Страница 7 от 32 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 468

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #91

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-03-15 в 21:33.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    126
    #92

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Не можах да подкарам Blu-Ray филм чрез Smartshare на телевизора - има ли начин? За 3D Blu-ray прочетох, че не става.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #93

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Georgepetrov137 Виж публикацията
    Не можах да подкарам Blu-Ray филм чрез Smartshare на телевизора - има ли начин? За 3D Blu-ray прочетох, че не става.
    Има някой максимални параметри на видеофайла, които телевизора поддържа. Освен това, какъв файл се опитваш, да пуснеш?
    To control video playback

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    126
    #94

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Има някой максимални параметри на видеофайла, които телевизора поддържа. Освен това, какъв файл се опитваш, да пуснеш?
    To control video playback
    Опитвам се да пусна филм от компютъра, изтеглен в Blu-Ray формат. Самият филм не е определен файл, а папка с файлове, подобно на DVD филмите. Явно няма как да стане през DLNA или пък иска друг сървър, който поддържа такъв формат. Досега съм ги гледал на другия телевизор от лаптопа с hdmi кабел и Total Media theatre.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #95

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    EG9600 – UHD OLED
    65” 65EG9600: $8,999

    UF9500 – Prime UHD TV
    65” 65UF9500: $4,499
    55” 55UF9500: $3,699

    UF8500 Series – UHD
    65” 65UF8500: $3,199
    60” 60UF8500: $2,999

    UF7700 Series – UHD
    70” 70UF7700: $3,999
    65” 65UF7700: $2,999
    60” 60UF7700: $2,499

    UF7600 Series – UHD
    55” 55UF7600: $1,999
    49” 49UF7600: $1,699
    43” 43UF7600: $1,399

    EC9300 Series – Full HD OLED
    55” 55EC9300: $3,499
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-03-15 в 19:50.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #96

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Georgepetrov137 Виж публикацията
    Опитвам се да пусна филм от компютъра, изтеглен в Blu-Ray формат. Самият филм не е определен файл, а папка с файлове, подобно на DVD филмите. Явно няма как да стане през DLNA или пък иска друг сървър, който поддържа такъв формат. Досега съм ги гледал на другия телевизор от лаптопа с hdmi кабел и Total Media theatre.
    Освен варианта с Total Media Theatre и HDMI, може през DLNA и приложението в телевизора SmartShare, да стартираш от папката Име на филма\BDMV\STREAM най-големия файл с разширение m2ts. Това е основният филм. За съжаление, плеера на телевизора не поддържа Blu-Ray субтитри. Някой DLNA сървъри като Mezzmo стриймват Blu-Ray и в ISO формат.
    Забелязал съм при телевизорите с webOS, че в някой версии на фърмуера са орязани възможностите за гледане на филм с разширение *.m2ts с битрейт по-висок от 20 Mbit. А при Blu-Ray обикновенно е доста по-висок.
    Такъв фърмуер е например 04.41.32.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    1
    #97

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Здравейте!
    От седмица съм притежател на LG 42LB630v и имам няколко въпроса.
    Първия - При бързи движения забелязах някакви артефакти,незнам дали е блър, гоустинг или нещо друго,но ми замазваше при резки движения на HD и SD.Разбрах,че имало нещо с Trumotion-a и тествах,но малко се обърках.Когато пусна напушената японка,която се люлее и пусна trumotion става по-добре,а когато съм на цифровата и гледам с изключен замазването като че ли го няма,но пусна ли го виждам веднага размазването при резки движения.Та ако някой може да ми помогне с настройките за този trumotion?
    Втория въпрос ми е свързан с фърмуеъра.По дефолт когато взех тв-то видях,че си е с най-новата(мисля) версия 04.42.32.Впечатленията ми-ужасно бавно реагира,когато натисна цифрите на дистанционото и докато смени самата програма.Другия ми телевизор е LG 42LM620s и доста по-бързо се справя със сменянето на програми и използването на менюто (той обаче не е смарт и не е вързан към интернет,ако това има значение) Та,ако може някой които е със същия фърмуеър да каже,дали има сходни проблеми с него.
    Третия въпрос е съврзан с плейъра на телевизора.Тъй като LB630 е със обикновеното дистанционно (меджика се закупа отделно и към момента не разполагам с такова) останах доста разочарован,че когато пусна филм и искам да го превъртя напред примерно с един час,трябва да го правя с хиляди натискания на бутона със стрелката надясно,тъй като когато е през DLNA другото копче със стрелката за превъртане напред изписва,че не разполагам с тази функция.Та въртя като луд(с единично натискане превърта 5 сек) Доста често дори като започна по-бързо да щракам превъртайки бъгва и ми изписва проблема,че телевизора не е свързан и трябва да пускам отново филма (през Nero),които стартира отначало,когато се случи този бъг.На старото ми LG от 2012 филмите се превъртаха много по-лесно (там интервала не беше 5 секунди) Може би с меджик дистанционното само трябва да посочиш със стрелката и тези мъки се спестяват,но със обикновеното дистанционно не става.Опитах и друго-изтеглих си домашний сървър за да пробвам през програмата на плейъра да превъртя,но пак не става.Дава ми само да увеличавам и намалям звъка през нея,а когато скролна стрелката на плейъра да превърти не мърда въобще.Та исках да попитам има ли друг DLNA server с които ще се получи това прословито превъртане през лаптопа направо от плейъра.
    Другото ми недоумение така да кажа е колко сложно са направили местенето на програмите от цифровата.На старото LG с едно от цветните копчета се маркираше преместването и само трябваше да се вкарат цифрите на желаната програма.Докато тук първо се натиска "премести" после натискаш надолу (на стария поне работеха копчетата за усилване и намаляне на звука,които прескачаха по 10тв програми наведнъж)докато тук няма такива екстри.Та пак пада едно натискане от първи канал до 293 да речем,след което се маркирва,натиска отново премести и чак тогава набираш желания номер на канала.
    Та така...засега са ми това дилемите и чуденията.Ще съм благодарен за съвети.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    11
    #98

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Nevermind123,
    и при мен с този фърмуер на 32LB650V е много бавен с менютата, превключването на каналите и първоначалното зареждане.
    Ползвай за DNLA serviio и си вземи wifi мишка от 8 лв. за превъртането и пускането на филмите.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #99

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Nevermind123
    Здравей!
    1. Правилно си забелязал, че Trumotion-a не работи много коректно при някой видеа или програми. При някой се получава едно придърпване в движението или пък описаното от теб замазване. Затова можеш, да си направиш потребителска настройка за различните източници (HDMI, ТВ канали и т.н.) с включен или изключен Trumotion.
    2. Проблема с бавния интерфейс (превключване на каналите, менюто с настройките и др.) го има във всички фърмуери. Пробвал съм почти всички. Това е проблем на цялата webOS и от почти година не могат, да го оправят. Обещават в новите модели 2015 и webOS 2.0 60% по-голяма бързина от сегашните, но според мен ще го постигнат с повече памет и четириядрен процесор.
    И аз съм забелязал разлика в бързодействието на ТВ дори при смяна на WiFi с кабелна връзка. С изключен интернет не съм пробвал.
    3. Меджика е удобен и цената му пада с времето. LG Magic Remote Но както каза колегата, една мишка ще ти върши работа и то на много по-ниска цена.
    От DLNA сървъра също може, освен всички функции на плеера, да се управлява и местоположението по времевата линия. За тази цел аз ползвам Mezzmo.

    mezzmo.png

    4. Не само избора на канали е направен по най-трудния начин. Настройката на едни субтитри се извършва с една безумна поредица от кликания, а без меджик или мишка, просто не ми се мисли.
    Но има и добра новина. Списъка с канали може да се експортира на флашка и от там на компютъра да се редактира с ChanSort и да се зареди отново на ТВ. Последната версия поддържа и LG ТВ 2014. Преди време аз си подредих каналите ръчно и изключих ненужните в Notepad++.
    Този пост е редактиран от operator3; 05-03-15 в 13:41.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #100

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Здравейте Сигурно ще задам ужасно глупав въпрос. Но моля, ако някой знае, да ми помогне.
    Кабелната ми телевизия е към М Сат, с цифров приемник в едната стая и с кабел в другата. Но реших и в другата стая да има кабелна, съответно ги викнах да прекарат кабел. Телевизорът е LG. Пускам автоматично да търси канали, избрала съм страна Германия, програмен режим "кабел". Излизат страшно много канали, но са разделени в 3 категории. Едната категория обхваща радиата, другата всички канали, които си излизат с имената, предполагам това са цифровите. И третата категория са каналите, които излизат с буквички - C, S .. предполагам това са аналоговите. Проблемът е, че искам да си ги подредя каналите, да ги комбинирам, да има цифрови и аналогови, но явно няма такава опция. Позволява ми да ползвам само единия или другия вариант, но те не обхващат всички канали. Например при цифровите липсват Диемите, Фокс Лайф, бтв-тата и т.н. При аналоговите ги има, но пък липсват други. В другата стая, телевизорът е Тошиба и ми позволява да ги комбинирам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #101

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Освен варианта с Total Media Theatre и HDMI, може през DLNA и приложението в телевизора SmartShare, да стартираш от папката Име на филма\BDMV\STREAM най-големия файл с разширение m2ts. Това е основният филм. За съжаление, плеера на телевизора не поддържа Blu-Ray субтитри. Някой DLNA сървъри като Mezzmo стриймват Blu-Ray и в ISO формат.
    Забелязал съм при телевизорите с webOS, че в някой версии на фърмуера са орязани възможностите за гледане на филм с разширение *.m2ts с битрейт по-висок от 20 Mbit. А при Blu-Ray обикновенно е доста по-висок.
    Такъв фърмуер е например 04.41.32.
    А тъй. Аз от 4.33.12. оня ден го дигнах на 4.41.32. Ей тъй от скука. Но пък се удивих, че японката се стриимва спокойно с макс 70-80 Мбит/с. Даже хванах и кеша грубо, който е някъде 5-10 секунди. Тоест с толкова секунди по-рано спира трансфера от компютъра, преди края на тестовия клип. Та сега си мисля, да не би да става въпрос за 20 Мегабайта а не мегабита ограничение в тая версия. Иначе не знам къде да погледна какво е в + в тая версия.

  14.  
     
  15. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #102

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry Виж публикацията
    Здравейте Сигурно ще задам ужасно глупав въпрос. Но моля, ако някой знае, да ми помогне.
    Кабелната ми телевизия е към М Сат, с цифров приемник в едната стая и с кабел в другата. Но реших и в другата стая да има кабелна, съответно ги викнах да прекарат кабел. Телевизорът е LG. Пускам автоматично да търси канали, избрала съм страна Германия, програмен режим "кабел". Излизат страшно много канали, но са разделени в 3 категории. Едната категория обхваща радиата, другата всички канали, които си излизат с имената, предполагам това са цифровите. И третата категория са каналите, които излизат с буквички - C, S .. предполагам това са аналоговите. Проблемът е, че искам да си ги подредя каналите, да ги комбинирам, да има цифрови и аналогови, но явно няма такава опция. Позволява ми да ползвам само единия или другия вариант, но те не обхващат всички канали. Например при цифровите липсват Диемите, Фокс Лайф, бтв-тата и т.н. При аналоговите ги има, но пък липсват други. В другата стая, телевизорът е Тошиба и ми позволява да ги комбинирам.
    Мисля(пробвал съм отдавна,та почти съм сигурен),че нямаш вариант при LG(а от опит и при Sony) да смесваш цифровите с аналогови програми.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #103

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry Виж публикацията
    Например при цифровите липсват Диемите, Фокс Лайф, бтв-тата и т.н. При аналоговите ги има, но пък липсват други. В другата стая, телевизорът е Тошиба и ми позволява да ги комбинирам.
    Изброените от теб програми ги има при М-сат на цифровата..
    Например
    FoxLive - 354.00 MHz, 256QAM, 6890 kS/s
    bTV Lady - 770.00 MHz, 256QAM, 6890 kS/s
    Diema - 362.00 MHz, 256QAM, 6890 kS/s
    Diema Family - 354.00 MHz, 256QAM, 6890 kS/s
    Виж колко цифрови програми и радия имаш и пиши бройката.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #104

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Zabadara, да и аз почти се убедих, че няма такъв вариант, което е изключително глупаво.

    hristoslav 2, да има ги цифрови тези канали, но ако ползвам устройството, но то е само в едната стая. А в другите стаи е само с кабел и излизат тези програми кодирани, има ги само като аналогови.

    Проблемът е, че самият телевизор не ми позволява да си ги подредя смесено - аналогови и цифрови програми. Мога да избера само да са цифрови или само аналогови.

    - - - - - - - - - -

    hristoslav 2, аналоговите са 44, цифровите 231, радиото - 15

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #105

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Нормално..За да гледаш кодираните трябва да си платиш - нов договор Защо не си вземеш от М-сат един модул за LG-то?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 32 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8494
    Последно: 26-03-24, 08:18
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1673
    Последно: 22-03-24, 08:51
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе