Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Intel Compute Stick

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #16

    Отговор: Intel Compute Stick

    Мдаа, подобно азизките шитни с ееерс-тата. Ако искате по-добрия хардуер трябва да платите на микромеките. Айсиктир.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Отговор: Intel Compute Stick

    Миии, стик + 1 гигабайт рам + лиценз за джам 8.1 ..... и тя цената само от последното, станала двойна ))

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #18

    Отговор: Intel Compute Stick

    А китайчетата как продават подобни* устройства за $100-$110 с "лицензиран" 8.1?

    * 2 гиги рам 32-64 гиги флаш диск, 2 усб порта и батерия. Е не са на стик, но са с размера на голям смартфон

    BTW Занеш ли колко струва лиценза за 8.1 с бинг? $20.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #19

    Отговор: Intel Compute Stick

    Естествено, че жълтурковците не плащат лиценза. Те за това наводниха пазара със всякаква електроника. Докато при Интел няма как да се случи, иначе консорциума Wintel ще умре.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #20

    Отговор: Intel Compute Stick

    Само че някак си не излиза цената на това което е без боза. 150-20 е 130. +1 гига рам и разликата в цената на двата emmc чипа няма как да е 30 долара.
    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    ...иначе консорциума Wintel ще умре.
    Да мрат. Няма по-порочно нещо от подобни химери, които продават заедно софтуер и хардуер.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Отговор: Intel Compute Stick

    Aaaa, то е добре един производител да си прави и железата и да си пише софтуер само за тях ...ма освен Епъл на друг не му стиска.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #22

    Отговор: Intel Compute Stick

    Мм, че то сърцето на железата на Аплето, да не би да е тяхно производство?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Отговор: Intel Compute Stick

    Знаеш за какво говоря Ама не е това темата в която да се тролим

  11. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #24

    Отговор: Intel Compute Stick

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    А китайчетата как продават подобни* устройства за $100-$110 с "лицензиран" 8.1?

    * 2 гиги рам 32-64 гиги флаш диск, 2 усб порта и батерия. Е не са на стик, но са с размера на голям смартфон

    BTW Занеш ли колко струва лиценза за 8.1 с бинг? $20.
    Лиценза за 8.1 с бинг някъде бях чел, че е без пари за таблети, защото се учудих от ниската цена на таблета.
    И си е оргинален лиценза, никъде не видях активатор.
    Явно Микромеките ги раздават без пари, за да си увеличат пазарният дял към световна доминация

    П.С. Ако някой се надява да инсталира Вин 8.1 на убунту изданието, успех и нека силата да бъде с него!

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Intel Compute Stick

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Явно Микромеките ги раздават без пари, за да си увеличат пазарният дял.
    Ако ти дават нещо безплатно, много вероятно е толкова да си струва...

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #26

    Отговор: Intel Compute Stick

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Лиценза за 8.1 с бинг някъде бях чел, че е без пари за таблети, защото се учудих от ниската цена на таблета.
    И си е оргинален лиценза, никъде не видях активатор.
    Явно Микромеките ги раздават без пари, за да си увеличат пазарният дял към световна доминация

    П.С. Ако някой се надява да инсталира Вин 8.1 на убунту изданието, успех и нека силата да бъде с него!
    Таблетите са друга бира. Тук говорим за преносим компютър без екран.

  14.  
     
  15. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #27

    Отговор: Intel Compute Stick

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ако ти дават нещо безплатно, много вероятно е толкова да си струва...
    Лекинко си се объркал....

    The difference between Windows 8.1 with Bing and Windows 8.1?
    Free lunch is good but is not without cost. Compared with the normal version, Windows 8.1 with Bing is likely to exist the following differences.

    1. There is no doubt, Windows 8.1with Bing will be built-in all Bing services and applications. Such as search, maps, information, finance, travel, sports, health, video, music and so on. User may can’t uninstall services and applications
    2. The home page of IE11 will be Modern style of the MSN home page.
    3. Windows 8.1 with Bing will join the build-in advertising. Such as free office


    Имаш абонамент за Офис 365, безплатен за една година. След това е от 3.1 паунда до 7.8 паунда на месец !
    Ако не използваш друг браузър, микромеките си пребират парите от рекламите, не Чичко Гугъл. Отделно събират информация относно твойте предпочитания за сърфиране.

    Та сиренцето още ли е безплатно ?

    П.С. Тук споменават, че е безплатен за стика също
    CES 2015: Intel announces $149 Compute Stick which runs Windows and Linux
    Този пост е редактиран от sad sack; 28-05-15 в 22:32.

  16. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #28

    Отговор: Intel Compute Stick

    Нямах достатъчно настроение за проби, но ето първи впечатления, ако случайно някой се интересува:

    - Четох, че маса народ 'пищи' за непоносим лаг с bluetooth при включен WiFi. Не се потвърди при мен - доволен съм.

    - @Stenly - Адекватна (според мен) скорост, дори при това недоразумение Windows 8 (всъщност е 8.1)

    - @Kasap - Не бих казал, че имам 'нужда' от играчката, макар вкъщи да има едва 2 настолни, 3 преносими, 3 таблета и 3 смартфона и два аналогични 'чепа' с Android - може да потрябва Надявам се да не се издигна дотолкова, че да се налага да ми търсят произход на средствата и за похарчените по стикчето да ми се търси отговорност. Вярвам, че разбра мисълта ми

    - @Yasen6275 - Органически не понасям Windows 8.x - при наличие на време, ще направя всякакви опити да накарам Win7 да 'види' eMMC паметта, което струва ми се (надявам се), е единственият проблем пред заместването на недоносчето с 'истинска' OS (визирам Win7, за мен Linux никога не е стоял като алтернатива - с огромни извинения към безкрайно чувствителните му фенове, че не ми се спори с такива). 'Орязването' на излишните за мен неща в Windows ми е мания от ранните дни на XP, продължавам традицията и с Win7 (нямам желание и време да го правя с Win8), та успея ли, 'пръчката' ще литне.

    - Крис ме хвана за канарче да пускам един безпредметен PCmark тест Мразя тестове, ама дръпнах почти 3 GB глупотевината, смЕта нещо час и кусур, рече, че имало 2% компютри, които били и по-бавни :D. Имаше и нЕк'ви точки - 1163 бяха, ако на някой му вдЕва главата какво значат. При тегленето на самия софтуер имаше скорост около 4 MB/sec. Такава показва и при записване и четене от USB хард диск, закачен към рутера ми.

    - Проблеми, констатирани набързо: шуми мъничко (тая гад има ВЕНТИЛАТОР, бе!), искаше ми се 4 GB памет (а има 2) и най-страшното - успях да го блокирам непоправимо 3-4 пъти при някакви настройки (да кажем смяна на името на работната група), които изискват рестарт - след рестарта... отивате на RESTORE PC (!) Много демотивиращо! Сутринта, преди работа, направих още един опит и пак се бъгна. Пътем ми хрумна, че е много вероятно да се окаже, че се дължи на недоброто захранване от USB-то на телевизора (че именно него ползвах).

    Като/ако ми се освободи време, може да дам малко повечко и по-полезна информация.

    Бъдете здрави!

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #29

    Отговор: Intel Compute Stick

    @Карата. Всеки с вкусовете си . Така както ти не понасяш 8-ца, така и аз не понасям убунтуто което се предлага като опция. Ако ти остане време/възможност/желание набутай се в UEFI-то и виж съществуват ли опциите fast boot, secure boot и възможност за бутване от карта или флашка.

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #30

    Отговор: Intel Compute Stick

    Ясене, а т'ва... ъъъ... Ubumto к'во е, нЕква операционна система ли?

    Инак аз се разделих окончателно с Linux още преди 12-13 години (някаква Red Hat версия), решавайки да не си губя повече времето в търсене на алтернативи на необходимия ми софтуер. И до ден днешен, например, като чуя някой младок да ми разправя, че Gimp било като Photoshop ме напъва силен пристъп на смях. Та старите любови 'дето не ги хващала ръжда... това за Linux не вАжи

    На въпроса ти - има Secure boot, да, но е Disabled (и по подразбиране си е така). Fast boot няма (не че разбирам защо ти е интересно такова нещо), има си опция за boot от USB (изрично за SD карта няма, вероятно си я третира като USB и нея), има си и boot priority (другояче беше наречено, ама изключих сега).

    А проблемът със забиването се оказа наистина 'недохранването' от USB порта на телевизора - с адаптера от комплекта всичко е наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със Sony Memory stick
    От 4a4i във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-06-07, 13:23
  2. Memory stick/laptop
    От Niki... във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-07, 11:29
  3. Memory stick pro duo
    От vassiljp във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 9
    Последно: 21-02-07, 00:28
  4. Memory Stick to Compact Flash?
    От Zetle във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-11-04, 10:13
  5. USB memory stick
    От asso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-08-04, 12:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе