Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree3Одобрявам

Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Здравейте, колеги,
    Имам един спор, в който моля Вие да бъдете арбитри. Има ли "по-правилен" начин за свързване на компютър, тв и рисивър. Спора е между следните две схеми
    1. HDMI компютър - HDMI reciever - HDMI ТВ
    2. HDMI компютър - HDMI ТВ (за видеото) и SPDIF компютър - SPDIF reciever

    ТВ е някакъв стар модел 37" Самсунг и няма HDMI ARC. Човека търси максимално качество. Рисивъра и колоните са HK. Tърси се максимум звук и удобство. Аз мисля, че първата схема е по-адекватна с оглед на това, че кабелта е по-малко и всичко минава през HDMI. Съмнявам се да има някаква разлика в звученето между двете схеми, но собственика на системата твърди, че бил чел, че втората е по-читава.
    Вие какво мислите?

    П.С. Сега говорихме и реших да питам за трети начин на свързване.
    3. HDMI компютър - HDMI ТВ (за видеото и звука), от SPDIF телевизор - SPDIF reciever. - по този начин би трябвало да се елиминира до колкото е възможно липсата на АRC и освен звук от филмите, да се пусне и звук при гледане на телевизия.
    Този пост е редактиран от wrathchild; 28-06-15 в 18:40.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Не знам кое е "правилно" защото това просто са различни варианти, но аз съм направил комбинация от два от посочените от теб варианти - за по-голяма гъвкавост.
    HDMI PC -> HDMI TV (за видео), Оптика OUT PC -> Оптика IN(1) Receiver ( за звук от компютъра) и Оптика OUT TV -> Оптика IN(2) Receiver за звук от ТВ-то. Така ако искам да слушам музика от компютъра не е нужно да е пуснат телевизора.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    т.е. с две оптики... Звучи логично. Благодаря!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    За да не отварям нова тема, реших да пиша тук... Сега четох една статия поместена на "аудиофилски" сайт, в която се твърди, че дължините на кабелите не било задължително да бъде еднаква, т.е. може дължината на кабелите (на преден ляв - преден десен, заден ляв - заден десен) да варира. Това обаче противоречи с общоприетото схващане, че дължините на кабелите трябва да са равни. Вие какво мислите по въпроса?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    То аз по такива "аудиофилски" сайтове/форуми съм чел и възхвали на мостовия кабел за левче метъра като колонен , ама де да знам може и да са прави - ама надали ...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Това дето го четох беше мат'риал в уж авторитетен сайт, имаше си и научна обосновка и звучеше логично, та ми стана интересно. Иначе в онзи форум има страшни хитове, но хора всякакви...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Ами според мен си е до качеството на отделните компоненти и до колко е тая разлика - ако са си евтини компоненти и кабели , то едва ли ще се усети разлика от 0.50-1 м в дължината на кабела . Също и голямо значение има кой слуша - ако е "тренирано" ухо , вероятно ще усети разликата .

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #8

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Наистина колкото е по-добра една система ,толкова разликите в кабелите се усещат повече .Лично съм се убедил в това и да -мостов ,едножилен проводник при мен направи чудеса (с такъв съм и в момента и на двете си ситеми.Пробвах какви ли не колонни кабели -от такива за 50.ст. метър до 50лв. метър.Над тази сума не съм пробвал ,че липсват финанси ,че и желание вече ...Но честно мостовия кабел е най-доброто за мен Същата история се повтори и с интерконектите -реномирани производители за над 150лв . дори не се и приближиха по звук до правен интерконект с материали от един сайт и сделан от приятел ,боравещ добре с поялника
    Този пост е редактиран от martosblack; 14-07-15 в 11:59.
    wrathchild одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Това за мостовия кабел го четох във форума на "онези". Може и да става, но ако се връзва на винтове, ако е на щипки не съм сигурен как може да се закрепи. Неприятното, е че вече масово навлизат CCA кабели, а продавачите по правило не знаят какво продават или съзнателно лъжат. Тогава или си играеш да тестваш или плащаш на реномирана фирма заради едното OFC. В тази връзка, не съм виждал CCA под формата на мостовак, хм... да не се окаже, че ако искаш мед, единственият начин е да си купиш инсталационен кабел.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #10

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Аз "за спорта" може и да пробвам упражнението , ама трябва Марто да пише точен модел и производител на кабела (мостовака ) ,че не ми се купуват 100 вида за едната проба .
    За сега съм доста скептично настроен за резултата от упражнението .

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #11

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Нямаш проблем,Svetlio Отиваш в най-близкия Бриколаж и си купуваш едножилен мостов проводник -10 метра е нещо от порядъка на 2.50лв. Вече ти прецени колко да е -дали 2 квадрата,по-малко или повече.Аз за по-непретенциозната си ситема взех квадрат и половина ,а за ламповия усилвател и ресивъра -2 квадрата.Кафяв е цвета на този,който е 2 квадрата ,а 1.5 е черен) НО да е едножилен А марката.... Е .хм -НО НЕЙМ Сега ако се вярва на лудите аудиофили(аз чак от тях не съм ,ама бях тръгнал по този път) трябва да е не по-дълъг от 2.50 за всяка от фронталните колони и задължително с еднакъв размер )) Пробвай,аз останах много приятно изненадан от упражнението и замених кабели на QED (silver anniversary ) ,които по спомен бяха към 17,18 кинта на метър .Пробвал съм и по скъпи ,но никой не ми хареса така като мостовака-ламповия усилвател се оказа страшно капризен откъм кабеляци...мамка му Същото упражнение направих и с интерконектите -ПАК с едножилен ,но този път марков кабел на Neotech Недостатък е ,че тези кабели са твърди ! p.s. Koрекция- 1.5 квадрата е кафяв ,а черен е 1 квадрат -продават се на ролка .
    Този пост е редактиран от martosblack; 15-07-15 в 20:29.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Наблизо ми е Мастерхаус-а , ще видя какво имат - вероятно повечето вече зареждат китайски "но нейм" кабеляци , даже не знам в бургаския завод дали все още има производство ... Пробите обаче ще са най-вероятно септември , че сега няма време ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 15-07-15 в 21:35.
    martosblack одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #13

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Пробвай и да кажеш после .Спестяват се едни ...пари за кабели

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #14

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    Марто, като ти гледам подписа се учудвам, че с подобни прелести го караш на мостовак. Я кажи за кино системата какви кабели са сложил? Относно мостовака, какво точно разбираш под мостов кабел това или това? За мен първото е класически мостов кабел, лошото е, че лесно се чупи и не мисля, че е много подходящ за съраунди където дължините отиват на по 15-20 м (с всички чупки и завъртулки).

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Как да свържем ТВ, компютър и рисивър?

    мостов кабел е по-скоро това:
    ПВВ-МБ1 | Cablecommerce.bg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Комплект рисивър и колони YAMAHA YHT-594 BL на промоция
    От Shloser във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-12, 23:30
  2. съвет за рисивър ?
    От kmonev във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-07-10, 16:06
  3. Купувам рисивър Denon AVR-1910
    От Bra1nSicK във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-10, 15:28
  4. Рисивър денон 1910 и попкорн. Няма връзка.
    От drecolli във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-10, 17:28
  5. Продавам Кино рисивър DENON AVR-2807
    От Evlampio във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 19-04-09, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе