Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree2Одобрявам

Съвети за избор на смартфон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #16

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Нямам допир до Джамфоун телефон и не давам оценка за работата им. Отбелязах само, че въпросната безплатна навигация може да се ползва и от Андроидираните потребиели.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #17

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Извинявам се ако съм обидил някого.Дамата пита за телефон до 300лв ,а не за Айфон 6.Понеже там избора е много рисков Позволих си да предложа Microsoft защото не всички в този форум могат да си поръчват от Китай.А и форума е за това да се чуят различни мнения.Голяма част от моделите смартфони на пазара в България минават през ръцете ми.За това си позволявам да пиша иначе нямаше да давам мнение тук.
    justify одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #18

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Мнението ми е, че Lenovo напоследък доста дръпна напред (имам добро мнение за 13,3" техен таблет за 3 месеца експлоатация) и като гледам характеристики и капацитет на батерия на телефоните за парите които искат...

    Тоя Lenovo A5000 - 5-инчов Android смартфон с дълъг живот на батерията | Lenovo (BG) , без да съм го пипал, ми се струва че се вписва, особено с огромния капацитет на батерията...

    Иначе големите вериги не предлагат най- добри цени за GSM-и, обикновено, нито мобилните оператори, но нямат проблем с разсроченото плащане!

    А, да, Аз бих си взел Андроид- безплатна, широко разпространена не само при телефони, всички разработват приложения ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за Андроид много от тях безплатни, другите лесно се намират в нета (обикновено)...
    Може би и при другите ОС за мобилни устройства са верни някой от горните ми твърдения...
    Този пост е редактиран от 0ldman; 03-07-15 в 00:58.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    Извинявам се ако съм обидил някого.Дамата пита за телефон до 300лв ,а не за Айфон 6.Понеже там избора е много рисков Позволих си да предложа Microsoft защото не всички в този форум могат да си поръчват от Китай.А и форума е за това да се чуят различни мнения.Голяма част от моделите смартфони на пазара в България минават през ръцете ми.За това си позволявам да пиша иначе нямаше да давам мнение тук.
    Разбира се granity, никой не се е обидил - откъде накъде.
    Просто изказвам моята позиция, че джама не е на нивото на Android, никой не е казал, че всички трябва да сме на едно мнение - напротив.
    svetlio1 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #20

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    За евтин вариант, според мен, Лумиите нямат равни. Вече ако говорим за 1000+ е съвсем друга работа. Някъде из другите теми бях писал, че съм ги ползвам и ползвам и трите операционни системи, като предпочитам уин-а(това си е лично мнение). Имал съм евтин андроид телефон (320 лв мисля беше - Сони), ами по кофти телефон съм нямал, то бяха лагове, бавения ..... Евтинити Лумии от типа на 520 и 535 работят много гладко без забивания и тем подобни(имам пряк досег с тях). Имам и таблет с Андроид (Асус Нексус), уж там нещата са най-изчистени от към андроид, но и там си има лагове и т.н.(в много по-малки степени от евтиното Сони). Ако трябва да избирам евтин телефон до 300лв, то задължително ще е с Уин. Вече към 500-600лв вече има и добри опции андроид. А, ябълката се появява чак след 1000 лв.
    След като съм пробвал и трите операционни системи, бих избрал Уин телефон(това си е лично мнение). В момента ползвам Iphone 4s(1000+лв) и Лумиа 920(450 лв), лумиата ми е по удобна и в повечето аспекти работи по-добре + по-добра камера.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    26
    #21

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Държиш ли да се купи от БГ? За тези пари има много добри телефони от Китай, само че се чака малко повече, докато пристигне и има вероятност да посетиш митницата.
    Примерно Kingzone N3 Plus.
    Колега, какво ти е мнението за телефона? До сега винаги съм биол скептик по тези неизвестни марки... Горе-долу знаеш ли колко ще излезне чисто с данаци и най-вече как стои въпроса с гаранция и предстоящи ъпдейти?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #22

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Допир до телефона нямам, само съм гледал няколко клипа в youtube. Стандартен китайски смартфон с прилични данни на хартия и приемлива цена. Сериозна поддръжка и ъпдейти ме съмнява да има, а гаранцията би трябвало да е стандартна от 1г. Ако мине през митница ще ти начислят 20% данък и някакви митнически такси.
    До преди няколко месеца аз също бях скептично настроен към телефони поръчани от Китай, но реших да рискувам с Gionee Elife E7 и в момента само му се радвам и съм адски доволен, че съм го купил. Перфектен high-end смартфон съчетал в себе си невероятни 2 камери, процесор, видео, рам, дисплей, изработка, компактни размери и тегло на смешната цена от 170$ в момента без промоция.
    Вчера, след като Крис публикува данните на TCL 3S M3G в една от темите за телефони се чудя дали да не го поръчам на цена от 140$. Доста примамлива оферта за това, което предлага телефона.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    За мен лично китайските телефони бяха възможност преди 5 години.

    Тогава нямаше известни марки смартфони с 2 сим карти+GPS+ тъчскрийн екран+ операционна система.

    Сега избор колкото искаш .

    Аз също се насочвам към лумиа.Гледам, че има и такава при която зареждането е безжично.Отделно се предлага и с качена навигация+ карти за които уж пище, че ще се обновявят "доживот" .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #24

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    За мен лично китайските телефони бяха възможност преди 5 години.

    Тогава нямаше известни марки смартфони с 2 сим карти+GPS+ тъчскрийн екран+ операционна система.

    Сега избор колкото искаш .

    Аз също се насочвам към лумиа.Гледам, че има и такава при която зареждането е безжично.Отделно се предлага и с качена навигация+ карти за които уж пище, че ще се обновявят "доживот" .
    Да, картите се обновяват редовно. Ама, за туй безжично зареждане недей да таиш големи надежди - отделно се купува чарджър, който е доста скъп по спомени и разстоянието за зареждане е доста малко, в рамките на 50-60 см. Единственото удобство е, че няма да му пъхаш кабела всеки път като зареждаш :-)

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Аз също се насочвам към лумиа.
    Само избегни 535 дуал, че тъча ще те скъса от бъзик...

  13. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #26

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията

    Тогава нямаше известни марки смартфони с 2 сим карти+GPS+ тъчскрийн екран+ операционна система.

    Сега избор колкото искаш .

    Аз също се насочвам към лумиа.Гледам, че има и такава при която зареждането е безжично.Отделно се предлага и с качена навигация+ карти за които уж пище, че ще се обновявят "доживот" .
    Да навигацията е доживотна при Лумия т.е. докато ти е живо устройството.Ъпдеитите са чести и дори отскоро има трафик информация за бг,ако някой се интересува.С безжичното зареждане може малко да се разочароваш понеже ще се наложи да си смениш задния капак поне при старите 820,920,925 беше така. Капака струва около 20лв.Лично на мен ми се струва изгъзица и съсипване на батерията.
    При Леново големият капацитет на батериите /4000/ доста добре продава моделите им S860 и P70, но пък там потребителите често получават бъгави ъпдейти и се налага да посещават сервиз.Заряда на батериите пада от 50 процента веднага на 0 или губят обхват и на двете сим карти.Справки може да се направят и по другите форуми.Това ме навежда на мисълта ,че А5000 също може да е проблемен.При моделите с по малки батерии не се наблюдават такива проблеми.Не вярвам и двата /ефекта/ да имат някаква връзка помежду си.Факт е ,че имам 10тина познати с горепосочените модели и ако се оправи батерията пък обхвата е зле.Пробвал съм и със смяна на регион не се оправя.Бих се консултирал със собственици ако трябва да купя телефон на Леново маакар ,че половинката ми ползва А536 и няма ядове цяла година почти.
    P.P.Тъча на 535 отдавна е с ъпдеит и ядовете бяха при първата партида с rev.1
    Този пост е редактиран от granity; 04-07-15 в 23:13.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #27

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Нищо не е оправено @granity имам два такива удома за децата отпреди месец нови, ъпдейт до последно 8.10.14234.375 , даже до developer preview и пак се ебава тъча. Малко да го навлажниш, намазниш екрана и стават чудеса, сложих по съвети tempered glass protector за да намаля чувствителността на тъча и пак...няма как да решиш софтуерно, хардуерен проблем. Не можеш написа изречение без поне 10 грешни символа...както и не може на всеки 15 мин да бършеш екрана със спирт за да нямаш проблеми. Може да съм попаднал на куца бройка, ама две куци бройки?
    Този пост е редактиран от Tommorow; 05-07-15 в 12:08.

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #28

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    И аз имам един такъв версия на хардуера 3,0,0,0 иначе версията на ос е същата като твоята.Ползват и двама мои колеги този модел и никой от нас няма този проблем.При единия екрана се зумваше ,но това бе от лупата.
    P.P.hard reset предполагам си им направил?
    Този пост е редактиран от granity; 05-07-15 в 15:01.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Благодаря за информацията

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #30

    Отговор: Съвети за избор на смартфон

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    И аз имам един такъв версия на хардуера 3,0,0,0 иначе версията на ос е същата като твоята.Ползват и двама мои колеги този модел и никой от нас няма този проблем.При единия екрана се зумваше ,но това бе от лупата.
    P.P.hard reset предполагам си им направил?
    И моите са 3.0.0.0. Резети хард, софт до побъркване, начални, флашване през Windows Phone Recovery Tools, etc.
    В момента е топло, когато поговориш и пот попадне по екрана, след това не може да приключиш разговора, тъча прави каквото си иска, ти натискаш "край на разговора" той ти спуска гаджетите отгоре или скрол наляво...при изпотени ръце се стига до тотално отказване на тъча....имам в шкафа и Lumia 520 както и една 1020 - там няма такива работи.
    Official Update for those still with Touch Issues - Windows Central Forums
    What to do if issues with the touch screen on my Lumia 535 and 535 Dual SIM phones? - Microsoft - UK

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Таблети / FAQ - избор, съвети, мнения
    От hristoslav2 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 154
    Последно: 23-01-23, 20:57
  2. Избор и съвети за водоснабдяване на вила от сондаж
    От MAKAPOB във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 11-05-15, 14:32
  3. Съвети и помощ при избор на климатизатори
    От IzueL във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 08-10-14, 17:48
  4. Дайте съвети за избор на климатик
    От kaizer soze във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 13-10-11, 20:25
  5. Дайте съвети за избор на климатик
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-11, 11:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе