Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 92

Hitachi RAS-SC22X

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #61

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    абе да не е 50% ама го вдига .. все едно имаш конвенционален климатик само дето плавно се развърта в началото

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #62

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Алекс, това ти твърдение направо кърти!
    Кърти му твърдението ама он-фф вдига разхода. Особено при моето FD. Като завърти компресора, докато не качи на 750W не отваря клапите. После продължава до 900W и ако не е подминало заданието намаля, а ако го е подминало изключва. В топли дни моето FD харчи най-много от всичките ми климатици точно поради он-офф. Работи в най-изолираното и най-малко помещение от 3те клими, имам 10см вата на всякъде и 4см фибран в пода, 6 камерна дограма с всички екстри, предлагани на пазара за 2014. Направо се чудя как успя да изгори вчера 8kWh при температури от 0 до 4 градуса.
    Като спре да изклчва консумацията му е най-ниска сравнено с другите 2 машини.

    За това е добре хубавия инвертор да може да работи непрекъснато при всякакви външни условия, което се постига с нисък минимум.
    Аз избрах SC22X като гледах данните без да предполагам, че японците ще ме излъжат толкова подло.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #63

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    @biro,
    нямам Мицубиши, но имам две тошиби, едната от които вдига минимума при отрицателни температури. И двете са с отделни електромери, които не потвърждават гарантирано повишение на консумацията в повторто кратковременен режим на работа. Не винаги клапите се затварят при спиране на компресора, но никога не вее хладно, нито физически се усеща кога спира и тръгва. Понеже ме заинтригувахте, ще изчакам февруарските студове с мъгли или липса на резки външни температурни промени и слънце, за да замеря по-точно енергията за подгряване на кубик. На теория би следвало да сте прави, но при мен още не се е доказало. Имайте пред вид, че ефективността на една машина не е пропорционална на декларирания от производителя и COP, който при температури между -5°С и 0°С може да се движи между 1,5 и 2 при машини, деклапиращи го като 5! За справки, Евровент, несъвършените алгоритми за дефрост и високите максимуми при машини с малки топлообменници.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 22-01-15 в 11:04.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #64

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    то няма машини с висок максимум и малки топлообменници ,дай ми пример за една ..

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #65

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    то няма машини с висок максимум и малки топлообменници ,дай ми пример за една ..
    Ето ти ЕДИН със само 37 кила външно тяло, в което има значително по-тежък компресор от тези, които се влагат в Европа, повече вентили и т.н. Сметни какво остава за топлообменника и виж до колко развърта.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #66

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    не мисля ,че 37 кила е малък топлообменник толкова има и европейската нокрия дето пак е до над 9кВ - изпитан и много топлещ модел с висок КОП като за мощността си .. тия машини не разчитат само на топлообменник ,компресора е доста мощен ,фреона е повечко .. по скоро будят недоумение европейски машини с по 50 кила външно ,имат нямат 7-8кВ максимални ,КОП малко над 3 ,и на -15 пак едни 40% пряко сили - е в тоя начин на изпълнение има нещо сбъркано

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #67

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Колега,ако не ти харесва Зубадана с радост ще те отърва от проблемите ти с високите минимуми на приемлива цена.Идеята ми е да пенсионираам едно GC 9-ka което ми служи вярно от 2007г.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #68

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Още не съм намерил подходящ заместник.

    Малко данни за последните 24 часа, външи температури от 2 до 5 градуса:
    SC22X на 25градуса - 6.2kWh
    FD25VABH на 23градуса - 8kWh
    FVXS25 на 24градуса - 7.7kWh

    Япоснкия климатик отново се представя най-икономично въпреки високия минимум.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #69

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    biro сложи и Мицобишито да гони 25 градуса и разхода му ще е 11kw , поне ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #70

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    То си ги прави 25 градуса поради развъртането на компресора на всяко стартиране. Аз за това съм го настроил на 23. В срещуположния край на стаята е 24.5
    При подовия в момента е 25.6 а е настроен на 24.

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #71

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Япоснкия климатик отново се представя най-икономично въпреки високия минимум.
    В 30% по-малко помещение и с по-малко външни стени и с COP=6,3 уж - изобщо не е икономичен. COP-a му е има-няма 3.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #72

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    щото трафа харчи 50% и изяжда цялата икономия нали

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #73

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    Той не бачка на минимум, че да му харчи 50%. Но 6,2kW в 13 м2 с климатик с COP=6,3, срещу 7,7kW в 21 м2 с климатик с COP=4,3, не ми се вярва да му е над 6 COP-a на Хитачи-то. Може малко над 3 да е. Дайкин-а в тая малка стая и 4kW няма да консумира.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #74

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    При хитачито 4м2 от пода е таван на терасата от долу и нямам изолация. Същите тия 4m2 отгоре е тънка плоча и небето над нея - усвоена тераса. Вътрешната част на кунята поне има отгоре подпокривно пространство и друга кухня отдолу.
    Освен това стаята с подовия дайкин е единствената отопляема от съсдеите от долу, те зимата топлят малко с конвектор.
    За справка сиестата на мястото на хитачито харчеше колкото подовия дайкин при настройка 23 на сиестата и 24 на подовия.
    Определено японския климатик е по-ефективен. Не съм го тествал на -10.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #75

    Отговор: Hitachi RAS-SC22X

    @biro,
    прочетох ти поста с описа на изолацията ти. Имай пред вид, че за да може една машина да работи ефективно в едно помещение, температурата вътре не бива да се променя рязко. Стените са най-големия акумулатор на топлина в едно помещение, след което идват мебелите. Те гарантират плавните температурни промени при загряване или охлаждане. Вътрешната ти изолация изключва стените, а топлинния капацитет на мебелите ти около мицубишито ти е нищожен, след като ти изключва след 2 - 3 минути работа. Нещата приличат на сешоар в термос. Каквато и машина да сложиш в такова помещение, тя няма да се саморегулира ефективно, освен ако не си изградиш вътре един аквариум с няколко кубика вода от Дунав. Някои машини, преди да изключат, вдигат клапите, спират турбината и форсират компресора от минимала до номинал, за да загреят обема с въздух в и около вътрешното тяло. Така удължават Off- състоянието при много малки топлинни загуби на помещението, без да влияят на комфорта. Осмицата на дайсейкай го прави, предполагам от новите японки ще да е копирано. Или се ориентираш към тях, или променяш концепцията за отопление. Може и да си свиркаш, без нищо да правиш, не е болка. Но не очаквай чудеса в термос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе