Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 110

IR контролер за управление на уредите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #1

    IR контролер за управление на уредите

    Здравейте колеги. Нов съм във форума, чета тук от доста време и най-накрая се реших да се регистрирам. Пиша темата тук, понеже не намерих някой преди мен да е опитал следната идея:
    Наскоро ми се щеше да сложа безжичен контролер за отдалечен достъп към климатика през интернет. След като изчетох няколко теми и варианти установих, че подобно устройство за моят Дайкин FTXN25L е в порядъка на около 150 лв. Идеята разбира се е икономия. Докато ме няма да може да намалям температурата на 18 - 19 С, а преди да се прибера в нас да я повишавам онлайн. Като алтернатива открих нещо доста по-добро от въпросният контролер служещ само за климата, а именно отново ир контролер/емулатор, Broadlink rm2. Понеже работата ми е такава, че отсъствам по няколко дни, понякога се прибирам по-рано, мислите ли, че ще има ефект с оглед икономия, чрез намаляне на температурата на 18 градуса, когато в нас няма никой и повишаването и през смартфона чрез този емулатор, който ще ползвам и за други неща 1 час преди да се прибера в нас на около 22 градуса примерно?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    подобно устройство за моят Дайкин FTXN25L е в порядъка на около 150 лв.
    Да прочетеш инструкцията - безценно! Климатикът ти има таймер. А 18оС е комфортна температура и свестен клим може да я покачи до 22 без особен проблем за 0 (нула) време.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Как мислиш да го ползваш този Broadlink rm2?

  5. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #4

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Колега, таймера не ми върши работа, тъй като често отсъствието ми надвишава дванадесетте му часа. По-конкретно ме интересува, дали в този диапазон на температурата за този модел се прави икономия по този метод с понижаването й. Едната ми специалност е електронно-изчислителна техника, инструкцията е първото, което чета.

    - - - - - - - - - -

    Устройството се свързва през безжичната мрежа към рутера и интернет, а неговото управление става, чрез приложение на смартфона, отново чрез интернет. Ще клонирам дистанционното в облака, или смартфона, (все още не знам къде запазва данните на ир при клонирането) ако го няма вече качено в облака. През приложението ще командвам рм2, който ще изпраща комантите към климатика, или който и да е уред, все едно съм си в нас и аз натискам копчето на моето дистанционно. Условията, доколкото виждам в характеристиките на рм2 са, да се управлява уреда или от ир дистанционно, или такова, излъчващо на 315, или 433 мегахерца.
    Този пост е редактиран от adrian_dimitrov; 19-12-14 в 01:07.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Колегата, опитваш се да решаваш някаква много технологична и скъпа задача, без практическа стойност.
    Ако отсъстваш за по-малко от 3 дни, оставяй си климката на 18оС. Ако ще липсваш за седмица - изключвай я.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Колегата, опитваш се да решаваш някаква много технологична и скъпа задача, без практическа стойност.
    Ако отсъстваш за по-малко от 3 дни, оставяй си климката на 18оС. Ако ще липсваш за седмица - изключвай я.
    Съгласен съм! Аз вдигнах ръце от решаването на тази задача преди 3 години. Ако си спомняш доста изписахме по тази тема. В момента, в който осъзнах, че всеки производител на климатици си има свой протокол за обмен между дистанционното и климатика, разбрах, че задачата е почти нерешима. За това предлагаме на клиентите си просто решение - чрез HG07A дистанционно пускане и спиране при предварително програмиран режим на работа. За непретенциозни клиенти, които искат да управляват само 2-3 неща без измерване на параметри - MG08.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #7

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Съгласен съм! Аз вдигнах ръце от решаването на тази задача преди 3 години.
    Решил съм да си поиграя, убеден съм, че ще стане с избраното от мен устройство. Мисля дори да взема още едно, работещо в комбинация с рм2, което да ми показва разхода на енегрия на климатизатора в реално време онлайн на смартфона, но това ще стане по-нататък. Ако има заинтересовани - ще кача резултатите тук.
    Сърби ме нещо за експерименти .... дори имам идея как да го интегрирам със СОТ контролен панел, но за сега само го умувам на суха теория и без вникване в подробности.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    запомни едно,намалянето на градусите дава МИЖАВА ИКОНОМИЯ.........даже НИКВА

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    Решил съм да си поиграя, убеден съм, че ще стане с избраното от мен устройство. Мисля дори да взема още едно, работещо в комбинация с рм2, което да ми показва разхода на енегрия на климатизатора в реално време онлайн на смартфона, но това ще стане по-нататък. Ако има заинтересовани - ще кача резултатите тук.
    Сърби ме нещо за експерименти .... дори имам идея как да го интегрирам със СОТ контролен панел, но за сега само го умувам на суха теория и без вникване в подробности.
    Дявола е в детайлите! Като направиш постановката и тестваш пиши! Ще е интересно.

  12. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #10

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    След двуседмично чакане - днес пристигна рм2 про. Разопаковах устройството - вътре има адаптер тип AC 220V към USB + micro usb към usb кабел. Реших да не ползвам адаптера, а да захранвам устройството от USB порта на рутера, тъй като не го ползвам за друго.
    Инсталирах приложението E-control на Broadlink на смартфонът ми, който работи под андроид ОС. Свързах се към домашната ми мрежа през приложението, намерих рм2 и го конфигурирах и заключих за да не се вижда от останалите потребители на мрежата ми. В менюто избрах опцията климатик, устройството поиска да натисна бутона за включване, за да може да го клонира. Оказа се, че Дайкина ми го има качен в облака с данните за клонирани дистанционни вече и приложението само си разпозна дистанционното, изтегли информацията от облака. Виртуалното дисканционно през което управлявам климатика има всички функции, без Economy, но може да се добави ръчно, макар, че не ми е болка за умиране. Контролирам всички функции на климата, като на екрана получавам информация за температурата на въздуха в помещението, освен тази на зададените градуси, впосредством датчика за температура на рм2. Разминавания с реалната температура няма - отговаря на тази на домашният ми часовник, показващ вътрешна и външна температура. Тъй като съм с динамичен IP адрес, излязох от безжичната ми мрежа и се свързах с рм2 през мобилният интернет, за да съм сигурен, че ще работи когато съм навън и резултата е налице. Направих тест, като рестартирах рутера, за да видя, какво се получава след отпадане на връзката с интернет и на захранването на устройствата. Проблеми не констатирах, всичко си работи нормално. По същият начин клонирах и дистанционното на телевизора, само че ръчно задавах всички команди от дистанционното, тъй като той не бе в списъка на клонираните ДУ в облака на приложението. Отново всичко работи безотказно. Вече задачата е изпълнена, има лесен и евтин вариант за контрол на техниката у дома, работеща с ДУ срещу около 32 долара. От къде и как става поръчката - след разрешение на модераторите, за да не е реклама на продукта.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    След двуседмично чакане - днес пристигна рм2 про. Разопаковах устройството - вътре има адаптер тип AC 220V към USB + micro usb към usb кабел. Реших да не ползвам адаптера, а да захранвам устройството от USB порта на рутера, тъй като не го ползвам за друго.
    Инсталирах приложението E-control на Broadlink на смартфонът ми, който работи под андроид ОС. Свързах се към домашната ми мрежа през приложението, намерих рм2 и го конфигурирах и заключих за да не се вижда от останалите потребители на мрежата ми. В менюто избрах опцията климатик, устройството поиска да натисна бутона за включване, за да може да го клонира. Оказа се, че Дайкина ми го има качен в облака с данните за клонирани дистанционни вече и приложението само си разпозна дистанционното, изтегли информацията от облака. Виртуалното дисканционно през което управлявам климатика има всички функции, без Economy, но може да се добави ръчно, макар, че не ми е болка за умиране. Контролирам всички функции на климата, като на екрана получавам информация за температурата на въздуха в помещението, освен тази на зададените градуси, впосредством датчика за температура на рм2. Разминавания с реалната температура няма - отговаря на тази на домашният ми часовник, показващ вътрешна и външна температура. Тъй като съм с динамичен IP адрес, излязох от безжичната ми мрежа и се свързах с рм2 през мобилният интернет, за да съм сигурен, че ще работи когато съм навън и резултата е налице. Направих тест, като рестартирах рутера, за да видя, какво се получава след отпадане на връзката с интернет и на захранването на устройствата. Проблеми не констатирах, всичко си работи нормално. По същият начин клонирах и дистанционното на телевизора, само че ръчно задавах всички команди от дистанционното, тъй като той не бе в списъка на клонираните ДУ в облака на приложението. Отново всичко работи безотказно. Вече задачата е изпълнена, има лесен и евтин вариант за контрол на техниката у дома, работеща с ДУ срещу около 32 долара. От къде и как става поръчката - след разрешение на модераторите, за да не е реклама на продукта.
    Браво! Поздравления за постигнатото.
    Надявам се колегата, модератор на раздела да ти разреши да го публикуваш. Това е иновативна технология и си струва да се покаже на повече хора.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #12

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Следващата задачка е свързана с измерването на консумацията на климатика, впосредством друго устройство, което работи в комбинация с рм2 и вади показанията на смартфона в реално време, отново чрез интернет мрежата.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Broadlink RM PRO/RM2 WIFI&IR&RF Smart home Automation Intelligent, smart phone Remote control electric appliance


  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    2
    #14

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Колега, от къде мога да си поръчам това устройство?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Отговор: IR контролер за управление на уредите

    Цитат Първоначално публикувано от vencid Виж публикацията
    Колега, от къде мога да си поръчам това устройство?
    Broadlink RM2 Pro Smart Home Automation Phone Wireless Remote Control - US$36.88

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. RAID с вградения контролер
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 28
    Последно: 20-04-11, 08:37
  2. Фан контролер
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-09, 14:34
  3. ПродавамДъно и Контролер
    От kocev666 във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 21-06-09, 16:02
  4. Купувам SCSI контролер
    От ipy във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-03-06, 16:41
  5. SATA контролер за Linux/BSD
    От universe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-04, 18:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе