Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

TV NEO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #1

    TV NEO

    Здравейте,нов съм във форума.От месец и нещо съм собственик на Тв Neo 40772 FHD SMART .Предлагам тук в тази тема да пишат всички собственици на марката,тъй като досега не видях обособена тема специално за нея,а колкото и да е "куче" марка мисля че немалко хора имат вкъщи поне по един такъв.За начало имам 2 въпроса - действително ли на Neo се слага матрица на Samsung , някъде четох че били с матрица на Sharp?Втория ми въпрос е някой има ли представа какво означават цифрите в модела (в случая-772)?Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: TV NEO

    Не съм се интересувал, но вероятно 772- серия, дизайн опции

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: TV NEO

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не съм се интересувал, но вероятно 772- серия, дизайн опции
    то е ясно че е нещо такова,въпросът е какво точно би могло да ми говорят тези цифри-772 добре ли е зле ли е или за марка като тази няма особено значение TEST и да попитам относно матрицата - мога да влизам в сервизното меню на телевизора и там пише някакви букви и цифри за нея та мисълта ми е ако ви ги напиша тук дали ще може да кажете каква марка е ?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4

    Отговор: TV NEO

    Не знам малко вероятно е да е написан точният модел. Дай снимка.

    Това е китайско производство.
    http://altadefinizione.hdblog.it/201...-50-Wi-Fi-479/

    Има такава фирма за стойки
    http://www.neo-stand.com/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-15 в 21:09.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: TV NEO

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам малко вероятно е да е написан точният модел. Дай снимка.

    Иначе няма такава компания произвеждаща телевизори. Това е китайско OEM производство по поръчка на българска фирма.

    Но пък има такава фирма за стойки
    NEO - LCD / PLASMA / LED TV STANDS
    Ами аз пък точно тук съм чел,че се произвеждат в Турция от Вестел,на самия кашон също пише че е внос от Турция.Ето снимка :
    NEO LED-40772 FHD SMART :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Ето и какво ми изписва за матрицата в сервизното меню:
    panel:40_vesunds2dno2_169fhd_d_n_no_v_no_er_144154_95-v1.93-svn invalid xxxxxxxxx

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам малко вероятно е да е написан точният модел. Дай снимка.

    Това е китайско производство.
    http://altadefinizione.hdblog.it/201...-50-Wi-Fi-479/

    Има такава фирма за стойки
    http://www.neo-stand.com/
    И в линка който си дал пише че са турско производство на Вестел...За матрицата някой може ли да каже нещо за прозихода и а и телетекста не работи - като натисна копчето на дистанционното изобщо не реагира - не че ми е притрябвал кой знае колко ама ми е интересно защо не работи?Някой има ли идея?

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    не съм сигурен че се появи последния ми пост затова отново публикувам:някой знае ли нещо повече за матрицата и защо не може да се включи телетекста?
    Този пост е редактиран от mario84; 27-01-15 в 00:05.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #6

    Отговор: TV NEO

    никой ли няма какво да каже по въпроса?
    _защо не се включва телетекста?
    _нещо повече за матрицата
    _общи впечатления от издръжливостта на модела
    Благодаря предварително

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Отговор: TV NEO

    Не се занимавай с глупости, само ще си напълниш главата с проблеми. Ако ти харесва телевизора си го гледай и не му прави нищо ....
    vesund - Това означава Vestel или че те са производител на телевизора. Панелът е LG или Самсунг, но какво значение има за теб ?
    Успех

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: TV NEO

    Благодаря,далеч съм от мисълта да му правя каквото и да било,на този етап ме устройва и се надявам дълго да ме "слуша".Относно матрицата-чисто любопитство,ниюо повече.Някъде тук четох,че ако има свойството автоматично да пртъмнява на тъмните сцени,значи е Samsung,защото те имали тази опция,четох и че за да се определи какво качество е матрицата трябва да се остави на без сигнал(изцяло черен екран)в тъмно помещение и ако е наситено черна-значи е добра а ако сивее-не е особено качествена.Та въпросът е верни ли са тези неща?А и за телетекста ми е странно че не работи не че е болка за умиране и ми се ще да знам защо?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #9

    Отговор: TV NEO

    Да сглобен е в Турция от Вестел, но повечето части са китайско производство.
    За телетекста - трябва да дадеш подробности какъв сигнал ползваш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #10

    Отговор: TV NEO

    Сигналът който използвам е Булсатком с HD приемник HDMI кабел.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #11

    Отговор: TV NEO

    Ясно.В такъв случай може да ползваш телетекста от менюто на приемника.
    За да работи телетекста на телевизора, трябва да ползваш вграденият в ТВ тунер - иначе не става.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #12

    Отговор: TV NEO

    Колега,мерси за отговора само че на дистанционното на приемника на Булсат така и не намерих копче за телетекстостава да пробвам като е на обикновен тунер сигнала дали ще се появи телетекста,но не ми се занимава,важното е иначе да работи телевизора и да не ми създава проблеми.За матрицата нещо да кажете-забелязвам че при тъмните сцени намалява осветеността автоматично-това добре ли е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    17
    #13

    Отговор: TV NEO

    NEO LED-50272 FHD :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    NEO LED-50872 SMART WI FI :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Обърнете внимание на характеристиките-единия е смарт и е 699,другия не е смарт и е 799TESTбъг в сайта ли е или аз нещо изпускам?

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #14

    Отговор: TV NEO

    Цитат Първоначално публикувано от mario84 Виж публикацията
    Колега,мерси за отговора само че на дистанционното на приемника на Булсат така и не намерих копче за телетекст
    EPG е копчето

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #15

    Отговор: TV NEO

    Няма грешка - това са два модела от различни серии/класове.
    50 272 - втора серия
    50 872 - осма серия

    Може би ще ги откриеш тук - гледай дизайна и интерфейса
    Televizyon Modelleri - TV Fiyatları | Vestel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе