Страница 68 от 190 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 2844

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    12
    #1006

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако разбирах дали щях да питам... , и все пак има ли по добро на тая цена?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1007

    Отговор: Избор на Климатик

    мда и топлиш улицата със 150 вата цяла зима

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1008

    Отговор: Избор на Климатик

    Колеги,
    по моят казус:
    В понеделник поръчвам HITACHI RAK-25PSA/RAC-25WSA. Ако някой може да предложи по-добър климатик в този ценови диапазон да казва.
    Този пост е редактиран от fantoms; 06-07-15 в 14:05.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1009

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Ivkost Виж публикацията
    Ако разбирах дали щях да питам... , и все пак има ли по добро на тая цена?
    Влез в подраздела Климатици Митсубиши и ще видиш поне 5-6 теми специално за FH25VE и FH25VEHZ/Zubadan/. Доста е изписано и сега няма смисъл да се изрежда всичко отначало.
    А въпроса за нещо по добро на тази цена е общо взето безмислен, защото - какво значи по добро? Трябва да уточниш критериите си за машина, която търсиш и за какво я търсиш.
    Например - за малки, добре изолирани помещения тази машина определено не е много добра, така че в това отношение има и по добри машини, даже на по ниска цена. Зубадана е същата машина като твоята, но има в повече нагреватели в тавата, за да не замръзва при ниски температури. Tози нагревател бачка нон стоп под -2С/мисля/, като си харчи 150W.
    Та, искам да кажа, уточни си критериите и тогава питай - за това, това и това коя машина би вършила по добра работа?

  6. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1010

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Колеги,
    по моят казус:
    В понеделник поръчвам HITACHI RAK-25PEB/RAC-25WEB. Ако някой може да предложи по-добър климатик в този ценови диапазон да казва.

    По доброто е Hitachi 25PPB и си го намери с безплатен WiFi контролер, тук там ги раздават в промоция. Но са променили само наименованието от PPB на RPB. Климатика ще ти стъпи на 1200лв с монтажа и с контролера.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    12
    #1011

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Влез в подраздела Климатици Митсубиши и ще видиш поне 5-6 теми специално за FH25VE и FH25VEHZ/Zubadan/. Доста е изписано и сега няма смисъл да се изрежда всичко отначало.
    А въпроса за нещо по добро на тази цена е общо взето безмислен, защото - какво значи по добро? Трябва да уточниш критериите си за машина, която търсиш и за какво я търсиш.
    Например - за малки, добре изолирани помещения тази машина определено не е много добра, така че в това отношение има и по добри машини, даже на по ниска цена. Зубадана е същата машина като твоята, но има в повече нагреватели в тавата, за да не замръзва при ниски температури. Tози нагревател бачка нон стоп под -2С/мисля/, като си харчи 150W.
    Та, искам да кажа, уточни си критериите и тогава питай - за това, това и това коя машина би вършила по добра работа?
    Еми нова кооперация е, апартаментите са заети вече т.е. не е като да е празна сграда (отоплява се) затова не пояснявам условията- има изолация, дограма навсякаде и т.н. на мен ми трябва да е надежден зимата, да може да стопли 20 квадрата стая с 6 квадрата коридор с възможно най - ниска консумация на електричество.

    - - - - - - - - - -

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1012

    Отговор: Избор на Климатик

    Еми моята класация е нещо такова:
    1. Тошиба 13 - аз бих потърсил Дайсейкай 6, ако не можеш да намериш, то тогава Дайсейкаи 8
    2. Митсубиши Хеви 35ZMX-S
    3. Дайкин FTXZ35 - много висока цена!
    Нямам поглед върху Самсунг и ЛГ - там колегите могат да те ориентират
    Триото Фуджитсу и т.н. - в момента не виждам свестни модели, а новите им цени ги правят непродаваеми според мен.
    Ако трябва да се мотивирам - за мен най важното, при добре изолирани помещения, е алгоритъма на дефрост и минималната мощност. Кел файда от КОП 5+, ако при отрицателни температури ще ми цикли като часовник, а при положителни ще ми работи като конвенционалка за 700лв.

    Всичко това е много общо - трябва си оглед на място и конкретна фирма. Важното е ти да си добре информиран и да знаеш какво търсиш.
    Този пост е редактиран от tony34al; 05-07-15 в 09:55.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #1013

    Отговор: Избор на Климатик

    здравейте, трябва ми климатик за 21 кв всекидневна с източно изложение етаж5 с 2 външни стени с вътрешна изолация и с пвц дограма панелен блок, имам приятел който се занимава с монтаж на климатици и направи оглед на помещението и ми препоръча следните машини:
    Fujitsu General ASYG12LMC

    Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE / MUZ-SF35VE


    Daikin FTX35JV/RX35JV

    интересува ме коя от 3-те ще е най подходяща и коя е с най-редки дефрости ако мога така да се изразя. интересува ме също струва ли си по високата цена на МЕ спрямо другите 2 и ако да защо, климатикът ще се използва предимно за отопление

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1014

    Отговор: Избор на Климатик

    И трите модела са... ако може така да се изразя - хвани единия, удари другия....Моето мнение е, че най-добре да се насочиш към 12LMC. Явно бюджета е ограничен, щом са предложени подобни модели.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #1015

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    И трите модела са... ако може така да се изразя - хвани единия, удари другия....Моето мнение е, че най-добре да се насочиш към 12LMC. Явно бюджета е ограничен, щом са предложени подобни модели.
    ами да бюджетът е ограничен да кажем на около 1300-1400 лв, в съседната стая, която е идентична с тази имам тошиба ras137sav-e5 и въпреки че е бюджетна машина ми върши мн добра работа,мислех си дали да не сложа пак такъв, но тези климатици ми ги предложиха уж за по добри, а с дефростите на тошибата няма проблем, както при пове4ето бюджетни климатици

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1016

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз бих Ви предложил вместо ras-137sav-e5, да си вземете RAS-137SKV-E3 Avant. Или пък Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZMP-S tandart, а може и Panasonic CS-RE12QKE.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1017

    Отговор: Избор на Климатик

    LMC рядко размразява при нормално зададена температура. Например при 22 може да не дефросва цял ден.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1018

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Аз бих Ви предложил вместо ras-137sav-e5, да си вземете RAS-137SKV-E3 Avant. Или пък Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZMP-S tandart, а може и Panasonic CS-RE12QKE.

  17. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #1019

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте! Колебанието ми е между тези два, конкретни модела на Panasonic и Hitachi. Кой от двата е за предпочитане?

    1.Panasonic cs-re12qke/cu-re12qke 2014
    2.Hitachi rak35ppb/rac35wpb performance 2014

  18. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #1020

    Отговор: Избор на Климатик

    За предпочитане Hitachi - то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 09:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 18:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 18:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе