Резултати от 1 до 11 от общо 11

Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #1

    Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Климатика бе в безупречно състояние и работеше безпроблемно, до вчера. Панасоника е от последните модели произведени в Малайзия.
    Както си работеше, изведнъж спря и се включи оранжев бутон "Таймер", след преглед на ръководството за потребители, се оказа проблем в компресора. Обадих се на сервиза и установиха изгорял компресор, възможно ли е наистина да е изгорял или ме баламосват за да си купя нов климатик?
    Втори въпрос, ако е вярно твърдението има ли смисъл да се търси нов компресор или смяна с нов климатик?
    Трети въпрос - Някой може ли да ме ориентира за цена на нов компресор или рециклиран за модела? Търсих в нета, но модела е доста старичък и не намирам в БГ такива компресори. Иначе машинката наистина е добра и никога не ме бе изоставяла до вчера

    П.П. Струва ли си ремонта ???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    компресора е скрол ,900 вата .. трудно ще намериш такъв нов ..

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #3

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Може да се намери нов, но не знам дали цената ще Ви додне.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Случайно някой да знае дали този компресор е съвместим с друг модел по-нов, например?

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Я вземи да напишеш каква грешка дава дистанционното управление на климатика преди да вадим 100% заключения, че е компресор. Наистина е възможно да е изгорял, все пак машината е доста стара. Разбира се за такива климатици винаги може да се предложи компресор-заместител и машината да се подкара. Просто трябва да се погледне кое е най-икономически изгодното решение.

    Панасоник произвеждат всички битови климатици за европейския пазар (освен 2 модела) в същата фабрика, от която е излязъл и този климатик. Не знам какво ви е накарало да мислите, че той е последния...
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 19-12-14 в 15:05.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Трифазен компресор (каквито са в инверторите) трудно изгаря, но му се поврежда(т) възвратния(те) клапан(и). И на мен ми е интересно, дали някой е в състояние да ги смени? Имам два такива компресора и се чудя...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Трифазен компресор (каквито са в инверторите) трудно изгаря, но му се поврежда(т) възвратния(те) клапан(и). И на мен ми е интересно, дали някой е в състояние да ги смени? Имам два такива компресора и се чудя...
    Надали щеше да дава грешка при изтърващ клапан.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Значи на дистанционното не дава никаква информация. Просто светва оранжевата индикация "Таймер" и с дистанционното не може нищо да се направи, също не светва индикацията за мощноста на работата на компресора. Изключвам климатика от захранването и после пускам отново. На вътрешното тяло светва индикация мигаща , но индекацията на компресора не светва. След известно време, индикацията за работа на компресора премигва за 1-2 секунди и угасва. след около минута отново светва оранжева светлина на "Таймера", и така всичко свършва. Забравих да опиша, че при преминаване на автоматичен режим, вътрешното тяло започва да духа за около 30 секунди и спира. Това е всичко.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Като се отвори капака на дистанционното най-долу има малък бутон CHECK. Натискате го за няколко секунди и дистанционното преминава в режим на диагностика. Насочвате го към климатика и започвате да цъкате стрелката на таймера нагоре/надолу и на всяко цъкване на дистанционното се изписва различен код, а вътрешното тяло издава еднократен звук както когато приема команда. Цъкайки стрелката най-вероятно ще достигнете до код, при който вътрешното тяло издава същия звук неколкократно. Това е потвърждението за грешка. Като видите каква е грешката я напишете тук.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Това го направих, превъртях всички кодове но май не чух звук може да съм го пропуснал съжалявам, сега вече ме е яд!!! Вече разкачих климатика като се доверих на сервизните техници!!!
    Много ме хвана яд сега, защо не писах по-рано!

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #11

    Отговор: Климатик Panasonic модел CS-E21CKE

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Надали щеше да дава грешка при изтърващ клапан.
    Пълна ти е пощата и не мога да пратя ЛС.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 13-07-12, 00:41
  2. Въпрос за функция на дистанционно на Panasonic модел CS-RE 12 JKX-1
    От goshan във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-10-11, 22:34
  3. Panasonic CS/CU-E21CKE - търся service manual
    От krasen1965 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 18:46
  4. Кой модел на Panasonic е по-добър XE12EKE или TE12DKE
    От kirilmanika във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 11-10-07, 23:47
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе