Страница 129 от 190 ПърваПърва ... 79119127128129130131139179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,921 до 1,935 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    8
    #1921

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    От една седмица чета форума с цел избор на климатик ,но все още не мога да направя избор.
    Искам да помоля за малко помощт, ако може да ми препоръчате марка и модел климатик.Бюджета с който разполагам не е голям,но нямам възможност да отделя повече,а именно 1000-1050 лева с монтаж.Също така ако може да ми препоръчате добра фирма за монтаж в София ще съм много благодарен.


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищнo
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Климатика ще се ползва за отопление.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; Xoл c кухненски бокс 19.2м2 и 50м3 кубатура.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); Дoгpaмaтa e ΠBЦ с двоен стъклопакет.
    в) квадратура на прозорците; 3.3м2.
    г) изложението на помещението; Север.
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 3-ти етаж от общо 5.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; Хол с кухненски бокс.
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? Апартамент.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Πoмeщeниeтo e в Coфия-кв.Левски
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Зимата 20-24 градуса.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Имa външнa изoлaция ЕРЅ с дебелина 5см.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Готварска печка,хладилник и телевизор.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 1000-1050лева с монтаж.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? Зимaтa миcля, чe пaдa дo ĸъм -10, -15.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.-


    Климатиците между които се колебая са:GREE GWH12KF/K3DNA6G,Daikin FTXB35C / RXB35C,Midea ms11mu-12hrfn1 oasis.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1922

    Отговор: Избор на Климатик

    За съжаление за тези пари няма как да ти се препоръча нещо,което със сигурност ще ти свърши работа. Трябва ти инверторна 12-ка, а за 1000лв с монтаж за такава машина всичко е голям компромис.
    Погледни по-нискобюджетните марки, като Gree или Daikin например. Мидеята директно я извади от списъка.Но пак казвам-не очаквай много.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1923

    Отговор: Избор на Климатик

    Вдигни малко бюджета и вземи RE12QKE.
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1924

    Отговор: Избор на Климатик

    Gree GWH12KF/K3DNA6G Change
    Това е твоята машина.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 08-10-15 в 16:10.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1925

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    ако някой използва тази опция ще се радвам да сподели.
    Аз я ползвам на подовият ми дайкин закупен 2009 февруари.В темата за подовите дайкини съм писал как я позлвам и дори съм описал часово-температурните пояси на които е програмиран седмичният програматор.Единствено по коледа, Нова година седмичният таймер го изключвам и поддържам колкото искам директно от дистанционното.Понякога програмирам и тези празнични дни, но в повечето случаи не.

    Седмичният програматор е полезен зимата когато си отишъл на почивка за няколко дни и външните температури не са под нулата -тогава обикновено го програмирам да се включи през нощта в деня когато се завръщам, за да ми е топло, като му задавам при включване да кажем около 2'00 часа през нощта температура от 18 градуса и до 6'00 часа обикновено я е достигнал на нощна тарифа на ел.енергията. Час - два преди часът на предполагаемото ми завръщане му задавам желаната температура която да достигне и поддържа когато има хора в стаята.Така когато се завърна е приятно топло.

    При прогноза за минусови температури не изключвам климатика, а просто му задавам да поддържа 10-12 градуса, като през нощта преди завръщането ми му задавам по програма 18 градуса и останалото като горното.
    baraev одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    1
    #1926

    Отговор: Избор на Климатик

    И аз да попитам, защото се колебая, а и все още разучавам работите с климатиците. Накратко насочил съм се към Тошиба като марка. Въпросът е кой модел точно?
    За сега съм се спрял на Toshiba RAS137SKV‐E3/RAS137SAV‐E3 AVANT, но по повечето коментари се споменава,че е по-добре SUZUMI да си взема. Каква е точно разликата, освен че СУЗУМИто е по висок клас и към кой модел SUZUMI да се насоча. Става дума за спалня, без изолация, нормална за апартамент (съжалявам за непълното обяснение, не съм мерил точно какви са размерите)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1927

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KalinB Виж публикацията


    Климатиците между които се колебая са:GREE GWH12KF/K3DNA6G,Daikin FTXB35C / RXB35C,Midea ms11mu-12hrfn1 oasis.
    Събери още 100-150лв. и значително ще повишиш шансовете си да се стоплиш спрямо посочените три модела с fujitsu-general *12LLCC. За още по-големи шансове трябват още пари.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 09-10-15 в 06:30.

  10. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1928

    Отговор: Избор на Климатик

    Бъзикаш ли се с това LLCC? Дори Грии-то е по добро

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1929

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от theshadowman Виж публикацията
    Здравейте,
    Искам да сменя сегашните конвектори ADAX 2kW с климатици. Има една особеност, че в хола на този етап спи дете на 1г. докато не стегнем детската . В спалнята е желателно да е сравнително тих, защото спим много леко.


    От прочетеното до тук се насочвам към:
    Panasonic CS-E09QKEW/CU-E09QKE ETHEREA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25 ZMP-S

    Поздрави,
    Кристиян.
    На базата на твърденията че сте стопляли с конвектори ADAX 2kW и двата посочени климатика стават.Но за по - голяма сигурност и комфорт вземи MHI SRK/SRC 25 ZM-S
    за спалнята и fujitsu-general *12LUCA за хола(кухнята изглежда доста голяма).


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tgn Виж публикацията
    Бъзикаш ли се с това LLCC? Дори Грии-то е по добро
    То ти се шегуваш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #1930

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe, цял дeн чeтa пo фopyмитe ĸaĸъв ĸлимaтиĸ и ĸaĸвa мoщнocт щe ми cвъpши paбoтa. Cтaвa дyмa зa тeзи климaтици пловдив : 14-ĸa - FUЈІТЅU АЅYG14LТСВN/АОYG14LТСN 18-ĸa - FUЈІТЅU АWYZ18LВС/АОYZ18LВС Щe ce cлaгa в пoмeщeниe 35ĸв xoл. имa изoлaция aпapтaмeнтa, ĸaĸтo и имa живyщи пoд и нaд мeн. Aĸo няĸoй имa мнeниe зa тeзи мoдeли - нeĸa дa дaдe пoвeчe инфopмaция.
    Този пост е редактиран от petqkslav; 12-10-15 в 11:17.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1931

    Отговор: Избор на Климатик

    Извинявам се, че копирам от колегата bagerista9 , ноо......
    FUJITSU AWYZ14LBC/AOYZ14LBC
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1932

    Отговор: Избор на Климатик

    Последният модел.По означението трябва да Нокрия 18-ка. По мое мнение с този модел можете да сложите и 14-ка за вашето помещение, тъй като е апартамент в блок/кооперация и имате съседи отгоре и отдолу, освен това сте помещението има изолация.

    Така ще спестите няколко стотин лева разлика между двата модела.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    4
    #1933

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте. Ще купувам климатик за къщата на брат ми.

    1. Жилищно
    2. Охлаждане + отопление
    3. а)40 кв.м / 100 куб.м
    б)ПВЦ четворен стъклопакет
    в) ~6кв.м
    г)Има северна, западна и източа външни стени
    д)2ри етаж (има тавански етаж отгоре, който не се отоплява), долният етаж се отоплява
    4. София
    5. 22/3 градуса зима, 25/6 лято
    6. EPS 100-PLUS графитна топлоизолация 80мм
    7. Телевизор 50', готв. печка, пералня. Съжалявам но нямам инфо за мощност :/
    8. Между 2000 и 2500 (не е задължително да се изразходва целият бюджет)
    9. -20 зима, 35 лято
    10. Правоъгълна стая с широка арка по средата
    Наблягам на отоплението, охлаждането е от второстепенно значение.


    От VIMAX-София са му препоръчали набързо тези модели:

    Toshiba RAS18N3KV2-E/RAS18N3AV2-E SUZUMI

    Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE

    Fujitsu ASYG18LFCA/AOYG18LFC



    Абсолютно незадължително е да е някой от тези 3те. Приемам всякакви съвети, включително и аргументиран съвет за бюджета.


    Благодаря за съдействието!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 09-10-15 в 18:53.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    2
    #1934

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте. Ще ви помоля за помощ при избор на климатик за отопление, за жилището на родителите ми.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa ? Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Kлимaтиĸът щe ce пoлзвa зa oтoплeниe
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 16 кв.м
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ дограма.
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; Има две външни стени: едната е със северно изложение, а другата с източно е на фугата между два блока
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 1-ви eтaж oт oбщo 6.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Спалня-всекидневна
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? панелен апapтaмeнт.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?- гр. Пазарджик
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Зимaтa 20-21 гpaдyca
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Няма.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? тeлeвизop
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. 950 с монтажа
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Зимата рядко по-ниско от -10

    Особеното е, че леглото е точно до страничната стена- тази на фугата между блоковете. Посъветвали са родителите ми, вътрешното тяло да е на тази стена, за да не духало към леглото????Климатикът ще трябва да е достатъчно тих и лесен за употреба, доколкото е възможно без усложнено обслужване,защото става дума за възрастни хора.Предлагали са им Дайкин като най-добър, но не знам дали в този ценови клас това е добро решение?Благодаря, че изобщо се занимавате да отговаряте толкова страници.

  18. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #1935

    Отговор: Избор на Климатик

    Предложете климатик за около 35кв.за град.Плевен предимно за отопление помещението е магазин без изолация.В помещението има само тв и касов апарат, няма други Ел.уреди.Търсена температура около 19-20. Бюджет ~ 2000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе