Страница 15 от 32 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 468
Like Tree63Одобрявам

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    26
    #211

    Отговор: LG телевизори 2015

    Здравейте,

    Не искам да спамя с нова тема, затова пиша тук с молба за съвет. Имам 32" LG на 8 години, със следния проблем:

    От известно време образът започва да пикселизира, сякаш има смущения, понякога съвсем спира и остава само звука. Мислех си, че е захранващ кабел (не съм специалист ), смених го, проблемът продължава. В телевизора е включен само захранващия кабел и hdmi кабел към set-top-box на цифровата ми телевизия. Качвам и снимки, дано се вижда на тях какъв е проблема. IMG_1905.jpgIMG_1906.jpgIMG_1908.jpg

    След тази ужасна картина, образът изчезна, спрях ТВ и след 5 минути го пуснах, нямаше проблем.

    Ще съм благодарен някой да помогне с мнение, какъв е проблема и най-вече колко би струвало решението му, тъй като си мисля, че ми е време за нов телевизор.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #212

    Отговор: LG телевизори 2015

    Първо пробвай с друг сет-топ-бокс (или DVD плейър). Възможно е проблема да е в него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    26
    #213

    Отговор: LG телевизори 2015

    Мерси за съвета. За съжаление ме съмнява, че е от приемника, тъй като дори да е изключен, ми пикселизира и изчезват надписите от самото меню на телевизора, т.е. например надписът "няма сигнал", когато сет топ бокса е изключен

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #214

    Отговор: LG телевизори 2015

    Тогава проблема е в телевизора. На първата снимка се вижда слаб деинтерлейсинг - назъбените контури на обектите.
    Останалите снимки са доста странни за мен - шум в картината генериран от самият телевизор...Казваш че е на 8 години, така че вероятно има разсъхнали се кондензатори - за смяна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    26
    #215

    Отговор: LG телевизори 2015

    А скъп ли е един такъв ремонт? Телевизорът както писах е на 8 години и вече се изкушавам за нов

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #216

    Отговор: LG телевизори 2015

    Ако разбираш иможеш да работиш с поялник, може и сам да ги смениш - ще ти излезе 10-ина лева(при условие че са кондензаторите).
    В сервиза - от 50 лева нагоре...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #217

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ако разбираш...
    Здравейте Нristoslav. Няколко пъти сте ми помали през годините със съвети като съм купувал телевизори затова бих искал да ви попитам отново:

    LG 42LB561V и LG 42LB5610 еднакви модели ли са?

    Спрял съм се на
    LG 42LB5610 на цена под 500лв. Ще се гледат само спортни канали по кабелна и ме интересува основно качеството на картината на този модел.

    Благодаря предварително за отговора ви.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #218

    Отговор: LG телевизори 2015

    42LB651v - има вграден сателитен тунер (DVB-T/T2/C/S2)
    LG 42LB561V Full HD LED TV със съвременен дизайн

    42LB6510 - (DVB-T/C) и няма Lan порт - провери на място в магазина.

    Не харесвам картината на LG. Слаб контраст, неравномерна подсветка и леко размазана картина - при директно сравнение с телевизор Филипс.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #219

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    42LB651v - има вграден сателитен тунер (DVB-T/T2/C/S2)
    LG 42LB561V Full HD LED TV със съвременен дизайн

    42LB6510 - (DVB-T/C) и няма Lan порт - провери на място в магазина.

    Не харесвам картината на LG. Слаб контраст, неравномерна подсветка и леко размазана картина - при директно сравнение с телевизор Филипс.
    Филипс ли е в момента с най-добрите матрици за 32'-42' телевизори?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #220

    Отговор: LG телевизори 2015

    Не. Филипс има най-добрият ъпскейл и изостряне на картината, но за сметка на тази прекалена обработка на сигнала, input lag е голям.
    AU Optronics, Sharp Display и CM Innolux предлагат матриците с най-висок контраст.


    https://www.avforums.com/review/lg-5...0-review.11300

    има ли някой, който да ползва LG Cloud, за да коментира това?
    Уважаемые клиенты LG Cloud. Позвольте выразить искреннюю благодарность за вашу поддержку сервиса LG Cloud, которую вы оказывали нам вплоть до сегодняшнего дня. В связи с изменениями в политике нашей деятельности ВСЕ сервисы LG Cloud в России, доступные на ТВ, телефонах, планшетах, ПК, а также сайт сервиса, прекратят свою работу с 15 июля 2015 года. Для получения более подробной информации о резервном копировании ваших ценных данных посетите сайт LG Cloud (ru.lgecloud.com).
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-05-15 в 19:29.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #221

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    AU Optronics, Sharp Display и CM Innolux предлагат матриците с най-висок контраст.
    За кои марки тв-та се отнасят тези матрици?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #222

    Отговор: LG телевизори 2015

    Sony и Panasonic, но имай в предвид, че в зависимост от серията слагат и други типове панели.


    [TV] webOS TV SDK 2.0.0
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-06-15 в 21:15.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #223

    Отговор: LG телевизори 2015

    Христослав преведи това на български да разберем какво пише, LG Cloud ме изненада приятно като вече имам 100гб, predi qbha 10.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #224

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Христослав преведи това на български да разберем какво пише, LG Cloud ме изненада приятно като вече имам 100гб, predi qbha 10.
    WebOS TV SDK е инструмент, който предоставя на разработчиците WebOS TV инструменти за разработката на Web приложения и емулатор за тестване.
    ::: LG Developer | Web SDK :::

    Така че ако разбираш от програмиране и искаш да напишеш приложение за LG телевизор си сваляш тези инструменти
    vvassilev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #225

    Отговор: LG телевизори 2015

    Здравейте, наскоро си взех телевизор LG 55 UF 8527. Впечатленията ми засега са добри по отношение на цялостната му работа HD програмите се гледат добре, не са толкова зле и тези с SD сигнал /абонат съм на Blizoo/. Менютата работят бързо, браузера е съпоставим по скорост с този на PC. За сега имам два непреодолими проблема, които на по-старите модели LG телевизори нямам.
    1. Не иска да ми чете 1 Tbt диск с usb интерфейс, пише ми, че устройството не е могло да се свърже да пробвам пак, но не става. Този диск ми го четат другите телевизори без проблем, той е форматиран във формат NTFS и има над 100 МБт свободно пространство.
    2. Имам външен 2 Tbt мрежови диск, той се чете от всички мрежови устройства - компютър, телевизори, таблети. Вързан е на мрежови кабел. Новия телевизор също го чете, но още при самото му четене се вижда едно забавяне, а при пускане на видео съдържание с по-голям битстрийм засича постоянно се презарежда и практически не възпроизвежда файла, дори заснети с видео камера файлове на 1080p. При пускането им през флашка проблем няма, също така през мрежа не дава субтитри, но това го правят и другите телевизори. Проблемът не е в мрежата, тъй като тя е много бърза /1 GB/, Интернета също работи бързо - 4к клиповете в ютуб се гледат без проблем, картината и звука са впечатляващи. Вероятно среща някакъв проблем с мрежовото устройство, който не мога да установя от какво е, тъй като всички останали устройства, които кореспондират с него нямат проблем, компютърът го чете със скоростта на вътрешен хард диск.
    Има ли някой да има представа на какво се дължат тези проблеми, възможно ли е да е от операционната система, другите ми телевизори не са на OS? В същност този се води на OS2.
    Друго, което мога да добавя е, че при включване на компютър през HDMI, показва резолюция 1080p, 60 Hz, но изображението на екрана /иконите, страниците в Интернет/, са по-малки отколкото на 32'' телевизор на 1080p. Изглежда, че самия телевизор упскелва картината, но не виждам настройка на телевизора за резолюцията. При гледане на видео това не се наблюдава, картината заема целия екран. Също така не мога да намеря меню за изключване на екрана при слушане на музика /телевизора възпроизвежда и flac формат/. Другите LG телевизори, имат такава опция. Поначало не знам дали може да се пуска поне скрийн сървър при това положение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 32 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8510
    Последно: Вчера, 11:33
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1678
    Последно: 12-04-24, 22:47
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе