Страница 126 от 190 ПърваПърва ... 76116124125126127128136176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    4
    #1876

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    Искам да сменя сегашните конвектори ADAX 2kW с климатици. Има една особеност, че в хола на този етап спи дете на 1г. докато не стегнем детската . В спалнята е желателно да е сравнително тих, защото спим много леко.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? Жилищно - ЕПК на 35г.
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Климатиците ще се ползват предимно за отопление, като охлаждането лятото също ще се ползва понякога в най-големите жеги.
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Хол с квадрадура 18.7м2 и 48,62м3 кубатура. Спалня 15.75м2 ; 40.95м3
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); Дограмата е ПВЦ на 1 сезон, троен стъклопакет със К стъкло, бяло и високоенергийно (мисля така го водят)
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; Хол - 5.5м2, спалня-5м2
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; северозапад
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 8-ми етаж от 12. Особеност има, че почти не се грее около мен.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Хол и спалня, като от хола има връзка към кухнята, която ще се отоплява от хола през деня ако може.
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент ЕПК
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? Помещението е в София-Дружба
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? През лятото и зимата 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има външна изолация EPS, но не съм сигурен за дебелината. Предполагам, че е 5см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Нормални за помещението.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. С монтаж до към 3500 за двете стаи.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зимата мисля, че пада до към -10, -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Прикачил съм схема на апартамента. Става въпрос за спалнята, която дели една стена с хола.

    От прочетеното до тук се насочвам към:
    Panasonic CS-E09QKEW/CU-E09QKE ETHEREA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25 ZMP-S

    Поздрави,
    Кристиян.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от theshadowman; 07-10-15 в 10:16.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #1877

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Няма такава легенда.Няма такъв производител ,който да има абсолютно технологично превъзходство над останалите в диапазона до 1500 лева.

    Аз направих своя избор, и той е по един Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE за спалнята и детската и един Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE за дневната. Още веднъж благодаря на всички за съветите и насоките благодарение на които направих по-лесен и по-информиран избор.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1878

    Отговор: Избор на Климатик

    освен да ти изкажа съболезнования
    Mega и tony34al харесват това.

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1879

    Отговор: Избор на Климатик

    Ей, развалихте му кефа на човека от покупката... Лоши хора!

    Като гледам са еднакви на килограми и параметри т.е. са една и съща машина с различен софтуер. Със здраве да си ги ползваш и това е

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1880

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    Аз направих своя избор, и той е по един Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE за спалнята и детската и един Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE за дневната. Още веднъж благодаря на всички за съветите и насоките благодарение на които направих по-лесен и по-информиран избор.
    Аз на твое място бих си взел SRK35ZM-S за дневната, а за спалня и детска:
    E9QKE и LG D09CM D09CM Sirius Inverter V интелигентен климатик с Wi-Fi готовност от LG

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1881

    Отговор: Избор на Климатик

    Добър избор, който ти си си харесал, в крайна сметка ти ще си ги ползваш. Можеш да дадеш реални отзиви след време, а не анализ на хартия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #1882

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    освен да ти изкажа съболезнования

    Благодаря, подобно

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ИСТИНАТА ъъъъъъъ ЗИМАТА ще ви освободи ъъъъъъ ОТРЕЗВИ

    Или ще бъде поредният сезон в годината.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Ей, развалихте му кефа на човека от покупката... Лоши хора!

    Като гледам са еднакви на килограми и параметри т.е. са една и съща машина с различен софтуер. Със здраве да си ги ползваш и това е

    Благодаря за подкрепата и отношението. Липсват повече такива хора в този форум, че и не само в този.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Добър избор, който ти си си харесал, в крайна сметка ти ще си ги ползваш. Можеш да дадеш реални отзиви след време, а не анализ на хартия.

    Непременно ще дам и то в най-скоро време. Даже тъй-като са ми много неща на главата си сложих напомняне в телефона.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Аз на твое място бих си взел SRK35ZM-S за дневната, а за спалня и детска:
    E9QKE и LG D09CM D09CM Sirius Inverter V интелигентен климатик с Wi-Fi готовност от LG

    SRK35ZM-S - отказа ме това, че няма седмичен таймер (нещо, което искам да ползвам).
    E9QKE - разколебаха ме многото сензори в него и някои мнения за некачествена сглобка на пластмасотията.
    LG - не съм фен на марката, но благодаря за съвета.

  10. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1883

    Отговор: Избор на Климатик

    Извинявам се, че се включвам така - но сензорите на Панасоника, може да ги ползвате, може и да не ги ползвате. А качеството на пластмасата - ..... не разбирам, какви мнения сте чели, но ....... Факт е, че едните мнения сте ги зачели, а други не - ваше право.
    Казвам го като собственик на Нокрия, подова Тошиба, ползвам един Фуджик LKC и имам преки впечатления от работата на 2 Панасоника Е9РКЕ. Та мога да имам претенции и да се базирам на лични впечатления.
    Иначе - ползвайте си избраните клими и успех.
    dodo_pv, tony34al и spas.slavchev харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1884

    Отговор: Избор на Климатик

    Виж какво пише в каталога на MHI за SRK-ZM --->Weekly timer
    Up to 4 programs with timer operation (ONTIMER/
    OFF-TIMER) are available for each day
    of the week. MAX 28 programs per week can
    be set.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1885

    Отговор: Избор на Климатик

    И аз да се присъединя към съболезнованията. Жалкото е, че от всички коментирани машини, взетите са меко казано, най калпавите. Все пак изборът си е нещо лично и трябва да се уважава.
    DUNDURMA одобрява това.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1886

    Отговор: Избор на Климатик

    Понякога "неправилният "избор се оказва добър в дадена ситуация.Има хора които правят "правилния "избор и пак са недоволни.Едва ли някой купува с цел да се "набута"но понякога и това се получава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1887

    Отговор: Избор на Климатик

    Спалнята и детската иди доди с мощностите, ама с холовия ще е бая зор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #1888

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Виж какво пише в каталога на MHI за SRK-ZM --->Weekly timer

    Прав сте, има: https://www.mhi-global.com/products/...1c_english.pdf. Това беше единствената причина да отида на SF серията на ME. Мнението на продавачката е, че според нея нямал. Обадих и се и като провери ми върна обаждане, че видиш ли имал. Смених поръчката за два Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20 ZM-S Premium Series за стаите и един Mitsubishi Heavy SRK/SRC 35 ZM-S Premium Series за дневната. Отново благодаря за отзивите, насоките и в повечето случаи градивна критика.
    Този пост е редактиран от baraev; 07-10-15 в 19:16.
    Alexi и spas.slavchev харесват това.

  17. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1889

    Отговор: Избор на Климатик

    Супер, аз останах с впечатление , че са монтирани! Щом си могъл да ги смениш - чудесно. Със здраве да си ги ползваш и да споделиш мнение зимата!
    baraev одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1890

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    Прав сте, има: https://www.mhi-global.com/products/...1c_english.pdf. Това беше единствената причина да отида на SF серията на ME. Мнението на продавачката е, че според нея нямал. Обадих и се и като провери ми върна обаждане, че видиш ли имал. Смених поръчката за два Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20 ZM-S Premium Series за стаите и един Mitsubishi Heavy SRK/SRC 35 ZM-S Premium Series за дневната. Отново благодаря за отзивите, насоките и в повечето случаи градивна критика.
    Това вече заслужава поздравления. Със здраве да си ги ползваш дълги години.
    baraev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе