Страница 36 от 190 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #526

    Отговор: Избор на Климатик

    lamer40 , предвид условията които сте дали, бих ви предложил да погледнете следните модели:
    За 48m³:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZM-S
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LUCA
    Panasonic CS-RE12QKE
    Моделите са една идея презапасени, ако мога така да се изразя, но не мисля, че е фатлано.
    За 38m³:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZM-S
    Panasonic CS-E7QKEW
    Panasonic CS-RE9QKE
    General Fujitsu ASHG09LUCA


    Относно това:

    Цитат Първоначално публикувано от lamer40 Виж публикацията
    Обмислям за фирма изпълнител да са Vimax,прочетох доста добри отзиви за тях.
    Обмисли отново...
    И още един съвет, когато решите на кого да се доверите, препоръчително преди да вземете решение за модел, да се направи оглед.
    m_dikov и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    13
    #527

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте колеги, ще съм много благодарен, ако дадете някаква идея за конкретни модели климатици при следните критерии:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - за жилище - трапезария, всекидневна в едно, с голям портал между двете помещения
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - и за двете, но определено с превес към отоплението
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - общата квадратура е около 45-46 кв.м;
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - ПВЦ
    в) квадратура на прозорците; - 5-6 кв. м
    г) изложението на помещението - север - запад;
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 7 ми етаж
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - трапезария и дневна
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зимата - по възможност около 22-23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? за момента няма, предстои.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - да, телевизор, компютър
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. около 2500 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? до колкото достигне от - 20 до + 40
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. Климатикът се предвижда да е закачен на външната стена, която само ще разделя външното от вътрешното тяло. Ще сочи директно към портала, на което разчитам да позволява отопление и в двете помещения. Порталът няма преграда, така че двете помещения са едно.

    Предварително благодаря за помощта!

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #528

    Отговор: Избор на Климатик

    В рамките на този бюджет може да погледнете тази машина - General-Fujitsu ASHG24LFC

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    13
    #529

    Отговор: Избор на Климатик

    Е, бюджетът е ориентировъчен, ако си заслужава, може да се завиши малко... иначе благодаря за предложението.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #530

    Отговор: Избор на Климатик

    Тази машина (Mitsubishi Heavy SRC63ZM-S/SRK63ZM-S) е много добра, но там парите са други. Помещението хич не е малко. В този клас, машините не са много, за този бюджет пък изобщо. Добре е да се направи оглед на място от доверена фирма.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #531

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега givan щом си от София потърси колегата Mega и ще останеш доволен.
    Aleksandars и Йордан Илиев харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #532

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    1. Апартамент с 4 помещения - хол, детска, спалня, кухня
    2. Цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление
    3. Каква е:
    а) 2 стаи по 18 квадрата (по 47м3 е всяка) и две стаи по 12м2 ( по 31м3 е всяка)
    б) ПВЦ двоен стъклопакет, стъкла 4 сезона
    в) не съм в апартамента за да измеря квадратурата на прозорците но става въпрос за стандартни 2 вратопрозореца и 2 прозореца в панелен апартамент
    г) хола и детската са чист запад респ. спалнята и кухнята чист изток
    д) ет. 6 от 8
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, кухня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. Бургас
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 22-23 градуса зимата и 25-26 лятото
    6. Таваните и стените около прозорците ще са с гипсокартон с вата, другите стени са към съседи и стълбище
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?-Нормалните уреди за всяко едно жилище
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - тук е голямата неизвестна - търся нещо с най добро съотношение цена/качество - без да се изхвърляме но и без да е най евтиното което ще харчи много ток или най-студените дни (около 10 за Бургас) няма да се справят климатиците
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - трябва да разчитам по всяко време
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - Прикачам и схема

    Без да съобразя бях пуснал нова тема за избора на климатици - моля да се изтрие защото не видях такава опция а копирам мнението си от темата и тук:
    Здравейте. Предстои ми избор на 4 климатика но избора е толкова голям че изцяло се заблудих а по фирмите си имат явно предпочитания към различни марки и в едната казват - абе Дайкин си е Дайкин, в друга "В БГ като стане една марка нарицателно и край (както Нокиа преди години при телефоните) а на тебе и други по-евтини марки ще ти свършат работа"А аз търся не разни екстри или пък най-евтиното а по-скоро най-доброто съотношение цена/качество и да си вършат работата перфектно.
    Става въпрос за панелен апартамент с изложения изток(кухня и спалня и двете са по 12м2) и запад(хол и детска и двете са по 18м2). Ще се сложи ПВЦ дограма със стъкла 4 сезона а на стените с прозорци от вътрешна страна ще има гипсокартон с вата.Другите ми стени са към съседи и стълбище т.е освен стените с прозорци няма други външни стени. В кухнята ще бъде усвоена терасата като тя освен гипсокартона по тавана и пода ще има и фибран както и съседите отгоре и долу също са усвоили терасите. Апартамента е в Бургас - тука голяма зима няма но въздуха е влажен и сякаш климатиците по-често правят дефрост или може би само така ми се струва.Нямам предпочитание към марка но ми се искаше да имат климатиците плазмен филтър но май ще отпадне това изискване защото ми казаха че плазмата се слага във по-високите класове а там вече идва скъпо. Бюджета ми е към 5000 лева а ако мога да се възползвам от REECL 6000 и когато върнат част от сумата пак ще стъпи някъде към 5000. Чудя се ако пък за двете големи стаи взема скъпи мощни климатици дали целия апартамент ще мога да климатизирам т.е да мина с 2 по-големи по-скъпи машини от по-висок клас или с 4 по-евтини. Прилагам ви и схема на апартамента като с червено отбелязах местата на които мисля да са климатиците. Благодаря предварително
    apartament (2).jpg
    П.С. Препоръчаха ми за малките помещения 100V климатици но не мога да намеря кой в Бургас предлага

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #533

    Отговор: Избор на Климатик

    За всяко от двете помещениея по 47m³:
    General Fujitsu ASHG09LTCA
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZM-S
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LUCA
    За детската стая:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZM-S
    Toshiba RAS-107SKV-E5 AvAnt
    Panasonic CS-E7QKEW~CU-E7QKE
    Кухнята ще остане без климатизатор, но с три машини и там ще може да се поддържа оптимална температура. В зависимост от комбинацията която може да се направи между различните модели, бюджета е достатъчен.
    tony34al одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #534
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За всяко от двете помещениея по 47m³:
    General Fujitsu ASHG09LTCA
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZM-S
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LUCA
    За детската стая:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZM-S
    Toshiba RAS-107SKV-E5 AvAnt
    Panasonic CS-E7QKEW~CU-E7QKE
    Кухнята ще остане без климатизатор, но с три машини и там ще може да се поддържа оптимална температура. В зависимост от комбинацията която може да се направи между различните модели, бюджета е достатъчен.
    Благодаря много но явно не съм обяснил правилно. От двете помещения по 47м3 едното е детската -това с двете легла на схемата а другото е хола с ъгловия диван. Спалнята е по-малка.

    Този Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8 ме спечели но абсолютно ли сте сигурен че 10000BTU са достатъчни за стая 18м2/47м3. Извинявам се ако въпроса ми Ви обижда.
    Този пост е редактиран от anonim4o; 03-04-15 в 09:40.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #535

    Отговор: Избор на Климатик

    Няма да имаш проблеми с тази десятка, дори ако си забравил вратата към коридора отворена.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    43
    #536

    Отговор: Избор на Климатик

    Пичове здравейте искам да ми помогнете в сравнението между два климатика и двата са нови и китайчета : ) Midea MSY-09HRDN1 Gold между Sang aus 12h53r150p26.
    Става въпрос за стая 12 квадрата тухла в момента има монтирана 12-ка мидеа конвенционална и се справя супер , но ще го сменям с нещо по-икономично , инверторно това е причината за смяната.
    Пък и в момента горните модели са доста намалени и двата ми идват 750 лв с монтажа заради черния петък или там квото е :D :D :D :D

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #537

    Отговор: Избор на Климатик

    е колко по икономичен мислиш че ще е ? надали ще спестиш и 5 лв на месец .. сложи нещо с КОП 5.5 ако искаш съществена икономия ..

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #538

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Шменти Капели Виж публикацията
    Пичове здравейте искам да ми помогнете в сравнението между два климатика и двата са нови и китайчета : ) Midea MSY-09HRDN1 Gold между Sang aus 12h53r150p26.
    Става въпрос за стая 12 квадрата тухла в момента има монтирана 12-ка мидеа конвенционална и се справя супер , но ще го сменям с нещо по-икономично , инверторно това е причината за смяната.
    Пък и в момента горните модели са доста намалени и двата ми идват 750 лв с монтажа заради черния петък или там квото е :D :D :D :D
    Като гледам избора черния петък е да се отърват от тия машини. По добре си вземи едно GREE 9KF

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    1
    #539

    Отговор: Избор на Климатик

    В най скоро време ще трябва да закупя климатик и реших да потърся малко помощ. Ето и за какво помещение ще ми е нужен:

    1.
    Панелен апартамент

    2. Ще се ползва за охлаждане и отопление

    3............................................................................... :
    а) квадратурата на помещението е около 17м2

    б) прозореца е от алуминиева дограма, двоен стъклопакет, КА стъкло
    в) квадратура на прозореца
    4м2
    г) източно изложение;
    д) 6ти етаж
    е) хол

    4. Местоположение Стара Загора

    5. Без изолация на стените

    6. Сумата с която разполагам не е много. Около 1000 - 1200 лева но ако се наложи ще посъбера още някой лев.

    Ако няма вариант за бюджета който съм посочил, ще помоля поне да ме насочите към определен модел климатик който би паснал на този тип помещение. Благодаря предварително.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #540

    Отговор: Избор на Климатик

    Препоръчвам ти този:
    LG D12AK.NSB/S12AK.UL2

    -хубав и стилен дизайн на вътрешното тяло
    -топли
    -висок коп
    -дефроства само при необходимост
    -има и йонизатор за пречистване на въздуха

    Трябваше да го купиш по време на Великденските намаления и може би щеще да се вмести в бюджета ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 190 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе