Страница 46 от 63 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 939
Like Tree330Одобрявам

Hitachi 35 PSA/WSA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #676

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Hitachi-то сила голяма. Топли като триглава ламя! Започна му отоплителния сезон. 12-13 гр. външна, мърка на 126W, 22 гр. поддържа в 30-35 м2. Не се усеща, че работи. Като стане -15, -20 пак ще пиша!
    >>>>>>>>>>>


    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    И моят "змей" започна дефрости на 43 минути. Ще чакаме да се оправи времето и Alexi да го лекува, аз затова го купих и де. Ако не сте от Шумен и не можете да си го излекувате, не си струва парите. Иначе е страхотна машина, ама тия дефрости на гола пита не знам кой китаец ги е измислил. На -10 удря 2300 W консумация, топли като калорифер 7 kW.

    Скоро някъде гледах алгоритъмът за дефрост на тези хитачита и е много смотан. Под нулата размразяват на 50 минути, а под -5 на 1 час. Не знам кой го е мислил тоя дефрост, но май не го е доизмислил. Може да се излекува само частично, ако решиш да му зададеш по-високи градуси, пак ще запее на 50 минути старата песен на нов глас.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #677

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Както виждаш, си изпълних обещанието. Обичам да наричам нещата с истинските имена, да няма после заблудени. Той пак си топли,сила е, 25-26 градуса не са му проблем при -15, но харчи повечко и има малко дискомфорт от тези чести дефрости. Ще видим как ще е, след като Alexi го прегледа. Ако не се оправи - да заминава за 1000-1200 в продавалника. Аз за климатици не мога да се ядосвам - не съм се оженил за тях, има толкова други хубави неща за правене, че един живот няма да ми стигне.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 19-01-17 в 19:56.
    Aleksandars, necata2, JOKVN и 2 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #678

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    спокойно ,проблема се лекува на цената на една бира дефрост алгоритъма е прекрасен на тая машинка но леко са сбъркали някои неща .. моя не е дефроствал от 3-4 дена както не е ставало над нулата
    aruba_man одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #679

    Re: Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    >>>>>>>>>>>




    Скоро някъде гледах алгоритъмът за дефрост на тези хитачита и е много смотан. Под нулата размразяват на 50 минути, а под -5 на 1 час. Не знам кой го е мислил тоя дефрост, но май не го е доизмислил. Може да се излекува само частично, ако решиш да му зададеш по-високи градуси, пак ще запее на 50 минути старата песен на нов глас.
    Алгоритъма
    за дефрост на хитачи не е описан подробно в сервизното това са минималните времена, като максималните нямат време При достигане на разликата между 2-та датчика, която е доста малка затова си пуска дефрости често. Ако разликата се увеличи с 3-4 градуса ще дефроства много рядко с този голям топлообменник, и машината става перфектна.
    Как е минимума арубаман работи ли продължително на 100 и нещо вата

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #680

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    мда работи и под 200 вата при -7-8 и си духа топло с ниска скорост ,но при мен се получава само ако намаля градусите ,инак имам топлозагуби които надхвърлят топлоотдаването при 200 вата консумация
    aruba_man одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #681

    Отговор: Re: Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Алгоритъма
    за дефрост на хитачи не е описан подробно в сервизното това са минималните времена, като максималните нямат време При достигане на разликата между 2-та датчика, която е доста малка затова си пуска дефрости често. Ако разликата се увеличи с 3-4 градуса ще дефроства много рядко с този голям топлообменник, и машината става перфектна.
    Според мен това, което казваш може да стане само ако държиш климатика си на минимални градуси през цялото време. При хитачитата интервалът между дефростите може ли да се променя софтуерно? Не мисля, че може.
    Да кажем, че направиш датчика при -5° да ти отчита винаги с няколко градуса по-топло. Така при ниско натоварване на компресора няма да ти дефроства изобщо. Но какво става, ако при -15 му увеличиш градусите? Мощността и натоварването на компресора се вдига, температурата на тръбите спада и пак ще подкара дефростите на 60 минути. Ако пък го излъжеш да не дефроства на всеки час при -15, тогава при 2° и мъгла ще трябва да бягаш с кофите с топла вода, но това са маловажни подробности.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #682

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Недей да си напрягаш мозъка нищо подобно не се случва Климатика дефроства само при нужда - заскрежен топлообменник .. алгоритъма изобщо не е елементарен просто не е описан в сервизното . Както и да пипаш градуси нагоре надолу и при 1000 вата консумация и -20 не дефроства с дни ако не е заскрежен
    aruba_man, mystikalrs, DDM87 и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #683

    Re: Hitachi 35 PSA/WSA

    Не е така когато си заскрежи температурата на топлообменика пада още, защото няма обдухване от въздуха и си пуска дефрост, То всички читави климатици работят на този принцип при разлика между датчика за външна темп. и този за питата има голяма разлика, значи е заскрежен, просто при хитачи са нагласени на малка разлика, но и моя поне външното тяло много по трудно трупа скреж за разлика от панасоника например и като пипна питата е почти с температурата на външния въздух.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #684

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Нали му гледам дефроста и го виждам как е направен. Ако го излъжеш да не дефроства при ниско натоварване на компресора, при високо пак ще цикли на 50 минути /1 час. Ако пък го излъжеш да не дефроства на високо, при градуси около 0-та ще спре и тогава и да искаш не можеш да предизвикаш размразяване. За мен е дървена работа. А дали трупа скреж не мога да кажа.

    Алекси щом го одобрява, това си е негово мнение. Не мисля да споря с него.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-01-17 в 21:26.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    21
    #685

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Здpaвeйтe мoмчeтa пpeдcтoими пoĸyпĸa нa ĸлимaтиĸ и бяx ce cпpял нa Ніtасhі RАК-35РЅВ нo 3000лв ca мнoжичĸo cяĸaш и peшиx дa e Ніtасhі RАК-35РЅА, ĸoйтo гo нaмepиx зa 2200лв c мoнтaжa (фиpмaтa oт Шyмeн ĸoятo e мoнтиpaл мaшинaтa нa Aлeĸcи) c нeгo миcля дa oтoплявaм xoл 22ĸв + 14ĸв Г oбpaзeн ĸopидop тyxлeнa ĸooпepaция 1-ви eтaж нaд мaзeтa c външнa и вътpeшнa изoлaция, aлyминиeвa дoгpaмa и ocтъĸлeнa тepaca. Πpeдпoлaгaм чe щe имa тeмпepaтypнa paзлиĸa нo нe e пpoблeм въпpoca e дaли мaшинaтa щe cмoгнe и щe paбoти дoбpe бeз дa ce нaтoвapвa мнoгo cъoтвeтнo дa имaм гoлeми cмeтĸи.
    Cъщo тaĸa oбмиcлям и зa тoп мoдeлитe нa Міtѕubіѕhі, Fuјіtѕu и Тоѕhіbа нo eдиния ce ycпивa дpyгия чecтo paзмpaзявa и имa пpoблeми c ayтo peжимa зa тpeтия нaмa мнoгo oтзиви и т.н(дo ĸoлĸoтo чeтox из фopyмa нямaм личнo мнeниe зa нитo eднa oт мaшинитe). Ta дилeмaтa e гoлямa и мoля зa пoмoщ!!! aи пpeди дa cъм зaбpaвил РЅА - тo oт ĸoя гoдинa e

    Sent from my SM-G935F using SetCombG Forums mobile app

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #686

    Re: Hitachi 35 PSA/WSA

    Хитачито е много добро, но има проблем с дефростите които са много чести, могат да се оправят по принцип да са както трябва само при нужда. Може да погледнеш и фужитцу, Фужи 12ЛТ

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #687

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Цитат Първоначално публикувано от electrooo Виж публикацията
    Здpaвeйтe мoмчeтa пpeдcтoими пoĸyпĸa нa ĸлимaтиĸ и бяx ce cпpял нa Ніtасhі RАК-35РЅВ нo 3000лв ca мнoжичĸo cяĸaш и peшиx дa e Ніtасhі RАК-35РЅА, ĸoйтo гo нaмepиx зa 2200лв c мoнтaжa (фиpмaтa oт Шyмeн ĸoятo e мoнтиpaл мaшинaтa нa Aлeĸcи) c нeгo миcля дa oтoплявaм xoл 22ĸв + 14ĸв Г oбpaзeн ĸopидop тyxлeнa ĸooпepaция 1-ви eтaж нaд мaзeтa c външнa и вътpeшнa изoлaция, aлyминиeвa дoгpaмa и ocтъĸлeнa тepaca. Πpeдпoлaгaм чe щe имa тeмпepaтypнa paзлиĸa нo нe e пpoблeм въпpoca e дaли мaшинaтa щe cмoгнe и щe paбoти дoбpe бeз дa ce нaтoвapвa мнoгo cъoтвeтнo дa имaм гoлeми cмeтĸи.
    Кажи какви са ти топлозагубите(до сега с какво е топлено това помещение), за да преценим дали ще се справи. Изложение?
    Защо ми се струва, че за хол+коридор ще ти трябва климатик 18-btu с номинал поне 5 киловата, ако искаш зимата да стоиш на топло?
    Хитачи PSA(номинал 4 киловата), под 0-та едва ли ще се справи в близо 100 кубика, а и дебитът му е малък, смуче въздух само отгоре и много се съмнявам, че ще успее да обръща въздуха и да стопли задоволително толкова голям обем.
    Ако намериш някъде Fujitsu Nocria 14 би ти свършила много добра работа.
    zlobarov и mkukas харесват това.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #688

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Хитака е хубав, но за твоите нужди може би Нокрията е перфектният избор. Виж в емаг ги "даваха" за 2200лв.
    mkukas одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #689

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Без проблеми за стаята от 22 квадрата, но тези +14 няма да стане, не само заради мощността, ами и заради Г образната форма на коридора.
    aruba_man и hawai76 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #690

    Отговор: Hitachi 35 PSA/WSA

    Прочетох цялата тема отново и съм много зарибен! 1/3 от коментарите са на Jack и са напълно безмислени.
    Alexi, aruba_man и KI_YOOU харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 63 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе