Резултати от 1 до 3 от общо 3

Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    Здравейте,
    Време е да си поръчам нови очила с диоптър.
    Обикновено, като търся нещо се ориентирам лесно в Интернет, но тук е пълна мъгла, както за модели, така и за цени.
    Моля, някой който е в течение да сподели малко опит:

    Късоглед съм, около 2 - 2.5 диотъра, без астигматизъм. В последно време нося постоянно очилата.
    Въпросите:
    1. Препоръка за рамка
    Ясно, че дизайна е до човек, но някаква препоръка за материал на рамката или марка, от която сте доволни?
    2. Лещи - тук ми е пълна мъгла, каква марка и модел да търся, кои екстри са важни? Сега имам някакви с фотосолар, не е лошо и новите да са потъмняващи.
    3. Оптика - препоръка на коя оптика в София да се доверя на избор за рамка, лещи, преглед на диоптър и изработка?
    4. Някаква ориентация какви разходи да очаквам?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    За оптика в Сф не знам.Много скъпо продават.Влизах за последно преди месец в 2 оптики на ъгъла Графа и Раковска-една до друга са.Да видя дали ще си харесам рамки, но не би.

    1. Отиваш на очен лекар на преглед, защото може диоптъра вече да е друг.И на мен не ми се ходи, но преди да закупя винаги ходя.Иначе има опасност да поръчаш лещи и ... да си с друг диоптър.

    2.Второ си избери рамки - да не ти убиват на носа и на ушите/главата при ушите.
    Пробваш ги.Добре е държачите на носа да са силиконови меки, че пластмасата убива и не е гъвкава което води до оставянето на червенини по носа там където опира.Личи си като свалиш очилата.

    Добре е рамката да е лека, гъвкава и тънка.Аз предпочитам титановите сплави.

    3. Като си сложиш рамката/очилата се накланяш главата с лицето успоредно на земята да видиш дали се държат добре на главата ти.Ако не пробваш други рамки.

    Горните втора и трета точка ги "минаваш" докато се почувстваш комфортно с някои рамки.

    Аз лично имам преподчитание и към цвета на рамките -сив.Черен и златен цвят много бият на очи- за пенсионери са.


    4.Следва изборът на фотосоларни "стъкла" -наричат ги глазант, от нещо като плексиглас са и са поне 3 пъти по леки от стъклените такива.

    Имам едни които се оцветяват в кафяво и 2 чифта в синьо.Сините ми харесват повече и не може да се разбере дали са диоптрични или слънчеви когато има слънце или пък когато има сняг -посиняват.Питали са ме дали са диоптрични или слънчеви и съм лъгал.Вярват ми
    Кафявите солари са френско австрийско производство, сините солари(глазанти) са щатско производство.

    Досега съм сменил 3 чифта очила всичките фотосолари.Доволен съм.

    От доста време се каня да си поръчам още един чифт, но само антирефексни за у дома, че еднит от трите чифта ги счупих безвъзвратно.Харесах си ето тези: Men Brand New Silver Rimless Light Flexible Eyeglass Frame Eyewear Spectacles RX и Hingeless Rimless Flexible Eyeglass Frames 8 Colors Spectacles Glasses Rx-able | eBay.И от Европа, по-евтини, но рамките им не са толкова гъвкави: (R52) Rimless Reading Glasses/Flexible Steel +1.25+1.5+1.75+2.0+2.25+2.75 | eBay

    В Амазона също имаAmazon.co.uk: rimless reading glasses.

    Пишеш само rimless reading glasses -за Амазон или е бей.

    Има и други, но тези са с най-гъвкавите "рамки" и не убиват.Пасват на всяка глава.На носа ако не пасват могат леко да се разтягат.Ако държачите на носа не силикон, то се продават в оптиките силиконови по 50 стотинки до 1 лев силиконови и се сменят.

    Цени:

    -Според мен за рамки не повече от 90 лева.

    - за фотосолари по 69-79 на едното, тоест 140-160 лева за двете.В това влиза и изработката-изрязването по шаблоните и монтажа на рамките.Поне за мен и трите пъти беше така-безплатно изрязване и монтаж.

    Общо 240-260 лева за очила.Повече ми се струва неразумно, макар че един колега го бяха прецакали преди 6 години за 450 лв за един чифт очила и то с пластмасови рамки.

    Преди имаше разлика Панагюрище-Пазарджик в една и съща оптика(на една и съща фирма) около 40- 70% в цената в зависимост от рамките.Пазарджик -София(различни фирми) между 30% до 400% ...
    Този пост е редактиран от justify; 28-02-15 в 22:57.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Очила с диоптър - избор на рамка, лещи, оптика

    рамка задължително титаниева - много лека и здрава ,стилна и красива - не са евтини но аз примерно ги пазарувам от ибей когато ми затрябва .. за стъкла - антирефлекс е задължително ако се задържаш на РС

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. рамка на екрана на лаптопа
    От xikiro във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 16:41
  2. спукана рамка на екрана на лаптопа
    От xikiro във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 01-01-13, 16:10
  3. ФОТО РАМКА (избор) - нещо добро до 150 лв.
    От soon във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-10, 22:56
  4. Какъв диоптър очила носите?
    От badboy във форум Анкети
    Отговори: 14
    Последно: 03-07-10, 00:57
  5. Как да си направя таблица и рамка
    От sonic във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 25-03-06, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе