Страница 141 от 568 ПърваПърва ... 91131139140141142143151191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,101 до 2,115 от общо 8511
Like Tree2123Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #2101

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами драмата е, че за парите на висок клас ФХД взимаш нисък клас УХД. И все си мисля, че сд канали като НОВА ще изглеждат по-зле на УХД? Апък БТВ дори не била 1080, а 720п. Т.е УХД телевизия в България освен Планета Пайнер(дето не я гледам) скоро едва ли ще им друга. Или си представям, че в следващите 5години почти нищо няма да се промени изискващо 4К телевизор. Затова питам за Вашето професионално мнение дали да купя 4к тв.
    А този шим толкова ли зле влияе на картината и е неприятен? Ако беше ти какво би избрал?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2102

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В момента не се сещам за актуален висок клас FHD телевизор. ШИМ не влияе зле на картината, даже обратно, пък и е евтино решение за управление на яркостта...Обаче се отразява зле на по-чувствителни хора към честотното трептене на подсветката...напрежение в очите и главата. Индивидуално е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #2103

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Добре де а SONY 50w80 не е ли от високият клас към момента? До колкото разбирам картината не е по-лоша от на Самсунга ? Гледам в технотата пише, че има налични сонита. Дали според Вас има запечатани все още? Също така ме интересува може ли да изключа андроида и да карам със системата на на Сони Дискавър?
    Този пост е редактиран от thuggy; 20-01-17 в 16:01.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #2104

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от thuggy Виж публикацията
    Добре де а SONY 50w80 не е ли от високият клас към момента? До колкото разбирам картината не е по-лоша от на Самсунга ? Гледам в технотата пише, че има налични сонита. Дали според Вас има запечатани все още? Също така ме интересува може ли да изключа андроида и да карам със системата на на Сони Дискавър?
    Сонито което си посочил е добър избор казвам го от личен опит.Що се отнася до картината според мен даже е по добра.Дали ще има запечатана бройка трудно може да се каже все пак модела е 2015г .Андроида не мисля че има как да го изключиш и да ползваш тви то.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #2105

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте добри хора!

    Бившият съквартирант имаше 43" телевизор и се запалих и аз да си купувам. Никога не съм имал голям flatscreen и съм абсолютно бос в материята. Изчетох първото мнение, много добре е написано и ми се изясниха някои неща, но ще Ви помоля за персонална помощ. Ето какво търся, за да ме насочите какво да гледам.
    1. Телевизия НЕ гледам.
    2. Взимам го предимно за да гледам филми на него, които да пускам от настолният компютър (вързан с LAN). Това ми е най-голямото притеснение. Самсунгът на старият съквартирант не поддържаше Plex, нямаше Screen mirror, постоянно губеше връзка с мрежата и само с HDMI и флашки ставаше, което не удобство. Търся възможност за пускане на филми с голям размер от компютъра, без HDMI.
    3. Тъй като гледам предимно филми, а вече все повече са в UHD, за предпочитане е да е такъв тип.
    4. 3D не ме интересува
    5. Smart TV задължително.
    6. Размер - 49-55 (колкото може - повече)
    6. Бюджет - 1000-1300лв. (не знам дали е достатъчен)

    Въпросът с марката и операционнате система ме обърка. Доста хора казват Andoid, но като погледна в Техно-сайтовете, 4k+Android излизат само Philips и Sony.
    Честотата трябвало да гледам, да не е под 400hz?
    Към какво бихте ме насочили?
    Благодаря

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2106

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Избор има , но бюджета не е достатъчен за екран с размер 49+ .По-голям екран - по-добре , висока серия като модел , нов модел като производство , че са с повече екстри и по-нови .

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #2107

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Какъв бюджет трябва да отделя за подобен модел?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2108

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ако е за 55' екран , примерно 1800лв за LG или повече за Самсунг или Сони .

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #2109

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Ако е за 55' екран , примерно 1800лв за LG или повече за Самсунг или Сони .
    Благодаря ти!
    А относно другите неща, като операционна система, връзка с компютър, честота? Какви параметри да считам за "добри" в за такъв ценови диапазон?
    И изобщо как да различа висок от среден клас телевизор?

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2110

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Относно другите подробности е малко трудно за обяснение , понеже не всичко е , как да се изразя , " точно и почтено ".
    Операционна система имат всичките , какво като не се казва Андроид , просто тази е по-популярна и отворена . Връзка с компютър - с кабел , без кабел , не е проблем .
    Кои параметри са добри ? Сложен въпрос и за всеки отговора е индивидуален ,според това какво очаква и какви са му потребностите
    Висок клас тв - по цифрите на серията и това , което е писано в форума за всяка марка тв - има си отделен подфорум за това .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2111

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от B0xER Виж публикацията
    Какъв бюджет трябва да отделя за подобен модел?
    Ако искаш по-добър УХД модел, трябва да отпуснеш още 500-600лв.
    Иначе за твоят бюджет, Sony 50W80. е добро решение. Имай в предвид, че моделът е на изчерпване.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2112

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от B0xER Виж публикацията
    2. Взимам го предимно за да гледам филми на него, които да пускам от настолният компютър (вързан с LAN). Това ми е най-голямото притеснение. Самсунгът на старият съквартирант не поддържаше Plex, нямаше Screen mirror, постоянно губеше връзка с мрежата и само с HDMI и флашки ставаше, което не удобство. Търся възможност за пускане на филми с голям размер от компютъра, без HDMI.
    3. Тъй като гледам предимно филми, а вече все повече са в UHD, за предпочитане е да е такъв тип.
    Добре, но доколкото ми е известно DLNA все още не поддържа UltraHD, така че остава варианта с HDMI кабел.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #2113

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Добре, но доколкото ми е известно DLNA все още не поддържа UltraHD, така че остава варианта с HDMI кабел.
    В смисъл?

    В момента гледам Deadpool 2160p UltraHD BluRay HEVC x265 през DLNA

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2114

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И няма накъсвания на картината? Кой медия сървър ползваш ?

    DLNA guideline versions
    1.0: released June 2004; 2 volumes: Architecture & Protocols, Media Formats; 2 Device Classes: DMP, DMS; About 50 media format profiles[citation needed]
    1.5: released March 2006; 3 volumes: Architecture & Protocols, Media Formats, and Link Protection; 12 Devices Classes and 5 Device Capabilities; About 250 media format profiles[citation needed]
    2.0: released August 2015; Includes topics like EPG, Content Sync, RUI, WPS, Media Formats, Scheduled recording, DRM
    3.0: released August 2015; enhanced response time, improved power efficiency, HEVC support
    4.0: planned release 2016
    https://www.dlna.org/guidelines/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-01-17 в 20:37.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #2115

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    И няма накъсвания на картината? Кой медия сървър ползваш ?
    serviio...за целия филм ми спря 3 пъти за по около 5 секунди но това мислене от време на време ми го прави на всякакви релиизи и е по скоро от мрежата ми...това обаче е първия 4к филм който гледам през длна...сега тегля и други за проба и ще пиша как е
    TUISTERa одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе