала/
    Това е може би най-важния параметър във цветната телевизия. Почти цялата информация от кадъра се съдържа във черно-бял вариант към който в последствие се добавя цвят. Изключително важно за калибрацията на тази сива гама е да е максимално неутрална /чиста/. Общо приетия стандарт за "чисто" бяло и от там най-неутрално сива скала е D65, при който бялото е със температура 6500К.
    Ето един груб пример как би трябвало да изглежда правилно настроена сива скала:


    Производителите много често в желанието си да привличат по-лесно клиенти залагат на евтини трикове като настройват фабрично моделите си в по-студената гама, което дава фалшиво усещане за по-ярък и контрастен образ. Ето как изглежда сивата гама при тези настройки:


    https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...%89%D0%B8.html

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #163

    Отговор: Samsung TV 2015

    Frost, при мен като пусна клип m2ts в началото ми излиза съобщение "Този видеоформат не се поддържа", но клипа тръгва и си върви нормално. Някъде четох, че можеш просто да преименуваш m2ts на ts и ще го прочете: пробвай.

    Моята матрица е Samsung (40A1AF0V) - version: 1, купен от технополис, модел UE40H6410.

    Иначе след много намерени и модулирани настройки, се спрях на тези:
    СТАНДАРТ: 17/93/45/10/50/50-50
    разширени:
    дин.контр: изкл (ако е много светла стаята - "слабо")
    черен тон: изкл
    телесен тон: 0
    цветова област: избор:
    зелен: ч.23, з.48, с.7
    магента: ч.50, з.0, с.55
    бяло - 2т.:
    +4/0/-9/+6/0/-9
    гама: -1 (или 0)
    опции:
    цветови тон: стандарт (или топла1)
    цифр.изгл: изкл
    филтър мпег: изкл
    режим фимл: изкл
    Motion Plus: по избор
    намали размазване: 5
    намали трептене: 0
    LED чисто дв.: изкл

    взел съм ги от https://www.youtube.com/watch?v=vF-x5e65910 където има и за 10т бяло, но като че ли при мен е по-добре без тях

  17. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #164

    Отговор: Samsung TV 2015

    Опитвам се да гледам 3D филм през "Samsung Link", за да си спестя разпъването на HDMI кабел. Динамичните субтитри обаче подходящи за 3D видео са в .sub формат и май не се четат. Аз ли не правя нещо правилно или няма как да подкарам такива динамични субтитри освен, ако не са във външен носител /флашка, хард диск/ ? Благодаря предварително!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #165

    Отговор: Samsung TV 2015

    3D видео с динамични субтитри

    Ето ти нещо. Аз не съм го пробвал. Гледам 3D със SRT субтитри. Махнах Самсунг Линк, в момента ползвам Сервио.

    http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=39542
    Този пост е редактиран от komet; 26-01-15 в 15:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 75 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе