Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #16

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Поредния собственик на панасоник, който съобщава за чести дефрости по време при панасониците. Защо ли не съм изненадан?

    Вече няколко пъти хващаме в лъжа потребителя наречен AC_From_Hell по въпроса за размразяването.
    Драги джак, човекът не е собственик на истински Панасоник QKE, както ни подведе в първата тема, а на недоразумението RE, което означава REDUCED ENDURANCE и няма много общо с истинските модели на този производител. Описаните шумове и поведение на тази машина са нормални и със сигурност ще поработи 2 години, докато и изтече гаранцията. Никакво значение няма какъв е дефроста, важното е да може да го прави.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE


    Външните тела на RE_QKE са същите като на Е_PKE.
    А както каза Алекси, дефроста на панасониците е еднакъв.
    Показвали сме го.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-03-15 в 22:17.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #18

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    В предната тема бях писал, че при стайна 18*С (повече не издържам спалня е) климатика не дефроства по време. Това е засечено в най-студените дни във Варна 2-3дена беше под -10*С, а климата е на севрно изложение. За догодина ще пробвам да направя запис как се държи да няма съмнения.

    edit: Chronolapse като гледам ще свърши работа за заснемане на 24часов цикъл и повече. Дори може отворим отделна тема с подобни наблюдения.
    Този пост е редактиран от Zygot; 31-03-15 в 12:33.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #19

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията

    Външните тела на RE_QKE са същите като на Е_PKE.
    А както каза Алекси, дефроста на панасониците е еднакъв.
    Показвали сме го.
    Аз съм бивш и настоящ собственик на много истински панасоници, което е една от причините да си позволя да пиша точно в тази тема. Втората причина са............... Що се отнася до външните тела, приликата е на пръв поглед. Китайските поточни линии, бълващи компонентите им за Малайзия, са подобни на руските и българските от края на миналия век. Сиреч, изкарват и такива с качество, различно от първо. Те не се изхвърлят, за да не се замърсява околната среда и се вграждат в различни продукти с REDUCED ENDURANCE, предназначени за страни от третия свят и хора с ниска потребителска култура. Както вече писах, дефростът не ме интересува и не е засегнат като проблем в темата.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-03-15 в 22:17.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    -----------------------
    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    В предната тема бях писал, че при стайна 18*С (повече не издържам спалня е) климатика не дефроства по време. Това е засечено в най-студените дни във Варна 2-3дена беше под -10*С, а климата е на севрно изложение. За догодина ще пробвам да направя запис как се държи да няма съмнения.

    edit: Chronolapse като гледам ще свърши работа за заснемане на 24часов цикъл и повече. Дори може отворим отделна тема с подобни наблюдения.
    Следващата зима го сложи на 23-24 градуса и още при -5 ще започне да бичи дефрости на 40 минути.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-03-15 в 22:18.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #21

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    В предната тема бях писал, че при стайна 18*С (повече не издържам спалня е) климатика не дефроства по време. Това е засечено в най-студените дни във Варна 2-3дена беше под -10*С, а климата е на севрно изложение. За догодина ще пробвам да направя запис как се държи да няма съмнения.

    edit: Chronolapse като гледам ще свърши работа за заснемане на 24часов цикъл и повече. Дори може отворим отделна тема с подобни наблюдения.
    дефроста е по време .. при зададени 18° компресора поизключва което удължава сумарното време на работата на машината до дефрост

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #22

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Защо всеки път 1 и също-първата страница добре,на втората почвате с меренето на.....,а на третата ако ви остави човек ще си насрочите място и време за среща,за да се изпотрепете!!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #23

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    В предната тема бях писал, че при стайна 18*С (повече не издържам спалня е).
    Така и така се карате, да вкарам и аз малко огън. Защо всички моржове-любители използват само климатици за отопление. Под 20гр. си е хладно, а 18гр. си е направо студеничко. Комфортната температура за човек съгласно утвърдената медицинска наука "Хигиена" е 22гр. Хайде вариации да има 20-24гр. Така и аз ходих на гости на едни приятели с клими на 18гр. Влизам в тях и те си седят с грейки, якета, фесове, а аз взех, че се съблякох. На 30-тата мин. ми потекоха "сополите" както се вика. Те поне си признаха, че са зле с парите хората и за това държат 18гр., а не че "издържали" над 18гр.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #24

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Като цяло за въпросния модел на Панасоник мога да кажа, че НЕ СЪМ ДОВОЛЕН!!!! Подведох се да взема този климатик заради добрите характеристики, които имаше модела - високи енергийни коефициенти.
    Ако сега можех да избирам щях да доплатя 100-150 лв и да взема Тошиба или вместо него General LMCA серията.
    Като впечатления мога да кажа следното: пластмасата на вътрешното тяло е доста тънка и некачествена. Какво има предвид - много лесно се огъва, гланца, който е отпред на лицето прелива в бяло-жълто, все едно е ползвана някаква евтина пластмаса, вътрешното тяло пука при дефрост, също така без да съм специалист ми се струва че климатика дефроства по време. Имам в другата стая едно обикновено LG модел от преди 10 години и в студените дни дефроста се вкл. само когато питата заскрежи. А при Панасоника горе долу пред около 40-50 мин. си дефроства без значение дали има скреж по питата. Другото, което не ми харесва е, че при отваряне на лентата отпред се чува бръмченето на моторчето, което я движи. Освен това модела няма функцията SWING а лентата отпред може да стои в няколко позиции неподвижно. Дистанционното е с много тънки и гънещи се копчета и булквално с един пръст натискам по две копчета наведнъж. Но пък като за 1000 лв. толкоз както се казва.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 31-03-15 в 18:57.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #25

    Smile Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Драги Джак, отговорихме изчерпателно на въпродите на dodo2000 и човекът разбра точно за какво става въпрос. Бързо схвана, че привидното винаги мами. Опитай ти. Нито хардуера, нито софтуера на машините с REDUCED ENDURANCE е еднакъв с истинската QKE серия на Панасоник. Просто си приличат.
    Успех! TEST

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #26

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    RE може да идва и от RECORD ENDURANCE и REMARKABLE ENDURANCE. Ти откъде знаеш?
    Хардуера на външното е същия. Компресора е същия. За софтуера не знам.
    Става въпрос за 12-ката.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-03-15 в 21:50.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #27

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    И аз съм с RE и въобще не съм доволен. Много тънка пластмаса, пукаща доста шумно. Дефрост при нищо и никакви температури.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #28

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Освен това модела няма функцията SWING а лентата отпред може да стои в няколко позиции неподвижно.
    Специално поне при Панасоник на никой модел SWING-а не се включва при режим на отопление и това си е направено с цел

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #29

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Аз пък не мога да разбера за какво изобщо я има тази функция?

    Евентуално може да свърши някаква полезна работа при много големи помещения - за да размесва и разпределя по-добре топлия въздух в помещението .

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: Евентуални проблеми с климатик Panasonic 12QKE

    Колко много глупости са се изписали не е истина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Panasonic CS/CU-RE9PKE
    От Mitko Georgiev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 11-11-13, 00:47
  2. Електроника за климатик Panasonic
    От klima1969 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-12, 17:27
  3. Малко помощ с евентуални настройки
    От Globe във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 11-07-10, 18:09
  4. Монтиране на две външни тела едно до друго - евентуални проблеми?
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 08-05-08, 21:54
  5. Имам проблеми със субтитрите на DVD домашно кино Panasonic SC-ht340.?!
    От mala във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 25-02-07, 18:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе