Страница 20 от 32 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 468
Like Tree63Одобрявам

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #286

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Наличието на TruMotion означава, че матрицата е 50/60Hz а другите 50/60 идват от технологията. В много случаи това уточнение се пропуска умишлено или от незнание.
    Така например серията UF85xx е с "Refresh Rate TruMotion 240Hz" или с матрица 100/120Hz.
    Какво означават тези 240, 100, 120 Hz? Честота на опресняване на картината ли и как това се отразява върху възпроизвеждането като обикновено честотата на видео изображението рядко надхвърля 24 кадъра в секунда? Излиза, че при 50 Hz честота на матрицата имаш поне две опреснявания на кадъра, което не ми е ясно доколко можеш да го забележиш, да не говорим при 100 Hz, където са 4, при 200, са 8 опреснявания на всеки кадър. Има ли някой, който има преки наблюдения как тези показатели се отразяват на картината?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #287

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    Какво означават тези 240, 100, 120 Hz? Честота на опресняване на картината ли и как това се отразява върху възпроизвеждането...
    Да, честота на опресняване на картината. Изразява се в повишена плавност.
    Когато става дума за TruMotion, от LG са го обяснили най-кратко:
    TRUMOTION: TRULY CLEARER
    TruMotion increases the standard 60Hz refresh rate—how often the image is rendered on the TV screen—which drastically reduces blur and yields crisper details. It’s a boon to all fast-action video, but most especially sports, so you won’t miss a thing. LG TruMotion 120Hz, 240Hz or 480Hz is available on select-model LCD TVs.
    Discover LG TV Picture Quality

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #288

    Отговор: LG телевизори 2015

    Ако в настройките на TruMotion има 2 опции (de blur и de judder) , то 99% е със 100хц панел , ако е само de blur -100% 50хц - поне от досегашните ми наблюдения .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #289

    Отговор: LG телевизори 2015

    Успокоихте ме, че все пак LG 42LF652V си е със 100Hz панел!
    Друг е въпросът, че след 2 дни ровене намерих в кой режим точно са активни тези две настройки. TEST
    Не, че скоро ще стигна до тях, ама поне са налични.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #290

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    ...обикновено честотата на видео изображението рядко надхвърля 24 кадъра в секунда? Излиза, че при 50 Hz честота на матрицата имаш поне две опреснявания на кадъра, което не ми е ясно доколко можеш да го забележиш, да не говорим при 100 Hz, където са 4, при 200, са 8 опреснявания на всеки кадър...
    Да прав си, кинофилмите са 24 кадъра в секунда, а минималната средна скорост, с която човек възприема изображението гладко е 16 кадъра в секунда.
    За да ги покаже на по-бързата матрица, телевизора показва всеки един кадър по няколко пъти преди да премине към следващия. При 120Hz по 5 пъти, при 240 по 10 и така нататък.
    По големия проблем идва, когато 24 кадъра не са кратни на честотата на матрицата, примерно 60Hz. Тогава се използва един метод познат като "3:2 pulldown". Всеки нечетен кадър се повтаря 2 пъти, а всеки четен 3 пъти и така се постига синхронизация.

    8209742W.png


    При включен Trumotion телевизорът създава нови междинни кадри интерполирайки два съседни. Целта на Trumotion и подобните му технологии е плавност при динамични сцени.

    8209761V.png

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #291

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията

    ...... При включен Trumotion телевизорът създава нови междинни кадри интерполирайки два съседни. Целта на Trumotion и подобните му технологии е плавност при динамични сцени....
    Успокоихме се все пак, проблема е намерил решение, при мен не видях опция "Trumotion" за новия телевизор, при старите го имаше, но мисля, че беше изключен по подразбиране и не съм я ползвал. Не съм забелязал и ефекта на замазване на кадрите, сигурно не виждам добре. Интересното е, че при показване техническите данни на телевизора, този показател отсъства, и то не само при LG, а и при останалите. А като маркетингова реклама са наблъскали понятия и то на няколко страници, които нищо не ти говорят, но оставаш с впечатлението, че устройството /телевизора/, е оборудвано с най-новите технологични постижения. Реално по техническите данни не можеш да направиш какъвто и да е информиран избор. Като сравнявах спесификацията, която LG e дало за двата модела 55 UF 950 и 55UF 8527, разликата бе незначителна, основно на втория липсваше само Color Prime технологията, понятие изясняването, на което бе доста неубедително. Същевременно като гледам разликата в цената е много значителна /около 2000 лв/, едва ли е обоснована само от липсата на тази функциял, вероятно и на много други, които в спесификацията са ги посочили като еднакви. Гледал съм и останалите водещи марки, информацията, която е представена за тях нищо не говори на потребителя, единственото, по което може да се ориентира /дали е толкова важно/ е серията /класът/, колкото е по-висока, толкова е по-висока и цената и излиза, че това е единствено определящо за качеството на телевизора. Като ги гледаш изложени в магазина, тези 2000 лв., с просто око аз не можах да ги видя, не видях никаква разлика, а телевизорите бяха един до друг с еднакви картини .... Очевидно е, че функционалната разлика, ако такава съществува, обикновенният потребител трудно ще установи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #292

    Отговор: LG телевизори 2015

    В интерес на истината, понякога точно включването на "Trumotion" води до замазване.
    На маркетинга това му е работата, да примами клиентите. Да те накара да купуваш и вярваш в крилатата фраза на Мечо Пух и че си направил правилният избор с новия "Хай ...Ултра...Мега..." продукт.
    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    ...основно на втория липсваше само Color Prime технологията...
    Има разлика и във вида и мощноста на озвучителната система. Всъщност Color Prime е най новата върхова технология в LCD дисплеите от LG и е логично да я отделят ценово. Доколкото зная, тя трябва да включва рекламираната технология Quantum Dots и разширена цветова гама.
    Но си мисля, че очакването от всяка подобна новост е доста надценено. Човек гледайки масово дастъпното видео съдържание, трудно ще забележи разликата от 2000+.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #293

    Отговор: LG телевизори 2015

    [QUOTE=operator3;732351
    .....На маркетинга това му е работата, да примами клиентите. Да те накара да купуваш и вярваш в крилатата фраза на Мечо Пух и че си направил правилният избор с новия "Хай ...Ултра...Мега..." продукт.....

    ....Но си мисля, че очакването от всяка подобна новост е доста надценено. Човек гледайки масово дастъпното видео съдържание, трудно ще забележи разликата от 2000+.[/QUOTE]

    Точно там е въпросът, доколко човек може да се докосне до тези благини и да разбере за какво е дал тези пари в повече. Аз за себе си установих, че не мога.... Колкото до наличието на 4 - ри високоговорителя и 40 или 60 w обща мощност, вместо 20, не го приех за нещо съществено, няма как телевизор да замести уредба. Вероятно има и по-мощен процесор, гледам на някои спесификации дават и по-висока честота -2500 Hz, но всичко това като стигнеш до съдържанието, което масово се предлага не се усеща.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #294

    Отговор: LG телевизори 2015

    Вероятно има някои допълнителни разлики и в UltraHD телевизорите, както е показано в таблицата. Информацията на LG за хардуера е оскъдна, а за промените в софтуера направо липсва.

    webOS15.png

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #295

    Отговор: LG телевизори 2015


  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #296

    Отговор: LG телевизори 2015

    Пробвах клавиятурата Rapoo E9080 на 42LF652V.
    Самата клавиатура е много по-качествено и удобно направена в сравнение с logitech K400.
    За съжаление и с нея не могат да се въвеждат букви и символи, отново Fn трябва да се задържи, за да са активни допълнителните значения на F бутоните. С бутоните със стрелки могат да се сменят каналите, усилването и Mute са на функционалните клавиши и си съответстват. Бутонът Windows извиква голямото меню, курсорът на екрана се управлява без проблем с touchpad-а. За съжаление жестовата функция zoom не се поддържа, а доколкото помня при K400 работеше. При плеера отново не действат маркираните на функционалните клавиши, освен тези за звука.
    Може да има и някои скрити комбинации от бутони, но нямах време да тествам всичко.
    Дотук си правя извода, че май ще е по-добре да си търся някакво обучаемо дистанционно с touchpad. Клавиатурите като такива си работят, но явно WebOS има някакви ограничения и не позволява да се използват бутони, които да дублират напълно дистанционното. Само не знам дали такова обучаемо няма да е доста по-скъпо от LG Magic remote. Не, че някой предлага в момента в БГ такова за моделите 2015, де. А за 2014 е 20лв.!!!

    Пробвах клавиатурата на Win XP и си работи безгрижно с и без фирмените драйвери. Всички мултимедийни функции действат, както са означени. Директно има достъп до e-mail, media player (KM в случая), превъртане, прескачане, play/pause. С фирмения софт могат да се препрограмират бутоните.
    С две думи Rapoo E9080, въпреки, че е продукт 2011 си е направо прекрасна, особено за цената от 60лв.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    170
    #297

    Отговор: LG телевизори 2015

    Здравейте, с този ТВ съм http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...HD-LED/p/16214 и дистанционно меджик но не успявам да подкарам бутон ОК от дистанционното, когато го натисна ми изписва Bluetooth трябва да се инициализира, четох в книжката но от два дена не успявам ще съм ви благодарен за съвети.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #298

    Отговор: LG телевизори 2015

    artttty

    Меджика за моделите 2014 се инициализира, като се натиснат и задържат едновременно Home и Back бутоните за 5-10 секунди, отпускат се и тогава се натиска OK. Може и при новите модели инициализацията да е аналогична.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #299

    Отговор: LG телевизори 2015

    Някой знае ли къде най-ефикасно мога да дам фийдбек/request feature на LG за меджик дистанционното?
    Искам бутоните select и back да поддържат hold/задържане. В момента е налично само за посоките (горе, долу, ляво, дясно).
    С един фърм ъпдейт много лесно може да се добави тази функционалност, която с нищо няма да попречи на работата в webos.
    А м/у другото вчера ми излезе нов ъпдейт за дистанционното и ТВ-то (49uf7700). Разбира се, нищо ново не се забелязва. Явно е бъг фикс/стабилити ъпдейт.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #300

    Отговор: LG телевизори 2015


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 32 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8505
    Последно: Днес, 13:43
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1678
    Последно: 12-04-24, 22:47
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе