Страница 19 от 570 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 8540
Like Tree2129Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #271

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ако действително си гледал плазма (в което искрено се съмнявам) , то няма как да "нe мoжe дa дoĸapaш нopмaлeн цвят" ...
    Геометрия на екрана е понятие свървано главно с CRT TV (кинескопите) и честно казано не се сещам да съм виждал съвременен тв (LCD ,плазма) с такива проблеми - има неправилно избрани режими на картината ...
    Предполагам това - http://www.technopolis.bg/bg/bg/TV/T...3D-LED/p/15442 би бил добър вариант за изискванията ви .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #273

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Моля за мнение! Кой от трите телевизора да избера? SONY KDL-42W805BBAE, SAMSUNG UE-43J5600 или PANASONIC TX-48AS640E? Търся в този диапазон до 1000лв. Бях писал в друга тема, че основно ще се гледа кабелна ТВ, мачовете и филмите по нея. Сина ми иска да има и Smart и 3D. Но най важно за мен е качеството на картината.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #274

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Панасоник-а

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #275

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    [QUOTE=svetlio1;731395]Ако действително си гледал плазма (в което искрено се съмнявам) , то няма как да "нe мoжe дa дoĸapaш нopмaлeн цвят" ...

    Плазмата е на LG 50 инча, На Ангел Кънчев ... Плезио. Има два телевизора от двете и страни може да сравняваш цвят- Лед. Не искам да се заяждам. Но два дена четох във форуми включително чужди колко е добър телевизора. Може би ако се мине в някакъв режим да стане нормален. Беше поставен в режим магазин и не исках много да ровя много. Но само с намаляване и увеличаване на цвят не става. Виждал съм Филипс LCD на приятел модел седма серия от преди 10 - тина години с такива не естествени цветове. Да правих корекции на скъп голям Филипс и сега съм със Самсунг 32 и двата CRT. Всеки си има вкус , а моят е нормални и естествени цветове на пример - нагласени по новините на канала1. Когато има избори може да се види разликата в цветовете на различните телевизии.
    Благодаря за избора на Панасоника. Тази седмица отивам да го търся. Предполагам е с панел 100 ХЦ. Желая ви хубав ден!

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #276

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Панасоник-а
    Благодаря за бързият отговор! Някое и друго мнение няма да е излишно!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #277

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от prodan Виж публикацията
    Плазмата е на LG 50 инча
    С това трябваше да започнеш - въпреки ,че и при тях има нужните настройки , но трябва да минеш поне на "кино" или "експерт" - стандартно (а и за магазин) обикновено са избичени здраво .

    Панасоник-а (и 48as640 , и 47as650) е със 100хц панел и е едно от най-добрите предложения като съотношение цена-качество за миналата година (48AS640) .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #278

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако действително си гледал плазма (в което искрено се съмнявам) , то няма как да "нe мoжe дa дoĸapaш нopмaлeн цвят" ...
    Геометрия на екрана е понятие свървано главно с CRT TV (кинескопите) и честно казано не се сещам да съм виждал съвременен тв (LCD ,плазма) с такива проблеми - има неправилно избрани режими на картината ...
    Предполагам това - http://www.technopolis.bg/bg/bg/TV/T...3D-LED/p/15442 би бил добър вариант за изискванията ви .
    Плазмата днес я гледах на 660лв. във втори магазин. Но не ми харесва картината. Все едно взимаш грозна жена и очакваш, да има нещо хубаво после. Да ма ми се случи да няма.....с жената.
    Нещо ми малее 47 / късоглед съм малко /, и аз започвам като жените. Но, като вариант за 50-55 инча същото мнение ли имаш като избор на този модел. Цена в момента 1450-1500 с 1бр. очила и 2 дист. / без 2 дист. и очила
    Този пост е редактиран от prodan; 30-06-15 в 19:28.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #279

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Както и писах , онова нещо на ЛГ е далеч от качествените плазми ...

    AS640/650/750 са си много добре балансирани модели с прилична цена , може да погледнеш и 50W828/9 , но цената му пак е необосновано висока .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #280

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В момента 55AS650E (от 01.07.15 до 07.07.15) е на промоция в Техн*полис, на цена от 1499лв. Имаш 7 дни да решиш (вече 6).

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #281

    Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет на всички!
    Моля за мнение кой от следните два телевизора бихте избрали:
    SONY KDL-65W859C
    или
    Samsung UE65HU7500
    Знам, че са доста различни като характеристики, но в крайна сметка като цена качество се спрях на тях търсейки добра цена/качество (бюджета ми е до 4000 макар че и това ми се струва много).
    Ще се гледа от около 3-3.5м, нормална ТВ + филми от компа (така че ме интересува и кой ъпскейлва по-добре). Ще има външни колони и амп вързани така че аудио качеството не ме интересува.
    Предварително ви благодаря за помощта!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #282

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от off_line Виж публикацията
    В момента 55AS650E (от 01.07.15 до 07.07.15) е на промоция в Техн*полис, на цена от 1499лв. Имаш 7 дни да решиш (вече 6).
    Благодаря, но аз вчера купих 50- та на същата цена. Цяла нощ не спах и мислих за размера - дали в един момент можеш да обхванеш с поглед цялата картина. Да не се получи, все едно седиш в киното на първи ред. Това хората сме ненаситни. Мислих за дистанционното и очилата. Снощи видях , че има промоция онлайн за 55-та. Момчето в магазина не ми каза. Но иначе беше много в час с информацията - припокрива се с тази от сайта. Прегледахме пиксели, странно имаха си и те флашка / мои познат от Техномаркет ми спомена, че не им разрешават да ползват лични / . По въпроса за Сони 829 ми спомена, че японката не върви гладко. На мен ми идва много, като цена Сонито. Неговото мнение беше, че не е много по - добър като цяло.
    Доволен съм от телевизора. Бързо работят менютата и превключването на каналите. За разлика имаме малък Филипс ЛСД , там времето може да се измерва с календар. Има съвсем слабо затъмнение в 4- те ъгъла на чисто бял фон, но то е много слабо. Ако е нормално, аз няма да го забелязвам. Пикселите са нормални, не беше работил телевизора. Направих настройките от сайта за 47- та. Ще ги корегирам леко по мой избор, като разбера по - подробно кое за какво е. Сега съм усилил за 24ч. задната подсветка и яркостта на 100%. Ако ще гори нещо да гори . Не знам мога ли да гледам нормално задното осветление на около 90%. Да не се амортизира панела по - бързо по този начин. Не съм доволен от звука, не е лош ,но на майка ми и един приятел 32 - та ЛГ има много приятни високи честоти. Това го приемам вече нормално, защото големите производители не желаят да поставят хубаво звучащи говорители. Разликата е някакви левчета може би. Но ще видим, като мине гаранцията може да ги сменя с някой модел от Визатон. Ако искате да чуете нормален звук на болид от Ф1, това го можеше старото ми JVC, но тук не може да се вградят туби. Направих ъпдейт на софтуера през рутера. Не стана връзката от първият път , но от втория... Пуснах няколко клипа от ЮТуб , перфектно е. Само ми се стори, че на един клип имаше забавяне и забързване на темпото - може би трябва да изключа шумоподтискашия филтър. При възпроизвеждане на рекламни клипове е голяма красота. При обикновена кабелна е поносимо, но то се знае че цифровото ще е по - добре / т.е. ще се радваш на телевизора /. То е ясно, че при по - голям размер дефектите на нормалната кабелна ще се увеличат. Може да подбера табове които ще му паснат най - добре. Благодаря още веднъж за насоката.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #283

    Отговор: Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от strahil_p Виж публикацията
    Привет на всички!
    Моля за мнение кой от следните два телевизора бихте избрали:
    SONY KDL-65W859C
    или
    Samsung UE65HU7500
    Знам, че са доста различни като характеристики, но в крайна сметка като цена качество се спрях на тях търсейки добра цена/качество (бюджета ми е до 4000 макар че и това ми се струва много).
    Ще се гледа от около 3-3.5м, нормална ТВ + филми от компа (така че ме интересува и кой ъпскейлва по-добре). Ще има външни колони и амп вързани така че аудио качеството не ме интересува.
    Предварително ви благодаря за помощта!
    Самсунга - таз годишните сонита са си дървета отвсякъде. Една година ги чаках и преди няколко дни си играх с един 55'' 808С - пълно разочарование.... А цената много над тази на другите марки в този клас.... на всичко отгоре и нямат 3Д очила в комплекта (активни), които бройката струва 120лв....
    Накрая отнесох един UE55'' H7000 последна бройка (мостра) намален на 2499лв и приключих сагата с телевизорите. След като си поиграх и с него в къщи мога спокойно да заявя че е много по напред във всяко едно отношение от таз годишната 8ма серия на Сони.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #284

    Отговор: Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    След като си поиграх и с него в къщи мога спокойно да заявя че е много по напред във всяко едно отношение от таз годишната 8ма серия на Сони.
    Sony не използват pwm за регулиране интензитета на подсветката си. И нямат 40-50мс инпут лаг. Т.е. не са напред във всяко едно отношение.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #285

    Отговор: Re: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Накрая отнесох един UE55'' H7000 последна бройка (мостра) намален на 2499лв и приключих сагата с телевизорите.
    Честито, той беше на 2000лв., преди седмица...60" беше 3 бона с ваучера

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 570 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе