Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1

    Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Здравейте,
    Мисля да минавам на газово отопление, но имам следният проблем: Апартаментът е три стаи една до друга с еднакво изложение и трите са с дограма която обхваща ширината на цялата външна стена. Надявам се да разбирате ситуацията. До колкото разбрах газовият котел трябва да се монтира на външна стена, за да извежда изгорелите газове директно навън, а не в общият комин на блока. В случая това не е възможно. Малко съм бос в тази сфера, но предполагам че трябва да има някаква алтернатива. Идеи?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Добре де няма ли тухлена или бетонна външна стена? Дори и така да е варианти винаги има - правиш отвор в стъклопакета, или преработваш дограмата, или кабинка за котела на терасата, но последния вариант е по-рисков откъм замръзване

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #3

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Промяна на част от дограмата.

  5. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #4

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Не мисля, че може да се преправи дограмата, тъй като е едно цяло парче алуминиева дограма.
    Ето примерна схема на апартаментът:



    Със зелен цвят съм обозначил дограмата. На ширина покрива изцяло стената, а на височина около 2/3 от височината на стената. От долу има място колкото за радиатор:


    Котелът ще работи на метан и трябва да се монтира на високо, но възможно ли е коминът му да се изведе на по ниско ниво от котела?
    Мисля си, че ако става, може да го монтирам в кухнята на една от вътрешните стени и коминът да се изведе на външната стена, някъде под дограмата.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Кофти, за първи път виждам такова жилище - то като аквариум. Ако под прозорците имаш поне 1,10м - можеш да монтираш котела ниско долу, макар да е неудобно за обслужване. Друг вариант е на реда на кухненските шкафове, най-близо до прозореца, като комина излиза през стъклопакета. За целта той се сваля и се носи на стъклар - той го отваря, разпробива отвори на двете стъкла ф110 и после го сглобява наново. Така или иначе би трябвало кухнята да заема едната стена? И третият вариант е в термошкаф на терасата.

  7. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #6

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Не ми се иска да преправям дограмата ...
    Има място ниско долу, но както казах котела ще е на метан, затова изискванята са да се монтира на високо в стаята.
    Тераса нямам - била е при хола, но вече е приобщена.

    Пак питам - възможно ли е комина да излиза на по-ниско от котела? Защото ако е възможно, проблемът е решен. Ако има значение, котелът може би ще е viessmann vitodens 100, ако станат нещата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Първо - мястото на монтаж не зависи от типа на газа, а от типа на котела - това е стенен, а не подов котел. Второ - няма как коминът да излиза под котела. Котелът е 80см и с коляното на комина става минимум 100см, слагам и 10см отдолу, става 110см. За инсталатора и сервизния остава да работят в любимата ми поза - по корем

  10. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #8

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Тъжна работа
    Ще се консултирам и с фирмата, която газифицира. Ако измислиме някакъв удобен начин ще го напиша и тук. Дано стане някак си, мерака е голям

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    За 15-20лв се преработва стъклопакета, нов струва не повече от 50-60лв

  12. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #10

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    За 15-20лв се преработва стъклопакета, нов струва не повече от 50-60лв
    Потвърждавам. В момента правя подобна операция.
    Затова предложих промяна в дограмата.
    Консултирай се с фирма за дограма как е възможно да се направи. За тях това не би трябвало да е проблем.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Един моноблок Самсунг ще ти пасне чудесно, даже няма да се вижда през прозореца тялото.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #12

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Здравейте отново,
    Казусът започна бавно да се разплита. След консултация с единствената фирма за газифициране в моя град, се оказа че е възможно котелът да се монтира ниско долу. Обаче има нов проблем: разстоянието от прозореца до пода е точно 90 см. От фирмата ми предлагат газов котел VIESSMANN Vitopend 100-W който е висок 73см, коминът му излиза над него(~20см), а и искат под него да има поне 30-40см място за закачане на тръбите. Просто няма достатъчно място, най-вече заради комина.
    Та въпросът ми към вас е, има ли котел на който коминът да излиза отстрани или отзад, хоризонтално?
    Ако съществува такъв тип, моля дайте препоръка за някой утвърден модел, че изобщо не ги разбирам

    ПП. Вариантът с преправяне на дограмата отпадна напълно. Или ще минава през стената долу под прозореца или няма да газифицирам.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Виж ТОЗИ подов котел - от тази есен ще е наличен у нас

  17. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #14

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    @Lazar: До колото виждам, този модел също е с комин излизащ отгоре, дори е по висок от Vitopend100W. Така като гледам и други модели, не мисля че съществува такъв с комин излизащ отстрани. Дори намерих някакви на De Dietrih, които пише че са "с вертикален и хоризонтален коаксиален комин за изгорелите газове", но се оказа че имат впредвид след като излезе отгоре, има възможност да се сложи директно клояно на 90 градуса или да продължи още нагоре.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #15

    Отговор: Монтаж на газов котел при липса на външна стена?

    Този е за подов монтаж, стъпва върху земята, няма нужда от разстояние под него. С коляното на комина ще стане към 105-110 см. Единственото ти спасение е коминът да мине през стъклопакета - има такава възможност, правил съм го неведнъж

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Монтаж на колонки на стена
    От iNfRaIiI във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-13, 15:55
  3. Отговори: 6
    Последно: 20-11-13, 10:58
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 19:03
  5. Отговори: 0
    Последно: 10-01-11, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе