Страница 166 от 190 ПърваПърва ... 116156164165166167168176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,476 до 2,490 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2476

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    ... Знаете, че за да се поддържа гаранцията на климатика се нуждае от профилактика 1 път годишно и ако фирмата е от София аз ще трябва да им плащам всички транспортни разходи и в двете посоки + цената на профилактика. С една дума за две профилактики трябва да платя около 500 лв. ...
    Знаем със сигурност, че не е така. Само някои от по-големите фирми, търгуващи и монтиращи битови климатизатори, имат такава порочна (за потребителя) практика, което им позволява да си покриват разходите за персонал в слабите сезони. Не е задължително да поръчваш от такива търговци. Аз имам два различни дайсейкая, с тригодишни гаранции, само за единият от които е задължителна годишната профилактика. Поръчай го от търговец, който не товари с такава услуга. Специално при Тошиба, при по-сериозни проблеми, гаранцията се поема от самия вносител, а не от монтажниците. Те, и без това, едва ли стават за друго. Поне в по-големите фирми.
    Успех в търсенето!
    Alexi и Aleksandars харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    8
    #2477

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте!
    Трябва да купя климатик за апартамента на родителите ми. Бюджета е 1000 лв. и вече няколко дена обикалям по сервизите и магазините, и ровя из нета. Знам че за 1000 лв. не може да се купи добър климатик, но това е бюджета и в него трябва да се събера.

    1 - Жилище - Апартамент
    2 - Най вече за отопление но ще се ползва и за двете.
    3 - около 18кв. височина 3м. Старо строителство, тухла, дървена реновирана дограма, източно изложение, 4ти последен етаж в сградата. Стаята е хол.
    4 - Русе
    5 - нормална и за двата сезона
    6 - няма изолация
    7 - ще се топлят само с климатика в тази стая
    8 - 1000

    То е ясно че за тези пари може да се купи само нещо от най ниския клас климатици с незнаен произход но поне да взема по добрия сред тях. Какъв бихте ми препоръчали в този ценови клас. Или от тези кой е по малкото зло:

    Daikin FTXB35C

    TREO CS-I12CA1

    Panasonic UE12PKE

    Panasonic UE12RKE

    Chigo CS-35V3A

    Daewoo DSB-F1283ELH-V

    Finlux FDCI-12LS46GFH


  4. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2478

    Отговор: Избор на Климатик

    Може да пробваш и това -> линк
    bobovo, mirort и KI_YOOU харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    8
    #2479

    Отговор: Избор на Климатик

    Това Gree по-добро ли е от тези по-горе? В смисъл до 1000 лв. това ли е оптималния вариант?
    Този пост е редактиран от avenger; 25-11-15 в 20:58.
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2480

    Отговор: Избор на Климатик

    Тези по-горе със сигурност няма да те стоплят, ако се разчита основно на тях. За това грее, не е сигурно, но със сигурност е по-добро от останалите: по-мощен компресор и достатъчно голям външен топлообменник.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2481

    Re: Избор на Климатик

    За 1200 някъде има с монтаж Panasonic re09qke. Много по-добре от тези, които си набелязал.
    Или изчакай петък ще има доста намаления по технотата
    lg d09ak е доста добър за парите си
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 25-11-15 в 21:08.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2482

    Отговор: Избор на Климатик

    Взимай Gree ще се справи в това помещение.За бюджета който си обявил това е най-добрия вариант.
    dodo_pv одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    8
    #2483

    Отговор: Избор на Климатик

    Благодаря за съветите. Мисля да изчакам до петък за да видя ще намалят ли някой от по скъпите модели, което силно ме съмнява, но тайно се надявам . За сега съм се спрял на това Gree. Като консумация на ток, как ще е в сравнение със останалите? Ако някой се сети за друга машина в този ценови клас?
    Този пост е редактиран от wantedslavi; 25-11-15 в 21:58.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2484

    Отговор: Избор на Климатик

    50/60 лв на месец

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2485

    Отговор: Избор на Климатик

    wantedslavi ,никой от посочените горе климатици няма да се справи в помещението,както си го описал.Освен ,ако следващите зими не са топли.Русе, обаче е най-студения град във България. Ако нямаш достатъчно пари, събери още, купи догодина климатик. Тази зима се отоплявай с конвенционален отоплителен уред.Иначе много рискуваш. Не разчитай На Black Friday ,намаляват само залежалите стоки.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2486

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    wantedslavi ,никой от посочените горе климатици няма да се справи в помещението,както си го описал.Освен ,ако следващите зими не са топли.Русе, обаче е най-студения град във България.
    Господин Василев, ако познанията Ви, по климатична техника, са добри колкото и по метеорология, по-добре да не давате съвети на хората за климатици.
    Ако се интересувате, кой е най-студеният град в България, може да погледнете тук -> линк
    AC_From_Hell одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2487

    Отговор: Избор на Климатик

    Господин Христов, познанията Ви в областта на климатичната техника би трябвало да са Ви достатъчни, за да схванете, че не ниските температури са проблем за машините въздух / въздух, а едно друго нещо... Особено през зимата, около реките.
    bobovo одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2488

    Отговор: Избор на Климатик

    Факт, влагата разказва играта на машините, постът обаче, не засягаше нея, а Русе като най-студен град. Случвало ми се е (не един и два пъти), да пускам машини в Русе през зимата и пределно добре знам, каква е ситуацията там

    Също, да добавя, че влагата е фактор до около -5 или -6 градуса, след това вече абсолютното влагосъдържание клони към нула (подсказвам, това e причината старите хора да казват "сух студ"). За да си го обясните по-лесно може да ползвате това -> Молиер
    Този пост е редактиран от P.Hristov; 26-11-15 в 10:39.
    dodo_pv одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2489

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Господин Василев, ако познанията Ви, по климатична техника, са добри колкото и по метеорология, по-добре да не давате съвети на хората за климатици.
    Ако се интересувате, кой е най-студеният град в България, може да погледнете тук -> линк
    Господин Христов , благодаря за линка.Метеорологията ми е голямо хоби. Сега видях,че даже в София е по-студено от Русе. Всеки в Русе знае на какво невероятно място се намира метеостанцията. ако
    wantedslavi живее наблизо няма проблеми(което не ми се вярва). Можехте в сайта да видите коментарите за разминаването между показанията на метеостанциите в Русе и Гюргево(само на 4 км разстояние).

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2490

    Отговор: Избор на Климатик

    по нашия край мъгла и -10 е нерядко явление и почти всяка зима се наблюдава ,и наистина е изпитание за всяка машина
    dodo_pv и emil vasilev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе