Страница 4 от 39 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 577
Like Tree383Одобрявам

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #46

    Отговор: Gree GWH12UB

    Точно такова е (EVI). Нали го видях от сайта на руснаците. Компресор с моноинжекция и интеркулер...ха-ха-ха. До сега не бях чувал за такова нещо. Опасни китайци, постоянно вкарват някакви нововъведения.
    А това което си дал на клипа е някаква по-сложна и усъвършенствана система(може би нещо като пълна инжекция) Виж, че го пишат по различен начин.
    От толкова технологии вече се ошашавих.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #47

    Отговор: Gree GWH12UB

    Инжектирането на пари и интеркулера не са обобено неизвестни, нито пък са нововъведения. Това, че ти нищо не знаеш за климатичната техника не прави тези неща нововъведения.

    Пак казвам за трети път, че това в GREE НЕ Е EVI, а е VI. Много просто при това, няма и стандартен интеркулер, как да ти го обясня?
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 28-02-15 в 16:16.
    Alexi и spas.slavchev харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #48

    Отговор: Gree GWH12UB

    Здравейте, качвам малко снимки на работеща машина, тъй като "стенда" е в процес на изработка, не мога да дам данни за реална консумация за конкретната машина. Обръщам внимание, на термометрите

    А за феновете на Дайкин -> http://www.gd-mold.com/

    20150304_121437.jpg20150304_121536.jpg20150304_121551.jpg

    - - - - - - - - - -

    Също така, за феновете на Тошиба / Кериър, мога да кажа следното -> http://www.commercial.carrier.com/co...RD2074,00.html
    Сега ми е интересно спецовете във форума какво ще кажат. Ако забелязвате, това е сайта (официалният) на Кериър и там хората ясно са дали
    температурен диапазон "Heating operating range -22F ~ 75F(-30C ~ 24C )" Също така са дали и "80% heating capacity at -20F", та ми интересно, как спецовете тук излязоха по-прозорливи от "хорицата" от Кериър? Машината е същата, брандира се за Кериър (само за щатския пазар).

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    http://planetaklimata.com.ua/instr/G...manual_Eng.pdf

    това изглежда далеч по реалистично а и начина по който е оформено е като на повечето сервизни а не като на това горе с пъстри картинки напомнящо рекламна брошура
    Alexi, това сервизно е за други машини, точният модел на U-Crown е GWH12UB-K3DNA4F, ако забелязваш моделите в това сервизно са K3DNA.
    Този пост е редактиран от P.Hristov; 04-03-15 в 16:59.
    strupi и mirandi харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #49

    Отговор: Gree GWH12UB

    Поряза доста хора със тези снимки и практически тестове.В този случай няма празни приказки.От тук на сетне кво ще се пише?От мен поздрави за това което виждам и чета.Ако покажеш и консумация при определени температури ще бъде още по добре.Още веднъж поздравления.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Отговор: Gree GWH12UB

    не казвам че е лоша машината ,но ви пожелавам успех в продажбите на Грее на цената на Дайсейкай ( ще ви е нужен ) относно сервизното - за мен е фалшиво докато не видя графиките и таблиците които има в едно сервизно на сериозен производител какъвто Грее претендира да бъде

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #51

    Отговор: Gree GWH12UB

    Консумация, ще можем да покажем скоро, а за цената съм съгласен, висока е но идеята на машината е да се покаже, че GREE са компания, която може да прави сериозна техника, все пак Дайкин им се доверява, а тази година се очаква да се появят и машини на MELCO сглобявани в техният завод. Иначе се очаква тази година да имаме още едно попълнение в гамата на българският пазар.
    Ако имате интерес към сервизна документация може да се уреди.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #52

    Отговор: Gree GWH12UB

    мда ,определена групичка "болни" ще имаме интерес .. основно ме интересува дефрост алгоритъма ,и как се изменя КОП/консумация при тия -30.. и подробни снимки на разглобено външно и вътрешно тяло ако не е проблем

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #53

    Отговор: Gree GWH12UB

    За снимките, не мога да обещая, че ще е бързо (тестовата машина я отваряхме, но никой не се сети да снима), тъй като нямам под ръка отворена машина, в момента, в който имам възможност ще снимам, за другите неща ще пробвам утре да ги кача.
    Alexi и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #54

    Отговор: Gree GWH12UB

    Сега Додо от Пловдив като види резултатите от теста няма да може да спи поне два месеца. Крауна бие по показатели неговите щайги. Мен консумацията не ме интересува чак толкова. Щом климатика е проектиран като ниско-температурен модел, нормално е да харчи малко повече. Но поне ще топли под -20.

    Панасониците нали имат ниска консумация и почти нищо не харчат, но какво ме топли високия КОП и ниската им консумация, след като умират още при -7.
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #55

    Отговор: Gree GWH12UB

    така е защото показателите на хартия са едно а реално нещата не винаги съвпадат .. трудно се прави добър климатик .. примерно тоя модел на Грее - достатъчно е да бъде осакатен с някой малоумен дефрост алгоритъм през 1-2 часа без нужда както при някои други доста по претенциозни марки ...

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #56

    Отговор: Gree GWH12UB

    За дефроста на този модел U-Crown в руските сайтове май пишеше "смарт дефрост" което означава , че дефроста не е по време, както при панасониците, а само при необходимост. Някъде мярнах, че климатика имал функция за ръчен принудителен дефрост. Вероятно са я сложили да се застраховат, ако дефростите са прекалено рядко, да включиш ръчно размразяване.
    При климатик, който е направен да работи до -30 няма как дефростите да са по време.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 04-03-15 в 21:20.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #57

    Отговор: Gree GWH12UB

    повярвай ми има ... той и на МЕ е много смарт алгоритъма за това топ модела им замина у продавалника ..
    rosswen одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #58

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При климатик, който е направен да работи до -30 няма как дефростите да са по време.
    Блажени са вярващите...
    spas.slavchev одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #59

    Отговор: Gree GWH12UB

    Ако е по време за какво ще слагат тази функция за ръчен дефрост? Няма логика. С дефрост по време машината ще се лъже и няма да работи коректно при ниски температури. Как ще различи дали има силно заскрежена пита при -7 или чиста пита при -13?
    Не вярвам да е така.
    Малоумните дефрости по време са специалитет само на дайкина и панасониците.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 04-03-15 в 22:18.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #60

    Отговор: Gree GWH12UB

    Малко инфо за ръчният дефрост -> Manual defrost.jpg

    - - - - - - - - - -

    И инфо за интелигентният дефрост в машините GREE -> Inteligent defrost.jpg
    Този пост е редактиран от P.Hristov; 05-03-15 в 11:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 39 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе