Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree2Одобрявам

Избор между два рутера TP-LINK

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #16

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Цитат Първоначално публикувано от krasykp Виж публикацията
    Нямам намерение да споря дали 300 мегабита ще стигнат или не. Че ще стигнат това е факт. НО ...

    както знаете ефира е един. Реално каналите които не се препокриват в ефира са 3, а 300 мегабитовия рутер заема два от тях. Реално какво се получава - съседа си пуска торентите на неговия 300 мегабитов рутер, другия съсед прави същото ... и тези 300 мегабита (които реално са не повече от 100) се делят на 3 ... а тук като включим и бебефони и други устройства ползващи 2,4 GHz и положението става плачевно.

    Ако искате вземете си рутерчетата и елате у нас да ми покажете как гледате full HD с тях. Ще ми е доста забавно (на мен лично хич не ми беше забавно докато се борех с проблема). За съжаление в големите градове все по-често се наблюдава този проблем. Масово хората си слагат рутерчета и в ефира става мазало. Най-голямото предимство на 5 GHz банда е че там има доста повече от споменатите 3 канала.

    А относно устройствата - все повече устройства имат 5 GHz, и дори да се окаже че в момента няма такова, това не означава че след месец няма да си купи такова. Както съм дал пример дуал банд рутера който ползвам е по-евтин от стария ми рутер (който се коментира в темата)

    Има и устройства които не е ясно дали имат 5 или не. За пример - телевизора ми който е Samsung, знам че има wifi, но никъде не пише дали има 5 или не. Като го пуснах да търси мрежи, доста се зарадвах на факта че видя 5-ата
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Ами бая жокери ще трябват. Или не те разбирам, или ти сам не се разбираш. И в двата случая рисуването на жокери ще помогне.
    1. ОК, съгласен, ама кой казва нещо друго?
    300 Mb/s рутер може да с ширина на канала или 20 или 40 Mhz. Непокриващите се канали 3 или 2 са?
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    2. Каква е идеята да са 2,6 и 10, след като могат да са 1,6 и 11?
    Защото n стандарт изисква малко по големи буфери между каналите. Нещото в което се бях заблудил е че няма място в за тези буфери при крайните канали.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Хайде, за Европа има смисъл да са през 4 (1, 5, 9, 13)
    Явно съм останал с грешно впечатление и не сме в Европа. Особенно като проверя зашумяването на ефира.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    , защото стават 4 почти непречещи си канала,
    Почти викаш. Прав си 1 Mhz от ляво и от дясно в най-слабия сигнал. Които не се ползват от n стадарта така или иначе.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    все пак имаме по-голямо количество за сметка на качеството, ама в САЩ няма как да ги докарат до 4, защо зорлем да си създават проблеми?
    Хамериканците и техните проблеми слабо ме интересуват. Стига да не ги правят чужди тези проблеми, какъвто лош навик имат.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    3. Кои канали са 2?
    Каналите на които може да се излъчва без да има пречене.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Тези, на които се излъчва?
    Тези на които се излъчва са 5 и в тях се включва само един от легендарните три канала, другия се засенчва наполовина.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    ...И какво означава каналите са два при американския стандарт? При българския са нещо друго ли?
    Да, имаме 10MHz повече ефир.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    И това за разположението им в двата края - може ли да посочиш източника на това твърдение, аз поне не знам за такава имплементация, при която 20Мхц са в единия край и 20 в другия.

    Щете оставя да разгледаш тази схема и да ми прочетеш пак поста. Никъде не съм казал че има 20 MHz в двата края. Ако пак не разбираш ще си заредя програмка за оцветяване и ще демонстрирам.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    А резюмето направо ме разби - какво означава "излъчва между каналите и засенчва силно единия от тях"? Как успяваш да вмъкнеш 40МХц между два канала, разположени на 5МХц един от друг? Аз неслучайно те попитах по-горе колко канала покриват въпросните 40МХц - 8. С думи - ОСЕМ, от 13 налични. Истината е не че се заемат два канала, а че се заемат два НЕПОКРИВАЩИ СЕ канала, от които единият изцяло, а другият по-малко с леко отместване, тъй като заетите канали са през 4, а непокриващите се са през 5.
    Може и да не съм се изрази точно, но ми се струва че в момента се заяждаш на дребно. За да няма недоразумения да уточня, че в точка 3 и резюмето от предния си пост под "канали" имам предвид легендарните 3 канала.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Може и да не съм прав, но имам чувството, че си представяш излъчването на даден канал като някаква теоретична дискретна честота,
    Не си прав, представям си го като гаусова крива.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    а смисълът на обсъжданите 20 или 40МХц ти се губи...
    Нещото което се губи според мен, е разбирането ти как са разположени в честотната лента каналите и MHz които заемат.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 22-05-15 в 12:19.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #17

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Колега Yasen6275, писанията ти са много неясно написани, и не мисля че могат да бъдат тълкувани едностранно, но все пак ще коментирам една от точките:

    300 Mb/s рутер може да с ширина на канала или 20 или 40 Mhz
    Зависи от рутера. Може да имаш много повече възможности за работа на рутера - 5.10,20,40 ... НО ... искам да ми покажеш как с 300 мегабитов рутер правиш 300 мегабита на 20 мегахерца.

    Мисля че това е достатъчно показателно за познанията ти в областта.

    До автора на темата - не знам дали си купил и избрал рутер, но мога да кажа само да игнорираш писанията на колегата Yasen6275.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #18

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Цитат Първоначално публикувано от krasykp Виж публикацията
    Колега Yasen6275, писанията ти са много неясно написани, и не мисля че могат да бъдат тълкувани едностранно, но все пак ще коментирам една от точките:



    Зависи от рутера. Може да имаш много повече възможности за работа на рутера - 5.10,20,40 ... НО ... искам да ми покажеш как с 300 мегабитов рутер правиш 300 мегабита на 20 мегахерца.

    Мисля че това е достатъчно показателно за познанията ти в областта.
    Ще ти демонстрирам в момента в който ми демонстрираш рутер с работен диапазон от 5 и 10 MHz.
    Цитат Първоначално публикувано от krasykp Виж публикацията
    До автора на темата - не знам дали си купил и избрал рутер, но мога да кажа само да игнорираш писанията на колегата Yasen6275.
    А, не няма нужда. С господ избягвам да разговарям и да му показвам каквото и да е.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #19

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    По-добре приключи със споровете, защото все повече се омешваш. Явно материята ти е позната до ниво "Една съседка каза..."

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    300 Mb/s рутер може да с ширина на канала или 20 или 40 Mhz.
    Може, ама няма да е 300 Освен ако не е с 4 антени.
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Непокриващите се канали 3 или 2 са?
    ??? Какво искаш да кажеш, не те разбирам.
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Защото n стандарт изисква малко по големи буфери между каналите.
    И при 2,6,10 има по-големи буфери, отколкото при 1,6,11?
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Почти викаш. Прав си 1 Mhz от ляво и от дясно в най-слабия сигнал. Които не се ползват от n стадарта така или иначе.
    ???
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Каналите на които може да се излъчва без да има пречене. (са два)
    ???
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Тези на които се излъчва са 5 и в тях се включва само един от легендарните три канала, другия се засенчва наполовина.
    ???
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Да, имаме 10MHz повече ефир.
    Това реално нищо не променя, и от 1 до 11 всичко е еднакво
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Щете оставя да разгледаш тази схема и да ми прочетеш пак поста. Никъде не съм казал че има 20 MHz в двата края. Ако пак не разбираш ще си заредя програмка за оцветяване и ще демонстрирам.
    Вече не виждам никаква логическа последователно в изказванията ти, за да се ориентирам какво да прочета, пробвай с оцветяване.
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    3. При N стандарт в 2.4 GHz диапазон с 40 MHz ширина каналите са 2. При американския стандарт. По българския ако тези два са уплътнени в краищата, между тях има място за един 20 MHz. Или ако са събрани един до друг в някой от краищата, мястото за 20MHz е в другия край.
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    За да няма недоразумения да уточня, че в точка 3 и резюмето от предния си пост под "канали" имам предвид легендарните 3 канала.
    Не мога да си представя къде си ги чел тези неща и какво си разбрал, но със сигурност не е това, което трябва. Няма никакви 2 непокриващи се канала по нито един стандарт.
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Не си прав, представям си го като гаусова крива.
    Значи не би трябвало да имаш повече от 2 по математика предвид твърденията ти по-горе - че се вмъква МЕЖДУ каналите.
    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Ще ти демонстрирам в момента в който ми демонстрираш рутер с работен диапазон от 5 и 10 MHz.
    > interface wireless print
    Flags: X - disabled, R - running
    0 name="wlan1" mtu=1500 mac-address=D4:CA:6D:1F:73:CB arp=enabled interface-type=Atheros AR9300 mode=ap-bridge ssid="MikroTik" frequency=2412
    band=2ghz-onlyn channel-width=5mhz scan-list=default wireless-protocol=any wds-mode=disabled wds-default-bridge=none wds-ignore-ssid=no bridge-mode=enabled default-authentication=yes default-forwarding=yes default-ap-tx-limit=0 default-client-tx-limit=0 hide-ssid=no security-profile=default compression=no


    Опитай поне да разбереш следното: когато един рутер се настройва да излъчва на примерно 4-ти канал с с ширина 40МХц, то той реално излъчва на 4-ти и 8-ми канал (на два канала едновременно, което теб толкова те мъчи), като 4-ти се ползва за управляващ. На практика четвърти основен с горен допълнителен канал е същото като осми основен с долен допълнителен, само дето контролът е веднъж на 4-ти и след това на 8-ми канал. И освен, че се излъчва на и 4-ти, и 8-ми канал, се зашумяват канали 2,3,4,5,6,7,8,9 и 10. Ако сложим каналите 1-ви + 5-ти ще се зашумят канали 1,2,3,4,5,6,7, и може да се ползва без зашумяване един от каналите 10,11,12,13, но само на 20МХц, няма място за втори диапазон от 40МХц (в Япония може)

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #20

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    По-добре приключи със споровете, защото все повече се омешваш. Явно материята ти е позната до ниво "Една съседка каза..."


    Може, ама няма да е 300 Освен ако не е с 4 антени.

    ??? Какво искаш да кажеш, не те разбирам.

    И при 2,6,10 има по-големи буфери, отколкото при 1,6,11?

    ???

    ???

    ???

    Това реално нищо не променя, и от 1 до 11 всичко е еднакво

    Вече не виждам никаква логическа последователно в изказванията ти, за да се ориентирам какво да прочета, пробвай с оцветяване.


    Не мога да си представя къде си ги чел тези неща и какво си разбрал, но със сигурност не е това, което трябва. Няма никакви 2 непокриващи се канала по нито един стандарт.

    Значи не би трябвало да имаш повече от 2 по математика предвид твърденията ти по-горе - че се вмъква МЕЖДУ каналите.

    > interface wireless print
    Flags: X - disabled, R - running
    0 name="wlan1" mtu=1500 mac-address=D4:CA:6D:1F:73:CB arp=enabled interface-type=Atheros AR9300 mode=ap-bridge ssid="MikroTik" frequency=2412
    band=2ghz-onlyn channel-width=5mhz scan-list=default wireless-protocol=any wds-mode=disabled wds-default-bridge=none wds-ignore-ssid=no bridge-mode=enabled default-authentication=yes default-forwarding=yes default-ap-tx-limit=0 default-client-tx-limit=0 hide-ssid=no security-profile=default compression=no


    Опитай поне да разбереш следното: когато един рутер се настройва да излъчва на примерно 4-ти канал с с ширина 40МХц, то той реално излъчва на 4-ти и 8-ми канал (на два канала едновременно, което теб толкова те мъчи), като 4-ти се ползва за управляващ. На практика четвърти основен с горен допълнителен канал е същото като осми основен с долен допълнителен, само дето контролът е веднъж на 4-ти и след това на 8-ми канал. И освен, че се излъчва на и 4-ти, и 8-ми канал, се зашумяват канали 2,3,4,5,6,7,8,9 и 10. Ако сложим каналите 1-ви + 5-ти ще се зашумят канали 1,2,3,4,5,6,7, и може да се ползва без зашумяване един от каналите 10,11,12,13, но само на 20МХц, няма място за втори диапазон от 40МХц (в Япония може)
    Твоите понятия явно са дори на по-лошо ниво след като за теб 5MHzотстояние между максимумите на сигналите за всеки канал се равняват на 5 Mhz ширина на канала.
    Приключих с дидкусията.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    18
    #21

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Съгласен съм че в масовите рутери има само 20 и 40 (да не го говорим, че в по-евтините няма и 40 ), но че има 5 и 10 ... ето чети (ако можеш да четеш)

    https://wiki.ubnt.com/Best_channel_using_airview

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #22

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Какво стана сега на кого е по голяма.....честотата?!?

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #23

    Отговор: Избор между два рутера TP-LINK

    Еее, ти пък хептем тръгна да изкривяваш нещата, хвана се като удавник за сламка за първата асоциация, която реши че може да използваш, за да се измъкнеш. Или сериозно мислиш, че не знам какво говоря? Да беше поне си направил труда да прочетеш какво означава този параметър:
    Manual:Interface/Wireless - MikroTik Wiki:
    channel-width (10mhz | 20/40mhz-ht-above | 20/40mhz-ht-below | 20mhz | 40mhz-turbo | 5mhz; Default: 20mhz) ht above and ht below allows to use additional 20MHz extension channel and if it should be located below or above control (main) channel. Extension channel allows 11n device to use 40MHz of spectrum in total thus increasing max throughput.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Връзка между два рутера - как?
    От sneka13 във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:57
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  3. Отговори: 8
    Последно: 29-11-13, 23:23
  4. Избор между TP-Link TL-WR1043ND и Linksys E3200
    От oraclebobo във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 20-08-12, 17:36
  5. Мрежа с два рутера - Dlink-DI-524 и TP-LINK 740N
    От Lokoto във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 18-08-12, 14:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе