Страница 30 от 75 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1122
Like Tree145Одобрявам

Samsung Телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    9
    #436

    Отговор: Samsung Телевизори

    Има отново нова версия на софтуера 2606.Някой да има идея за промените?
    Телевизора е 48Н6400

    - - - - - - - - - -

    Търсих и никъде нищо не пише още за версия 2606

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #437

    Отговор: Samsung Телевизори

    И аз не намерих нищо. Иначе ъпдейтнах, не виждам някаква разлика.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #438

    Отговор: Samsung Телевизори

    Колеги, моля за вашата помощ - как да се настрой 40H6400 за да има плътни цветове и присъстващо черно в цялостната картина, а не в около 50% да изглежда измита и постна? Говорим за нагласа на картина по видео от неговия цифров тунер и плейване на HD материали и тест графики от вграденият му плеър. Все още не сме пробвали с външен източник чрез HDMI. Но, принципно телевизора е купен да се гледа по този начин. Имам приятел с 5 серия на Самсунг от преди 4 години, който го ползва за същите цели и картината без допълнителни игри по настройки на цветове, гами-мами е перфектно изразителна, плътни цветове, видимо черно с дълбочина, запас от контраст и яркост, направо кеф да гледаш телевизия да не говорим за HD. Къде грешиме? Вече пробвахме 6 различни калибрационни настройки и пълен фалш. При тъмен екран панела леко свети, а не е черен както при другите ни телевизори. А, уж този модел е най-най? След замяната и спокойно приценка в домашни условия и в сравнение с подобен клас, мога да кажем, че настройките на H6400 са яко нещо сбъркани. Не се настройва към това за което очакваме.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-04-15 в 19:59.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #439

    Отговор: Samsung Телевизори

    Здравейте, за новия софтуер 2606 на 48Н6400 и аз ъпдейтвах снощи, но не намирам разлика. От една седмица съм собственик на самсунг 48Н6400 и искам да питам колегите от предните два поста за един проблем който имам дали са забелязали да го има и при тях. Проблема се изразява в това, че на определени моменти картината сякаш леко тръгва на забързан кадър. Първоначално като го взех телевизора го включих към цифров приемник по HDMI и мислех че нещо с него не се разбира. Вчера обаче си взех CI модул и пак същото забързване. Накрая установих, че всъщност го прави и през други входове, скарт, HDMI през компютъра и незнам на какво може да се дължи това избързване на картината на моменти? Надявах се с новия ъпдейт да са фикснали нещо ама няма. Ако скоро не намеря решение ще се обадя на съпорта на Самсунг да ги питам това фабричен дефек ли е нещо или аз не намирам каква настройка е това? Телевизора от пускането по дефолт на всичко си работеше така с това избързване.

    Другото което е тъпо е че картината хич не е добра правих доста тестове с настройките и готови настройки ползвах, но картината стои постна дори и при HD каналите се забелязва постното. Преди мсесц си купих 32H5500 за друга стая и просто картината на този модел кърти и никакви настройки не съм му правил и съм много доволен. Затова реших да взема за хола 48Н6400 като уж доста го проучвах и си викам е то все пак е 6-та серия. Сравнено с 5-та която имам поне няма да е по-зле... е да ама не. Разочарован съм от 6-та серия да не говорим, че като чета коментарите как и в по-горните серий има толкова проблеми направо Самсунг не знам на къде са тръгнали.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #440

    Отговор: Samsung Телевизори

    Принципно, винаги по форумите повече се пише, когато някой е недоволен от нещо. Много рядко съм виждал някой да се регистрира, за да сподели " Пичове, мнооого съм доволен от този модел.". На сте ли съгласни? Напълно нормално е колкото повече бройки произвежда даден производител, толкова повече несполучливи такива да има. А Самсунг са марката, произвеждаща най-много тв. Не защитавам марката, нито съм фен. Даже напротив, това е първата техника от тази марка, която купих.

    По-горе споменах, че моят телевизор е с панел на Самсунг ( всички 48" версии са с такива ) и Version 2 ( според лепенката). Както виждате, имам и друг телевизор ( виж подписа ) и напълно отговорно мога да заявя, че H6400 има много по-добри цветове и ЧЕРНО от AS640!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    28
    #441

    Отговор: Samsung Телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Принципно, винаги по форумите повече се пише, когато някой е недоволен от нещо. Много рядко съм виждал някой да се регистрира, за да сподели " Пичове, мнооого съм доволен от този модел.". На сте ли съгласни? Напълно нормално е колкото повече бройки произвежда даден производител, толкова повече несполучливи такива да има. А Самсунг са марката, произвеждаща най-много тв. Не защитавам марката, нито съм фен. Даже напротив, това е първата техника от тази марка, която купих.

    По-горе споменах, че моят телевизор е с панел на Самсунг ( всички 48" версии са с такива ) и Version 2 ( според лепенката). Както виждате, имам и друг телевизор ( виж подписа ) и напълно отговорно мога да заявя, че H6400 има много по-добри цветове и ЧЕРНО от AS640!
    Аз точно за 32H5500 съм писал, че е супер. Преди месец го закупих и не съм пипнал нищо като настройки на картина за подобрение, защото нямам забележки (с версия 1 е по лепенката). За 48Н6400 съм леко скиптичен за панела дали е на Самсунг (с версия 2 е моята бройка). По-виоката серия да предава по-зле от по никса 5-та серия нещо не ми се връзва. За проблема с избързване на картината, който забелязвам пък да не говорим.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #442

    Отговор: Samsung Телевизори

    Всички 48" версии на H6400 с панел на Самсунг. Може да се убедиш, ако влезеш в сервизното. Иначе съм съгласен с вас, че е дразнещо да правиш 1000 настройки, докато докараш добра картина.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #443

    Отговор: Samsung Телевизори

    Още по-дразнещо е ,когато НЯМАШ възможност да направиш необходимите настройки . за "избързването" си вижте настройките на "100-те хц" - има по-назад писани примерни настройки , а също може да включите и "филм мод"-а на 2 .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #444

    Отговор: Samsung Телевизори

    svetlio1, би ли припомнил къде беше тази настройка за 100Hz, че в момента не се сещам.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #445

    Отговор: Samsung Телевизори

    Опции картина - Motion Plus

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #446

    Отговор: Samsung Телевизори

    Някой има ли проблем с филмите през USB? Става въпрос за това, че при някои има разминаване на звука с ~100ms... Даже се разбира кога става това изместване, чува се едно прекъсване/препуксване за много-много кратко. Проблемът го оправям, като ремуксна дадения филм и задам на аудио стрийма 100ms изместване. Друг проблем е, когато самият контейнер (MKV) е пълен с какви ли не още стриймове/тагове освен видео потока и основния аудио поток. Тогава изписва нещо за контейнера, нямам спомен какво точно беше... NONE Container нещо си. Та, и тогава се оправя като ремуксна файла и премахна останалите неща, и оставя само видеото и основното аудио... Някой друг сблъсквал ли се е с тези проблеми?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #447

    Отговор: Samsung Телевизори






  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #448

    Отговор: Samsung Телевизори

    Здравейте,

    имам телевизор UE40F6400 и редовно си гледам филми СЪС СУБТИТРИ от флашка или чрез Samsung Link директно от комютъра ми, чрез WiFi. С рутер WDR3600 съм и рутера има порт за USB. В него съм боднал флашка 128 GB за да мога да свалям филмите директно там и да ги достъпвам по-лесно. За целта съм пуснал опция на рутера Media Server. ПРОБЛЕМА е, че като сложа филм със субтитри (същите имена на двата файла) и на телевизора субтирите не се показват. Също не може и да се превърта. Някой случайно да знае как да си пусна превъртането и субтитрите?

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #449

    Отговор: Samsung Телевизори

    Сървъра на рутера е супер куц, на по-старите модели телевизори на самсунг дори не тръгваха никакви файлове - сега на по-новите модели вървят, но за субтитри нямаш никакъв шанс. В мойта домашна мрежа имам 2 рутера TP-LINK - 4300 и 3600 и 2 телевизора Самсунг и каквото и да опитвам не става.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    61
    #450

    Отговор: Samsung Телевизори

    смотана работа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 75 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 158
    Последно: 21-12-23, 19:46
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе