Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree11Одобрявам

ДЕПРОН ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    21
    #1

    ДЕПРОН ?

    Здравейте!Отминава зимата и е време, за решаване на проблемите в новото ми жилище! Та проблема е следния,две спални,едната само отоплявам,другата е много студена.Имам гардероб до стената между двете и се появи мухъл на гардероба и стената.Та решил съм да лепя депрон на стената ,откъм топлата стая зад гардероба.Та въпроса ми дали ще ми реши депрона проблема?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Съмнявам се, че ще ти се реши с това проблема. По-скоро ще се задълбочи.
    doooon одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    21
    #3

    Отговор: ДЕПРОН ?

    уфффф,дай съвет какво да направя?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Ще го реши. Аз имах същия проблем - северна спалня с голям гардероб на едната външна стена (бетонна - калкан) - след като поставих изолация вече 10г няма никакъв мухъл. Само че аз поставих 5 см фибран отвън и 7мм термоплан (XPS) отвътре.

    Ако нямаш външна просто сложи по-дебела от вътре - примерно 3см.
    Решаващо в този случай е вътрешната изолация. Поне моя опит това показва. Имам един вграден гардероб (ниша в стената) пак в същата северна спалня) - първоначално там не сложих вътрешна изолация - само външна - пак мухляса целия защото е затворен и няма проветрение и влагата от стаята кондензира в най студените места на стаята, а неговите стени (без вътрешна изолация) бяха едно от местата - след прозореца.
    На следващата година го облепих и него с 2см фибран и вече години наред няма мухъл.
    Този пост е редактиран от Pat; 31-03-15 в 14:13.
    justify одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ще го реши. Аз имах същия проблем - северна спалня с голям гардероб на едната външна стена (бетонна - калкан) - след като поставих изолация вече 10г няма никакъв мухъл. Само че аз поставих 5 см фибран отвън и 7мм термоплан (XPS) отвътре.
    Ще го реши - таратанци!

    Значи.... човека има няколко тона вода в стена между две /негови си/ помещения.
    И с тоя депрон ще запечати едната повърхност на тази стена. Чудничко!
    mirandi одобрява това.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Ами да сложи стиропор тогава - и то само от страната на гардероба, така стената ще може да диша и ще избегне студената повърхност в следствие на която се образува мухала. (и поради липса на достатъчно проветрение зад гардероба).
    Това всъщност е от значение ако стената е тухла, ако е бетон няма никакъв проблем да се запечата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Проблемът не е че стената не диша, а че точно това малко разстояние- 1-2 см стената е студена и изстудява минаващия въздух от който кондензира влагата.При голямо пространство няма конденз-получава се при малки междини...

    Изолация 5-6мм може и да реши проблема.Стига това да не хол-трапезария или кухня-трапезария, защото от миенето на съдове и изобщо от водата в мивката/стойката за съхнене на чинии има изпарения на вода която отива във въздуха ...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #8

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Какво точно е ДЕПРОН!?Ами търговското наименование на ХПС/затворена структура на молекулите/.....Също като фибран и други подобни...НЕ Е НЯКАКВА ПАНАЦЕЯ!ТОВА,ЧЕ САНТИМЕТЪР ОТ НЕГО "ИЗОЛИРАЛИ"КАТО 20СМ ОТ НЕЗНАМ СИ КАКВО СИ Е....пореден търговски трик!Няма никакви чудодейни качества!Всички плюсове и минуси на ХПС!Ефективност?..Ами според ситуацията,като дори може и да увеличи проблема при неправилно полагане!
    doooon и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: ДЕПРОН ?

    според мен слагай най-тънкия фибран който намериш и който ще се събере на мястото ти -ако не е по скъп депрона е същото нещо + пари за реклама.
    ясно е че няма как да сложиш 20 см изолация на вътрешна стена - то няма и нужда...

    колко дебела да бъде изолацията лесно се смята - смяташ си времето за възвръщане на инвестицията, което ти харесва на теб 2-20 см ти решаваш , няма да живеем вечно че да сложа метър изолация...

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Единственото, което ти трябва в случая е да увеличиш повърхностната температура на стената.Нормална ситуация поради липса на конвекция и наличие на студена стена.Най-доброто решение, което води и до топлоизолационен ефект е вата каширана с ал фолио и естествено покритие дърво/било ламперия, било плоскости/.Ако не ти харесва дървенията, решението само за повишаване на повърхностната температура, без да вкараш водни пари между стената и покритието е XPS 2 до 3 см залепен с пяна, идеално шпаклован и по възможност без латекс или други подобни дисперсии.EPS не е най-доброто решение за вътрешно покритие, макар в случая да се касае за вътрешна стена, доколкото разбирам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #11

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Изолация с депрон 4-6 мм е чиста загуба на пари и време.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: ДЕПРОН ?

    dooooon : не е вярно - то и 5 - 8 че и 15 сантиметра е загуба на пари и време.
    точно от най-малката дебелина на изолацията има най-голям ефект спрямо вложеният материал.
    депрона и идеята му е точно такава - хората го продават заради физичните закони а не за да лъжат. всичко написано си му е така, колкото и да си мислите че счупва физиката.

    вижте графиката - помислете ако можете малко. после помислете още малко - така вече ще знаете колко изолация трябва да сложите следващият път. всеки сам ще се спре на някаква дебелина на изолацията която му харесва и за която може да даде кинти и която има смисъл да се прави.

    https://www.flickr.com/photos/mitope...re/3037536691/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    21
    #13

    Отговор: ДЕПРОН ?

    Спалнята е много мака 9м2,и затова реших да е депрон.Колкото до боята може и без нея защото гардероба скрива цялата стена .Четох и за някакви анти-мухъл бой ама........Сега чета за XPS,35 лв./м2

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #14

    Отговор: ДЕПРОН ?

    " помислете ако можете малко".В номер 9 е посочено "което ти харесва на теб 2-20 см ти решаваш "На живо съм виждал депрон зелен като блато при температури под 0 градуса.Не залъгвайте читателите!
    Този пост е редактиран от doooon; 02-04-15 в 19:12.
    mirandi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: ДЕПРОН ?

    имам такъв проблем ,в детската имам вграден гардероб и отзад мухлясва .. наскоро положих там 3 см стиропор или както е модерно да се нарича EPS но за сега не мога да кажа има ли ефект щото се стопли времето съответно стената ( външна ) е вече по топла ,ще видим на зима .. но и аз мисля ,че 4-6 мм е много малко за някакъв съществен ефект
    doooon одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе