Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 101
Like Tree33Одобрявам

Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #76

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    на 40 мин .. без значение дали питата е суха и без значение дали работи на минимал ,номинал или на нещо си друго - comp. is on
    Затова попитах, дали си го виждал. Много четеш...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #77

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. читавия дефрост зависи от много неща а нечитавия е по време и се среща при 80-90% от климатиците
    Май при почти всички климатици е по време, даже при японските. Само че, при читавите има повече допълнителни условия и след като се изпълнят, тогава почва да тече времето. Няма как да се направи по друг начин. Климатика трудно може да различи и да засече дали навън е -10 с гъста мъгла, или -10 сух студ. Тия датчици много се лъжат и зависят от влагата във въздуха.
    Примерно, ако е влажно времето или има вятър, 3 градуса може да ги отчете като -3.
    Вероятно затова производителите слагат чести дефрости, за да се застраховат от замръзване.
    Даже за един от най-добрите японски - Зубадан четох, че около -10 също почва да прави дефрости по време, на всеки 2 часа.
    А е проектиран специално за отопление през зимата и го дават да работи до -25.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 26-06-15 в 22:36.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #78

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Затова попитах, дали си го виждал. Много четеш...
    мда виждал съм го при Панасоника ми .. точно така работеше ,само добрите изолации на стаята го спасяваха донякъде от пълен провал .. на негово място сега е W22 - балкан разлика ,топли като змей с 2-3 дефроста на денонощие под -15 макар и с по леко външно тяло
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #79

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Моделите на Панасоник са различни и работят различно. Това се опитвам да опиша. Имам едни дърти панасоници, доста различно работещи.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #80

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Да, малко са им слабовати компресорчетата на панасониците, за това виждат зор зимата и топлят малко по-слабо. За сметка на това пък са едни от най-икономичните климатици.
    На книга им дават COP 4.7, реално е над 5. Проверено на практика. Това се отнася и за моделите им от 2013.
    Така че, който е с панасоник ще има супер-ниски сметки за ток.
    При непрекъснатото повишение на цената на тока, това хич не е маловажно и е сериозно предимство.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #81

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    абе моя харчеше колкото 12ЛСС а е в 2 пъти по малка стая .. 12така е с КОП 3.8

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #82

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    DKE за мен си остава един от най-добрите панасоници, въпреки проблемът със софтуера. Може да не е с най-високия COP и да харчи колкото 12LCC, но топли колкото поне два броя 12LCC. Знаете аз в какви условия ползвах моя и никога не съм оставал дори на хладно през зимата. Да, в големия студ се гърчеше на максимум, ама за какво ми е иначе инвертор, ако ще го ползвам от 15 до 35, а не от 15 до 120 херца например... Сметката ми за ток апропо си беше съвсем нормална за апартамент със сериозно външно изложение и пълна липса на топлещи съседи (то просто нямаше съседи през зимата).

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #83

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    недей така LCC много грее .. единствено го мори мъглата че е малко на течение при мене .. други забележки има той но за топленето топли много
    mirandi одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #84

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Все си мисля, че при горните условия ако през тези 40 мин спре поне веднъж компресора ще рестартира таймера и ще започне да брои отново. Не съм много на ясно кои са най-оптималните условия за инверторните копресори но ако разчитам правилно изброените условия мисля че въм прав.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #85

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    като е -10 чакай да спре компресора ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #86

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Да доложа за резултата. Климатика е монтиран вече 4 дни и се ползва на охлаждане почти непрекъснато. Шумът от външното тяло се долавя при първоначално включване и е с една идея по слаб от този на работещ хладилник, но постепенно отслабва, а в безшумен режим външното тяло не се чува и вътрешното толкова леко че човек се чуди дали работи. Това при положение че стята е абсолютно тиха. При пусната музика или ТВ не се чува дори и в нормален режим.
    За охлаждането: Прави ми впечатление че при включване не духа толкова студено колкото стария ми Панасоник неинвертор на 7 години но пък за сметка на това в стаята просто е хладно и поддържа зададената температура. Как го прави не знам. Въпроса е че върши това за което е направен.
    За екстрите няма да коментирам, не съм ги ползвал още пък и не съм се запознал отблизо с упътването. Тези дни ще стане и това. Ако някой го интересува нещо за този модел нека пита. Визирам хоракоито също им е в списъка с желания.
    За отопление е малко раничко да коментирам

    Иначе монтажа стана както го бях планувал, през шкафовете, но пък сега струята се завихря от отсрещната стена и духа на краката но понеже няма секция още. Като сложа вече няма да е гола стена и мисля ще се коригира положението. Тампоните взех от испанските червени. Намазах ги с масло преди монтажа пък дано изкарат повечеко. Единствения минус е че тръбата за конденза като я сложиха момчетата да стърчи навън се е завила нагоре и конденза не се стича докато не натежи тръбата и леко се наклони и след гасене за да не остава вода в маркуча я накланям с една точилка. Опитах се да я закривя до където мога, но е далечко и не стигам, за това ще я завържа с кабел да стои наклонена надолу а след края на лятото мисля че сама ще си остане увиснала.

    Ами това е от мен засега, дано не се налага да отварям тема с проблеми
    Поздрави и благодаря на всички ви за мненията и коментарите!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #87

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    извикай ги да си я оправят тръбата ,аман от палачори .. поне вакумираха ли го

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #88

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    извикай ги да си я оправят тръбата ,аман от палачори .. поне вакумираха ли го
    Естествено че не, не познавам лично човек на когото са го правили при първоначалния монтаж. Само свързаха тръбите и това беше.
    До колкото знам трябва машина за тази работа, а те не носеха нищо наподобяващо на помпа с манометри. Но за сметка на това носеха всякакви видове къртачи, перфоратори, прахосмукачки и т.н.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #89

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    ем честито ..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #90

    Отговор: Избор на климатик за хол + съвет за монтаж

    е що да не вакумират при първоначалния монтаж? Това направо ме учудва! При мен са вакумирали винаги при монтаж и не разбирам защо да не го правят?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет при избор на климатик
    От yasens във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 01-07-14, 21:38
  2. Избор на климатик до 600 лв без монтаж - омотах се в морето от инфо
    От the red guy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 27-10-11, 12:01
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  4. Избор на фирма за монтаж на климатик
    От korab във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-10, 21:33
  5. Съвет за избор на климатик
    От partizan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 45
    Последно: 01-11-09, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе