Резултати от 1 до 12 от общо 12

PHILIPS 42PFS7509

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #1

    Arrow PHILIPS 42PFS7509

    Здравейте! Много ще съм благодарен на някого ако може да ми даде съвет за този модел на Филипс. Като характеристики всичко е перфектно,дизайна много ми допада и дори има безжичен СЪБУФЪР в комплекта. Всичко е добре но има само едно но...при гледане на футбол и по специално каналите с ХД формат топката когато е по бързо движението оставя нещо като следа и самата топка трепти. Знаех за този ефект при телевизорите от 6-та серия и се надявах при следващата серия този проблем да е изчистен но... още по интересното е,че така и не попаднах на тв при който топката да се вижда ясно при бързо движение. Продавачите в магазина пробваха да изчистят "ефекта" с разни настройки но нищо не се получи. Ако някой от вас знае как може да се изчисти това,моля да сподели наблюденията си. А иначе това е единственото което ме спира да си купя този модел. Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Пробвахте ли с пускането на Perfect Natural Motion ?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Да пробвах с тази функция...и не само с нея...между другото колкото и да гледах по добър ТВ за тази сума 1150 към момента не видях. Вкрайна сметка си взех този модел и след няколко дни настройка на картината(все пак имам дете и първите дни гледахме само "Дора Изследователката"),но в последствие след като налучках настройките картината буквално "заспа" на екрана особено на HD Каналите,между другото това е тв с което аз съм виждал(лично мнение и не искам да ангажирам никого) с най-добро качество на SD каналите а както прибавим и тристания Амбилайт усещането при гледането на филм е невероятно,а да не забравя и безжичния суббуфер който допринася и за качеството на звука което е както на мини уредба(говорим за апартамент все пак) и все пак да отговоря на първоначалната тема-"ефекта" с топката изчезна,но след много играчка с настройките(когато ми остане време обещавам да публикувам пълния списък с настройките. А и не на последно място разликата с 6-та серия на Филипс е доста голяма,особено в качеството на картината,което според мен е най-важното.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Здравейте. Ще може ли да публикувате примерни настройки за картина на този телевизор. Предварително благодаря!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Мен ме интересува как е мултимедийния плеер?
    Кодировка на кирилските субтитри UTF-8 или CP1251, размер, местоположение, възможност на настройка?
    Може ли да се избират вградени-външни? DTS аудио декодира ли?
    Наистина 42PFS7509/12 е добро попадение за тази цена в момента. 42PFS7109/12 е 1399лв., което е с 250лв. по-скъпо.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Здравейте отново,ето настройките,според които картината е най-добра(лично мнение и не ангажирам никой с него),като за начало започвам с ТВ оператора-Виваком IP-HD 1080i 60hz,NOVA Sport HD. Настройки на ТВ-стил на картината-Стандарт,цвят 70,контраст 100,острота 8 стил Activity-ТВ,цвят-подчертаване на цвета-минимално,цветова темп.-студено. Контраст-режим на контраст-най-добра картина,динамичен контраст-изкл. яркост-50,контраст на видео-80,светлинен сензор-вкл. гама(-1). Острота супер резолюция-вкл. намаляване на шума-максимум,намаляване на артефакт-вкл. Движение HD Natural Motion-максимум,Clear LSD-вкл.
    А относно мултимедийния плеер,нямам никаква идея,все още,когато ми остане време да разуча и него ще пиша. Весели Празници на всички.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Телевизорът вече е 1049лв. в TM.
    Нещо не е е както трябва май, но няма как да разбера какво.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Открих още нещо-вградения плеар чете блу рей филми. За целта трябва да се направят няколко неща. След като е изтеглен филма от папката stream вземате най-големия файл(обикновено около 30,35 ГБ) и го поставяте в отделна папка. Теглите субтитри на същия филм от някоя HD версия и ги поставяте в същата папката с файла. После преименувате файла на субтитрите с идентично име на другия файл например 00023. После свързвате хард диск или флашка към телевизора и ако не тръгнат автоматично субтитрите ги пускате от дистанционното. И още нещо-може и да сменяте аудио потока,което ако е анимация озвучена на български върши чудесна работа. И не на последно място разликата в качеството на картината и звука при гледането по този начин е много голяма в сравнение с HD филмите от 10-12 ГБ. Относно Gena_bs за един месец откакто ползвам модела не съм открил "нещо което не е както трябва"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Благодаря за инфото!
    Все пак ми е интересно защо е тази огромна, за мен, разлика в цената със 7109.
    Ако ми остане време, ще го разцъкам подробно в магазина.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #10

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Аз имам същият телевизор. Encho, струва ми се, че Gena_bs нямаше предивд, че в телевизора нещо не е наред, а в това, че цената му е по-ниска от по-слаби модели. Но това е така - факт. И аз не мога да си го обясня. Най-хубаото е, че от това печелим само ние!
    Само един поблем съм имал с телевизора. Това е безжичният ууфер. Голям проблем с него... Както си свири, в даден момент изостава с част от секудата спрямо телевизора и това много дразни. Ту се изключва, ту се включва. Това доведе и до 2-3 забивания на самият телевизор! Откакто махнах безжичния адаптер, съм нямал никакви проблеми. И без това, звукът от него не може да се сравнява с този от кино система. Реално тази бас колонка ми е излишна.
    Друго, което дразни е бавната реакция на дистанционното управление (което между другото е WiFi и можете да управлявате с него от целия си апартамент, без да е необходимо да го насочвате). Не знам дали при другите СМАРТ телевизори (Сони, Самсунг, ЛГ и т.н....) ситуацията е същата. В крайна сметка имам странното усещане, че "Велико Търново"-то на баба ми по-бързо сменя каналите! Не знам дали това се дължи на самото дистанционно или на телевизора. Но като помисля логично, процесорът му е достатъчно мощен, за да изпълнява блурей 3D през флашката и едновременно с това да си поддържа системите на картината без никакъв лаг! Значи поблемът сигуно е в WiFi а дистанцоннто. Макар че, откакто махнах безжичния адаптер за ууфъра, като че ли е по-добре.
    Искам да отбележа, че на 15 см от телевизора ми е рутера, който със сигурност внася смущения в безжичната връзка между ТВ-то и дистанционното, както и към ууфъра (макар , че за него май е чрез Bluetooth, но не съм сигурен). Освен това имам втори рутер (на друг доставчик.. - не питайте), който е на 2 метра от ТВ-то... Аз така си обяснявам тези проблеми. Кажете при вас как се държи работата с дистанционното? Иначе телевизорът е страхотен, нямам никакви забележки (освен гореизброените).
    Този пост е редактиран от CUPONa; 13-06-15 в 03:43.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Здравейте! Относно,цената и качеството и аз нямам обяснение,но е факт,че модела е много добър за тази сума. За дистанционното: при мен няма проблем с него,всичко си е както трябва,като изключим факта,че забива(спира да работи изцяло) когато управлявам ТВ-то от телефон или таблет. Подновява нормална работа,едва след като дам рестарт като включа и изключа захранващия кабел. Суббъфера: Не се отчайвай! Отне ми около седмица докато му намеря точното място,за да работи както трябва. Ще уточня нещо което може би ще ти помогне. Когато взех телевизора,три дена беше в спалнята,там суббуфера работеше без грешка където и да е позициониран. После закачих ТВ-то на стената в хола. Когато беше на другия край на стаята(хола е по голям като площ от спалнята) имах същите проблеми които описваш. Близо седмица пробвах на различни места и накрая открих две на които работеше както трябва. Едното бе по средата на хола. Другото място бе под ТВ-то на секцията. От както е на секцията всичко е наред. Ако му намериш подходящото място,не мисля,че е излишен,все пак тази опция със суббуфера се предлага само в 9-серия,но това е мое мнение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: PHILIPS 42PFS7509

    Здравейте, имам същия телевизор само, че с по големия екран ( 47PFS7509/12) и клиповете от сайта на нова плей не тръгват иначе от vibox7 или YouTube няма проблем, а всички ползват Flash Player? Някой има ли идея дали е нормално ??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 19:42
  2. PHILIPS 32PFL4606H или PHILIPS 32PFL5606H?
    От taralion във форум Philips телевизори
    Отговори: 38
    Последно: 25-05-12, 12:27
  3. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 09:22
  4. Philips 40PFL5605H или Philips 40PFL5625H
    От mrezata във форум Philips телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-11, 10:56
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе