Страница 37 от 190 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    2
    #541

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    Моля за съвет за климатик и аз.
    Значи климатика ще се използва за охлаждане и отопление. Стята е хол около 13-14 кв.м, ПВЦ дограма, няма външна изолация, по принцип е малко усоен апартамента, тъй като е на първи етаж, изложението е източно. Спряла съм се на два модела: Haier AS12GN3ERA и Gree GWH12MB Cozy. Сумата, която мога да отделя е до 900-950 лв с включен монтаж.

  2.  
     
  3. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #542

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от mangustata Виж публикацията
    Здравейте,
    Моля за съвет за климатик и аз.
    Значи климатика ще се използва за охлаждане и отопление. Стята е хол около 13-14 кв.м, ПВЦ дограма, няма външна изолация, по принцип е малко усоен апартамента, тъй като е на първи етаж, изложението е източно. Спряла съм се на два модела: Haier AS12GN3ERA и Gree GWH12MB Cozy. Сумата, която мога да отделя е до 900-950 лв с включен монтаж.
    Gree GWH12KF

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #543

    Отговор: Избор на Климатик

    ^ Този модел, доколкото знам е с изчерпани наличности. Има го в доста сайтове, но те май не са актуализирани с месеци. Но нищо не пречи да се звъни и провери, може пък от някъде да изскочи някоя застояла бройка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #544

    Отговор: Избор на Климатик

    Това грее е ебаси машината: Отдавана мощност (отопление) 3,80 (0,44-5,1) kw.
    За тези пари да слиза до 0,44kw е просто супер!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #545

    Отговор: Избор на Климатик

    ти недей вярва много много на написаното .. 0.4 е постижение дори за висок клас машини на 100 волта

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #546

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Това грее е ебаси машината: Отдавана мощност (отопление) 3,80 (0,44-5,1) kw.
    За тези пари да слиза до 0,44kw е просто супер!
    Вероятно имат 1 на ум - 1+0.44 = 1.44.
    Alexi, DUNDURMA и karrum харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #547

    Отговор: Избор на Климатик

    Преди време имах проблем с едно Gree от конвенционалните NB - данните по каталог бяха коренно различни от тези на етикета на външното тяло.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    7
    #548

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,

    имам нужда от съвет какви климатици да купя. Преди да започна искам да кажа, че съм наясно, че изобщо не съм за климатици а за термопомпа или парно но уви... минало е вече и ще трябва да търся решение. Ситуацията е следната:

    Става въпрос за 2 апартамента които са "слети" през усвоени тераси. Площта, която трябва да стопля е много.... 140-150 квадрата но само за част от този обем ще търся отопление с климатици за друга част ще съм на ток. Тухлен апартамент, етаж 1 (над гаражи), външна изолация + 5 см фибран на пода.

    1) Искам да сложа отделен климатик на кухнята с трапезарията (около 13 квадрата)

    2 външни стени с по 2 прозореца. Външна изолация + фибран на пода. За момента няма комшии които да топлят от третата страна от четвъртата отново съм аз. Като цяло според мен една 9-ка би трябвало да се справи. Идеята е климатика да е само за това помещение и да не се надявам да отварям вратата към другите помещение за обмен на въздуха - не искам миризми в целия апартамент.

    2) Спалня 25 квадрата + коридор 15 квадрата

    Външна изолация + фибран на пода. Дограма (не съм наясно колко е качествена но уж не вее от нея);

    За спалнята нямам притеснение - топла е като цяло, обаче този коридор ще ми изяде главата. Коридора е реално връзката между двата апартамента.... разбирайте 7 метра прозорци. Вярно има външна и вътрешна изолация обаче си остава коридор с много дограма.

    Тук според мен ще имам големи топлинни загуби затова съм се насочил към висок клас машина, която да се справя с 45-50 квадрата на книга. Кажете Вие какво мислите и какво бихте препоръчали ?

    3) Третият климатик който мисля да сложа е за Хола + антре и баня;

    Хола е около 20 квадрата, Антрето е 5 квадрата и Банята е 6 квадрата.

    От тези 3 помещение имам само 1 външна стена ... всичко друго е вътрешно. Сумарно е около 30 квадрата и въпреки всичко искам да сложа 18-ка, тъй като очаквам да топля и охлаждам 3 помещения и малко или много ще е кофти с отварянето на вратите и т.н.

    Още 2 спални, сервизни помещения и още 1 баня ще ги топля с печки, че просто няма къде да накича толкова климатици но от горните 3 имам нужда. Ами това е.... опитах се да бъда максимално подробен дано някой успее да помогне и да измисля някаква подходяща комбинация от климатици които да ми свършат работа.

    Поздрави,

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #549

    Отговор: Избор на Климатик

    Това без оглед няма как да стане. С желанието си да топлиш коридора по този начин ще си навлечеш пълна липса на комфорт.

    Иначе, наистина не е лошо да помислиш за термопомпа, ако има как да стане. Ако ли не, то мултисплит с подови конзоли ще те оправи най-добре.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    2
    #550

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    ^ Този модел, доколкото знам е с изчерпани наличности. Има го в доста сайтове, но те май не са актуализирани с месеци. Но нищо не пречи да се звъни и провери, може пък от някъде да изскочи някоя застояла бройка.
    Този модел го открих дори в понеделник ще се разбирам за монтажа, Но междувременно се зачудих дали да не си сложа
    Daikin FTXB35C-RXB35C, излиза на доста изгодна цена също. Всъщност кой от двата да избера Грее или Дайкин специално за тези два конкретни модела. Мерси предварително за съветите.


  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #551

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Iskam_da_popitam Виж публикацията
    Кажете Вие какво мислите и какво бихте препоръчали ?
    Задължителен оглед от доказана фирма! Всичко останало на този етап ще е приказки на вятъра.

    Цитат Първоначално публикувано от mangustata Виж публикацията

    Този модел го открих дори в понеделник ще се разбирам за монтажа...
    Чудесно е, че си го намерил. Остава и да ти го монтират, както трябва.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    7
    #552

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Това без оглед няма как да стане. С желанието си да топлиш коридора по този начин ще си навлечеш пълна липса на комфорт.

    Иначе, наистина не е лошо да помислиш за термопомпа, ако има как да стане. Ако ли не, то мултисплит с подови конзоли ще те оправи най-добре.
    При напълно готови апартаменти не върви да разбия всичко отново. В началото беше само 1 апартамент но в последствие взех и другия и стана вече сложна схемата. Принуден съм да отоплявам по няколко помещения с 1 климатик, тъй като имам 15 отделни помещения а не мога да сложа навсякъде климатик. Просто трябва да избера най-малкото зло т.е. най-добрата комбинация от климатици.

    Мултисплит подовите конзоли..... ей четох доста за тях ама нещо не ми вдъхнаха доверие с показателите си често казано. Какво би ми препоръчал ? Какво е хубаво и би вършило работа ?

    Поздрави,

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=gnf;725624]Задължителен оглед от доказана фирма! Всичко останало на този етап ще е приказки на вятъра.

    В София живея. Огледи ще искам поне от 2-3 фирми. Кои бихте ми препоръчали ? Ако не е удобно във форума може и на Лично съобщение да ми изпратите координатите и техните имена за да ги потърся.

    Благодаря Ви предварително.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #553

    Отговор: Избор на Климатик

    Какво им има на показателите? Подовите конзоли са най-ефективни във вариант мултисплит, защото им е малък топлообменника и когато се съберат много вътрешни на клона, ефективността на системата се покачва спрямо единичен сплит подови тела. Другият бонус при мултисплит системите е, че те се правят от различна дивизия - не от тази, която прави битовите климатици, а от тази, която прави професионалните системи.

    Бюджетно решение, което е хубаво и върши работа е Самсунг.
    Решение, което е с външно тяло произведено в Япония е Тошиба.
    Среден вариант също с много добро външно тяло и подови конзоли произведени в Япония е Панасоник.

  17. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #554

    Отговор: Избор на Климатик

    Мултисплит системата е най-удачното решение. С едно външно тяло (понеже и това е проблем) и 2-3 вътрешни ще можеш много по добре да разпределиш топлообмена в помещенията отколкото с един единствен климатик. Не се самозалъгвай че със по едно тяло там в ъгъла на едната стая ще успееш да отоплиш равномерно 2 или 3 помещения.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #555

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте!Имам нужда от съвет за покупка на климатик,ето ги и параметрите на помещението:
    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - жилищнo
    2. Целогодишно ползване(отопление и охлаждане)
    3. Kaĸвa e:
    a) квадратура 17кв. ,44 кубика
    б) дограмата е 6-камерна с 30мм стъклопакет
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - малко над 4кв.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - северозапад
    д) Жилището се намира на 3ти етаж от къща , като над мен е тавански етаж,а под мен никога не е живяно,старата дограма от моя етаж е монтирана на 2ри етаж с цел спиране на вятър,изстудяващ плочата отдолу.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- cпaлня
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - къща
    4. Жилището се намира в гр.Бургас
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 26/22градуса
    6. Изолацията е 5см вата на тавана, една външна стена ,която е към тераса ,която също е затворена с дограма.
    7. Уредът в помещението ще бъде телевизор
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop - около 1200лв.

    Спрял съм се на няколко модела климатици,като цената им варира доста при различните доставчици и магазини,най-ниската цена на всеки от тях ,която съм намерил е около 1150лв :

    Toshiba Avаnt RAS-137SKV-E3 + RAS-137SAV-E3
    GENERAL-FUJITSU ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    Panasonic CS-RE12QKE/CU-RE12QKE


    Като цяло клоня към Панасоника, четох добри отзиви за тях в други теми от форума,отворен съм и за други предложения!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 190 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе