Страница 67 от 190 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #991

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Има ли начин да разбера дали HITACHI RAK-25PSA, RAC25-WSA е с подгрев или не.
    От
    MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    Toshiba RAS B10N3KV2-E SUZUMI
    кой е за предпочитане. При нас много често през зимата е мъгливо, но за сметка на това и температурите са ниски Поради тази причина исках хитачито. Отдава 3 kW на -20 оС. Само не му знам COPа на -20 колко е. Има си и самопочистване, неръждаеми филтри и т.н.
    Разликата между Хитачито и моделите на MHI и Тошиба след приспадане на енергийна ефективност е 360 лв. И компресорът на Хитачито май е Sanyo.
    COP-ът при -20 е има-няма 1,3, но това въобще не те бърка. По-голям ще е от този на всяка друга машина, с по-леко външно тяло. По-важно е да топли. Ако компресорът е Sanyo, значи машината не е Хитачи или някой я е "пипнал".

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на скрола май не му пречи да стартира под нулата .. щом от Хитачи не са сложили значи няма нужда ,модела е официално до -20 и запазва много добре мощността си ,и аз го заглеждам
    На никой компресор не му пречи да стартира под нулата. Стига да няма в цилиндрите (серпентината при скрол) фреон в течна фаза. Ако има, на теория IPM модула трябва да влезе в авария и да сигнализира претоварване, без да развърта компресора. На това разчитат от Тошиба и някои други производители. Ако (не дай, Боже) завърти, при скрол компресорите беля не става, щото няма възвратен клапан на изхода. При роторните ги кърти. Неофициално се твърди, че при малките машини (с фреон под 4 - 5 килограма), уж, нямало опасност да се случи събиране на течен фреон в компресора, ама...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    12
    #992

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, виждам че в този форум се дават точни и ясни мнения съгласно условията на питащите (поздравления)! Виждам, че има доста съвети за това какъв климатик да си купиш според сумата с която разполагаш и постоянно се отговаря "ако добавиш още малко ще е по - добре' и т.н. та при мен ситуацията е такава: 3-стаен сега обзаведох кухня+всекидневна другите стаи са готови, теракот в коридорите и ламинат в стаите. 1- ви жилищен етаж (под мен има апартамент и над мен ) краен апартамент, две северни стени т.е по една на спалнята и детска стая, големи стъкло пакети- двойни, с две тераси нова кооперация ( има си изолация 10 см външна) във Варна се намира кв. Виница (духа доста зимата!) в спалнята 13кв2 се топля с митсубиши MSZ FH25VE / MUZ четох мнения от руснаци и бяха доста доволни и ми се видя икономичен та затова. Детската стая няма климатик не е отопляема. Идеята ми е да купя още един в кухнята съответно, която е около 22 кв с всекидневната, и да държа вратите отворени към коридора и банята, детската не е задължително да я топлим. Направи ми впечатление, че никой не препоръчва Дайкин или поне не толкова често. От това митсубиши не съм мн доволен имам чувството че харчи много ток нз дали е от него, но зимата уредите които работеха в нас бяха климатика, бойлера, радиатор за окло 3 дни в месеца и два лаптопа понеже нямах кухня и уреди, а най- голямата сметка беше 140 лв най- малката 90, живеем двама души там... друго което ми прави впечатление, е че почти не спира (настроен 23 градуса) и пода е доста студен. Мислта ми е какъв климатик да си купя че да насмогне та отдава и топлина в коридора банята и всекиднвната съчетан с това митсубиши. Мисля да отделя 2500 лв. също тука срещнах твърдения след съвет за избор на климатик, че този климатик ще ти харчи ток не повече от 30- 40 лв, как го определяте това може ли да се предположи за това което питам колко ще консумира закупения климатик. Квадратурата на апартамента е 75 кв. чиста жилищна площ. Благодаря предварително!

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #993

    Отговор: Избор на Климатик

    Консумирана електроенергия на даден климатизатор зависи от много условия. Не случайно, повтарям до болка на подобни въпроси, че правилно оразмерената машина спрямо условията на помещението, работи икономично и доставя комфорт. Всички останали параметри от сорта на COP и разните му там плюсове, са за тези които се "кефят" на сухите числа. Келфайда, че машината имала не знам колко си плюса (т.е. била енергоефективна, бла, бла, бла...) като работи неефективно в дадено помещение.
    Във Вашия случай, явно топлозагубите са доста повече, от това което сте пресмятали (ако изобщо някой си е направил труда за подобно нещо) и затова подобни приказки за
    Цитат Първоначално публикувано от Ivkost Виж публикацията
    харчи ток не повече от 30- 40 лв
    са прах в очите.
    Съветвам Ви, да се доверите на фирма която заедно с Вас да направи оглед на помещението, да се съобрази с Вашите изисквания и да Ви консултира правилно как да подходите и към каква машина да се насочите. Иначе, сериозно рискувате отново през следващия зимен сезон, да не сте доволен от избора си.
    VeleV.Klima, DUNDURMA и tony34al харесват това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #994

    Отговор: Избор на Климатик

    Е, как да работи това МЕ, сложено реално в 75м2. Явно апартамента не се отоплява постоянно и макар и помещението да е 13м2, няма как да ме убеди някой, че вратата му е била винаги затворена. А и най вероятно самата машина не е работила постоянно, а е пускана и спирана. Но, дори да е работила постоянно, топлозагубите на целия апартамент, със сигурност са много над възможностите на тази машина.
    За да се поддържат нормални температури, с ефективна работа на машините, трябва да се климатизира цялото жилище и зимно време да се отоплява. Под отоплявано жилище разбирам постоянно включено отопление, навсякъде - останалото е затопляне на отделно помещение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    12
    #995

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Консумирана електроенергия на даден климатизатор зависи от много условия. Не случайно, повтарям до болка на подобни въпроси, че правилно оразмерената машина спрямо условията на помещението, работи икономично и доставя комфорт. Всички останали параметри от сорта на COP и разните му там плюсове, са за тези които се "кефят" на сухите числа. Келфайда, че машината имала не знам колко си плюса (т.е. била енергоефективна, бла, бла, бла...) като работи неефективно в дадено помещение.
    Във Вашия случай, явно топлозагубите са доста повече, от това което сте пресмятали (ако изобщо някой си е направил труда за подобно нещо) и затова подобни приказки за са прах в очите.
    Съветвам Ви, да се доверите на фирма която заедно с Вас да направи оглед на помещението, да се съобрази с Вашите изисквания и да Ви консултира правилно как да подходите и към каква машина да се насочите. Иначе, сериозно рискувате отново през следващия зимен сезон, да не сте доволен от избора си.
    Ами дойдоха на място момчетата и казаха че тази машина е достатачно мощна за тази стая аз съм съгласен с тях поне според показателите е за доста по голяма стая като се има предвид че има гипскартон на тавана външни ролетни щори

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #996

    Отговор: Избор на Климатик

    BEKO BK 130/131 AK Air Conditioner Manual
    Това може ли да згрее зимно време апартамент45-50 квадрата с 10 см изолация и някаква пластмасова дограма?
    И колко ориентировъчно ще струва отоплението?

    Източно изложения, Стара загора.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 03-07-15 в 17:03.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #997

    Отговор: Избор на Климатик

    може ,ако купиш 3-4 броя ..

  10. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #998

    Отговор: Избор на Климатик

    Това BEKO да загрее 50 квадрата , аз бих попитал дали ще успее да ги охлади дори , въпреки че охлаждането е по-лесен процес. А и няма как някой да ти отговори на така зададения въпрос. Не казваш нищо за помещението, но предполагам, че искаш с една машина да огрееш целия апартамент. Трудна работа.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #999

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Aпартамент45-50 квадрата с 10 см изолация и някаква пластмасова дограма?
    Източно изложения, Стара загора.
    Пробвай с това -> Линк
    Колегите са от Стара Загора, може да ги питаш и за този -> Линк

    Като цяло най-добре е да се огледа на място.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #1000

    Отговор: Избор на Климатик

    Апартамента съм го взел под наем. Искам да преценя какво и как ще ми трябва за отопление за зимата и дали не ми е по-изгодно да сменя квартирата. Нямам рулетка в мен и ми е трудно да пеценя точно размерите. Да кажем че стаята е нещо от порядъка на 3х5.5-6.. Дневната, в която климатика, е с бокс 2х3 и размери на остатъка е от порядъка на 5х4,5. Има коридор от порядъка на 3х1.3-1.5, който свързва всичко, и баня около 2х3. Ако не стига за целия апартамент, за дневната ще стига ли?

  13. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1001

    Отговор: Избор на Климатик

    Това GREE със стойност 1600лв и размер 24-ка , направо си представям как ще се стопли цял апартамент зимата при -5 градуса. Като гледам първия линк , фирмата малко се е изхвърлила с работния диапазон -15 градуса.
    Но съм съгласен с последното , че трябва да се направи оглед.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1002

    Отговор: Избор на Климатик

    отоплението на цяло жилище с 1 климатик е умряла работа ,дори да е мощна и качествена машина .. просто циркулацията на въздух е слаба и по отдалечените помещения остават студени
    VeleV.Klima одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #1003

    Отговор: Избор на Климатик

    Няма как да купувам нов климатик. Интересуваше ме дали и в каква степен мога да се отоплявам с това. Явно никак. Блаагодаря за информацията.

    // Аз по принцип спя на хладно 17-19 градуса са ми ок. Явно ще си взема някакъв конвертор да се дотоплям в спалнята. И ще почна да се оглеждам за смяна на квартирата.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 03-07-15 в 17:52.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    12
    #1004

    Отговор: Избор на Климатик

    Някой може ли да изкаже мнение за серията Зубадан на Митсубиши, кои са плюсовете и минусите и имали по добро решение в този ценови диапазон?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1005

    Отговор: Избор на Климатик

    E ти нали имаш FH, какво мнение търсиш. Ако му сложиш един нагревател в тавата ще стане Зубадан.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе