Страница 44 от 190 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #646

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bimbata Виж публикацията
    =
    Забравих да спомена , че ще се използва/т основно за охлаждане. Отоплението ще е единствено в преходните периоди когато е над +9-10 градуса поне. През другото време има Пелети )


    Поздрави.
    Този дайкин не влиза в програмата за ефективност но е на доста ниска цена.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #647

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Този дайкин не влиза в програмата за ефективност но е на доста ниска цена.
    Влиза , влиза

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #648

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bimbata Виж публикацията
    Влиза , влиза
    Я виж тук http://www.reecl.org/bg/et_htpmp_tbl...E8%EB%F2%FA%F0къде влиза на коя позиция че не го намирам.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #649

    Отговор: Избор на Климатик

    H1340 .. ?
    Имаше една приказка за картите и кьоравите :P
    Поздрави.
    Този пост е редактиран от bimbata; 26-05-15 в 23:25.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #650

    Отговор: Избор на Климатик

    Велев, изобщо не е задължително прокдуктът да е предварително регистриран, за да се класира по REECL. Просто трябва да отговаря на условията и няма проблем да се кандидатства.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #651

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от bimbata Виж публикацията
    H1340 .. ?
    Имаше една приказка за картите и кьоравите [emoji14]
    Поздрави.
    Благодаря. Преди десетина дена го търсих и го нямаше явно тия дни е добавен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #652

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте колеги с жена ми си взехме апартамент на изплащане и сега започваме малко по-малко да го обзавеждаме. Искаме в скоро време да можем да се нанесем и да бъдем отделно семейство малко по-далеч от родителите. И така стигаме до проблема с отоплението. След известен ресърч на възможни начини на отопление се спряхме на климатици. Понеже няма достатъчен бюджет за климатици в всички стаи, ще ги купуваме постепенно един по един. Първоначално мислим да започнем с най-голямото помещение -> дневна + кухненски бокс. За спалнята зимата може да ползваме електрически конвекторна печка, като наближи ще го видим...

    По принцип вече идва фирма, която направи оглед и ни изготви оферта какви климатици са нужни за различните стаи. Много ще ми е ценно вашето мнение за изготвената оферта и до колко е оптимална/подходяща тя. Преди да ви покажа какво са ми предложели, нека да ви дам повече информация за въпросния апартамент, отговаряйки на стандартните въпроси от първия пост.

    1. Вид помещение - жилище (апартамент "ново строителство")
    2. Ще се ползва за - oxлaждaнe и oтoплeниe
    3: Характеристики:
    a) Площ - дневна - 21кв.м + кухня 6кв.м = 27кв.м - 70куб. м.
    б) Дограма - алуминиева с двоен стъклопакет (до колкото разбрах не е нещо особено, но не съм компетентен)
    в) Пpoзopци - ~5,6кв.м от южната страна + ~2,3кв.м от северната страна ~= 8кв.м.
    г) Излoжeниe - юг-запад-север.
    От южната страна има прозорци(+тераса), западната е външна стена, от северната е кухнята - малък прозорец(+тераса).
    д) Етаж - 10 етаж последен.
    e) Предназначение - дневна + кухня
    4. Местоположение: Пловдив, жк. Тракия
    5. Желани температури: нямаме специални претенции - колкото да не умрем от студ зимата и от жега лятото все пак ако трябва да се споменят някви числа: зима 19-23, лято 24-28?
    6. Изолация - има външна изолация на западната стена, не съм сигурен за дебелината мисля че има 7-8см.
    От южната и северната страна също има изолация, но там по-голямата част са прозорците.
    7. Елeĸтpичecĸи ypeди - все още не е обзаведено, но да кажем че ще има печка, хладилник аспиратор в кух. бокс и телевизор в дневната.
    8. Бюджет - няма конкретен, но да кажем от 1500лв до 2200/2300лв ако си струва.
    Желателно е да може да се кандидатства по тази програма REECL.
    9. Външнa тeмпepaтypa - нормалните за Пловдив.
    10. Сxeмa.
    s.png

    И така това което ми преложиха като оферта е:
    За дневната + кухнята - Fujitsu General AWHZ14LB Nocria за 2300лв (+ 170лв монтаж до 3м. тръбен път).
    За спалните - Fujitsu General ASHG12LМCА за 1170лв (+170лв монтаж).

    В момента главно ме интересува предложения модел за дневна+кухня, ако ще се купува нещо ще е за там. Както сигурено се досещате, фирмата е представител на Fujitsu General и за това ми правят оферта само с такива климатици. След като се порових няколко часа в форума ми изкочиха още няколко въпроса + неща който ми направиха впечатление, които искам да споделя с вас и които предполагам може и да окажат влияние на избора ми за климатик и/или на вашата оценка за този климатик и до колко е подходящ за мен.

    1) С малко бебе сме и е важно за нас климатика да не се отразява негативно на здравето му. Първоначално като прочетох, че климатика има UV лампа за премахване на бактерии и освежаване на въздуха се зарадвах, но после разбрах, че тя ряботи само когато се почиства филтъра? И се зачудих дали други модели като този и този които са без такава лампа и самопочистваш се филтър но с Ябълков катехинов филтър (Преотвратява натрупване на плесенни спори и вредни микроорганизми, благодарение на извлечен от ябълките полифенол) + Индикатор за филтъра (Показва необходимостта от почистване на филтъра, чрез светлинен индикатор), не е по-добра комбинация за постоянно по-"здравословен" въздух вкъщи за малкия?

    2) Модела който ми предлагат не е от най-новите, повечето мнения и коментари които четох за него бяха от 2012г., това не знам до колко е добро/лошо за модела.

    3) Висок шум на вътрешното тяло + пукане на пластмаси бяха някои от нещата които прочетох за този модел. По принцип не търся най-безшумния климатик, но все пак едва ли никой ще обича голямо бръмчене, не знам до колко трябва да се притеснявам от това и да го взимам под внимание?

    И така колеги, това е за сега което се сещам, ще съм благодарян на всеки който изкаже мнение, не съм запознат изобщо с конкурентите на този климатик, затова моля ако предлагате някой друг споменавайте с както е по-добър и с какво отстъпва на този, благодаря!
    Този пост е редактиран от asdator; 28-05-15 в 07:15.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #653

    Отговор: Избор на Климатик

    18º през лятото?! Вие ще умрете от студ колега
    Нокрията не отгаваря не изискванията за енергийна ефективност. Ако искаш пак да ти стъпи на 2300 си вземи Дайсекай 8 (13-ка) с плазма, йонизатор и на всичкото отгоре е много по безшумен (въпреки че си външен, последен етаж, може Дайсекайчето да види малко зор. Съответно ако след оглед кажат че е Ок за това помещение може би и този върхов модел на самсунг ще свърши работа AR12HSSDAWKNEU
    ). Отново неправилен избор според мен с това ЛМЦА за спалните, че и 12ки? Слагай си хевита SRC 25 ZM-S и се радвай на здрав сън.
    Ако искаш да спрестиш някой друг лев, за хола вариант е и 16ка Сузуми +.
    Някой колеги сигурно ще ти препоръчат LTCA, но от писаното разбирам че има недоволни от дефроста така че..
    VeleV.Klima одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #654

    Отговор: Избор на Климатик

    asdator, за всекидневната и предвид факта, че имате дете за което искате да осигурите здравословна среда, бих препоръчал следните модели:
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Toshiba RAS-B16N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LTCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM-S Premium
    Samsung AR12HSSDAWKNEU Series 7000
    Филтрите (ябълко-катехинов и т.н) които са опционално поставени в различните климатизатори, са меко казано смехотворни. Не мисля, че имат кой знае какъв ефект, спрямо плазмен филтър или друга система за пречистване на въздуха.
    За малкото помещение, има варианти който биха свършили работа, но честно да си кажа, изключвам като опция 12LMC.
    Още един съвет - доверете се и на друга фирма която да Ви консултира след оглед за подходящи модели.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #655

    Отговор: Избор на Климатик

    asdator ,
    Мен, в тази дневна, най много ме притеснява разположението на вътрешното тяло. При тази дограма, би трябвало, машинката да се постави по дългата стена, някъде м/у дивана и масата в трапезарията, срещу вратата към дневната. Такова разположение ще доведе до нееднакво затопляне на цялото помещение, а и си представям какво ще направи една Нокрия поставена по този начин. Нокрията е супер машина и реално няма конкуренция в класа си и като цена и като ефективност, но в случая мисля ще направо ще създава течение в дневната. Аз бих проучил възможността да поставя вътрешното тяло над вратата към терасата и насочено по дългата страна, духайки над телевизора. ако вратата към терасата има прозорче в горната си част, може да се направи върху него кутия от гипскартон и там да се монтира вътрешното тяло. При това положение мисля, че Нокрията ще бъде доста по приемлива. В противен случай, мисля че трябва да се търси друга машина.
    А за спалнята, мисля че спокойно и две машини Mitsubishi Heavy SRC 20 ZM-S ще свършат идеална работа.
    Има и вариант за японски машини на 100/200V, още повече че си в Пловдив и имаш доста голям избор на машини, както нови, така и втора употереба. Помисли добре и проучи възможностите!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #656

    Отговор: Избор на Климатик

    KI_YOOU, Благодаря за мнението и препоръките колега, за температурите си прав, направих корекция - по принцип там нямаме някви специални изисквания, колкото да не умрем от студ и жега :D

    EDIT: Aleksandars, tony34al благодаря и на вас. След прочетеното до момента като че ли DaiSeiKai 8 най-ми хареса. Ще продължавам да чета...
    Този пост е редактиран от asdator; 28-05-15 в 09:20.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #657

    Отговор: Избор на Климатик

    Дайсекая ще е най-подходящ където казва Тони34 или зад вратата на хола към терасата-между нея и телвизора.Моят в спалнята е така и за зимата е идеален вариант по 3 причини:

    1. Това ще е най-студената част от хола- защото е до терасата

    2.така ще "пресича" студа и студеният въздух от дограмата и отварящата се врата.Дори и да не се отваря често вратите и прозорците особено на алуминиеви дограми не винаги уплътняват добре.

    3. Това ще е мястото в което ще прекарвате най-много време всички членове на семейството-холовата част срещу телвизора.На кухненската маса ще закусвате/обядвате/вечеряте за по 20-30 минути.В куненската част с уредите-печки и други ще се готви и при включени уреди въздуха малко или много ще се до затопля.

    На Тони предложението е добро ако няма мебели които да пречат на климатика под и пред него.

    "Моето" предложение за монтаж е може би по-добро при отопление зимата ако от стената към терасата има поне 30 см разстояние между края ня вътрешното тяло и стената/прозореца към терасата.

    Недостатък на моето е че лятото хладната струя ще духа във фотоьойла/дивана.Зимата това е плюс -топлата струя ще духа по пода и ще достига до краката ви.Овен това така може би ще поддържа по точно температурата зимата .

    П.П. Освен това ми се струва ще там където предлага Тони да се монтира има комин, който при затопляне зимата ще "лъже" доста датчика на вътрешното тяло на климатика и е възможно да се налага местене.Вие сте последен етаж, а 9 апартамента под вас все някой ще запали печка зимата...Бил съм последен етаж в 5 етажен блок и мога да кажа че дори при един съсед под нас винаги комина беше като акумулираща печка...
    Този пост е редактиран от justify; 28-05-15 в 08:54.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #658

    Отговор: Избор на Климатик

    може да погледнеш и Hitachi 35PSA ,в момента е на промоция

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #659

    Отговор: Избор на Климатик

    Hitachi-то е много хубаво, аз съм с такова. Единствения проблем е че фирмата в която е на промоция се намира в Русе, а монтажа ще се извършва в Пловдив.
    За да му е мирна душата на клиента, в нужда, фирмата трябва да отриагира възможно най бързо. Именно затова, за предпочитане е да търси фирма от Пловдив.

    п.п U-crown на Гри покрива ли изискванията по енергийна ефективност?? TEST

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #660

    Отговор: Избор на Климатик

    ти си в РИМ,пък не се свързваш с ПАПАТА.......а кой е той-ЧЕТИ,че някой пак ще ме анатемоса и аз пак ще си направя СЕКУРО
    vadim одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 190 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе