Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree16Одобрявам
  • 4 Post By Alexi
  • 2 Post By jair
  • 2 Post By VeleV.Klima
  • 2 Post By Mega
  • 1 Post By Kasap
  • 4 Post By gnf

Предимства и недостатъци на марките

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #1

    Предимства и недостатъци на марките

    Голямо четене пада и ще падне тия дни, то не са модели с по 15 букви и цифри и какво ли още не

    Та, ще се купуват 2 климатика - едното помещение е около 35кв, другото 25, свързани с врата, която ще седи отворена. Ще пусна детайлна и коректна схема, когато му дойде времето да се избира модел. Необходимата мощност предполагам лесно ще се сметне. Но мисълта ми беше, можете ли от вашия опит да резюмирате предимствата и недостатъците на различните топ марки? Всяка марка ще има достатъчно мощен модел, но какви ще са предимствата и недостатъците и?

    - Коя е най-безшумна?
    - Коя е най-икономична?
    - Коя има най-добрите почистващи филтри?

    Или пък, ако като марка е по-лесно:

    - Предимства и недостатъци на Daikin в средния клас?
    - Предимства и недостатъци на Mitsubishi в средния клас?
    - Предимства и недостатъци на Toshiba в средния клас?
    - Предимства и недостатъци на Fujitsu в средния клас?
    - Предимства и недостатъци на Gree в средния клас?

    Копи/пейст на списъка съответно за високия и ниския клас.

    Мисля, че едно кратко резюме би било от полза за всички търсещи, на които им е адската джунгла в главата. Спецификациите всеки може да ги прочете (друг е въпроса дали да им вярва!), но нищо не може да замени личния и професионалния опит.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    колега що не вземеш да седнеш да попрочетеш ,не може да се пише едно и също за всеки новодошъл
    Aleksandars, Kasap, mirandi и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    колега що не вземеш да седнеш да попрочетеш ,не може да се пише едно и също за всеки новодошъл
    Повярвай ми, от два дни само това правя. Но никъде я няма тая информация, систематизирано като за новобранци. Трябва ми да прочета десет страници тема, за да видя вътре в нея измежду целия талаш, някое твърдение от рода на "дайкините много дефростват". За профитата сигурно е лесно и са го писали 1000 пъти, ама за новите е игла в купа сено. Ако пък е толкова лесно, колкото твърдиш, просто ми посочи темата, в която са обсъждани предимства и недостатъци на отделните марки и млъквам веднага.
    Aleksandars и Kasap харесват това.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Абе много задълбавате в избор на една вещ все едно вечно ще сте с нея.
    Има поговорка опъваш се според чергата.
    tony34al и mirandi харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Цитат Първоначално публикувано от jair Виж публикацията
    ... Ако пък е толкова лесно, колкото твърдиш, просто ми посочи темата, в която са обсъждани предимства и недостатъци на отделните марки и млъквам веднага.
    Мислете за модели, не за марки. Същото като при колите е, има модели - провали и модели - бестселъри. Както и други разни. Оглед на място от доверена фирма. Посочените по-горе изисквания, вкарват бюджета във високия клас.
    Този пост е редактиран от Mega; 06-07-15 в 22:51.
    Kasap и mirandi харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Абе много задълбавате в избор на една вещ все едно вечно ще сте с нея.
    Има поговорка опъваш се според чергата.
    Абе тя чергата е ясна, но може да е всякакъв цвят. ОК, може да съм изключение, но да речем ако видя 2 черги на цена 2000лв, искам да знам какво печеля и губя с едната и какво с другата. Доста недалновидно ми се струва да определиш бюджет и да се метнеш на първото нещо, което влиза в него без да го надвишава...

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Мислете за модели, не за марки. Същото като при колите е, има модели - провали и модели - бестселъри. Както и други разни. Оглед на място от доверена фирма. Посочените по-горе изисквания, вкарват бюджета във високия клас.
    Лошото е, че като влезна в сайта на Ауди и там ми пише А3, А4, А6 и по 2-3 нива на оборудване се ориентирам моментално. А тук ходи се ориентирай в AWHZ14LBC До колкото схващам, като за новобранци е направена категорията хиперинвентори, които общо взето са си измислен маркетинг термин и изолира високия клас на инвенторите. Т.е. там трябва да гледам?

    Гледам например тези два модела: General-Fujitsu, ASHG14LUC и General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria. Първия се води инвенторен, втория хиперинвенторен. И като гледам разликата в показателите им е доста в полза на втория, а пък цената е почти еднаква....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    има писано доволно и за 2та модела .. Нокрия е топ модел на Фуджицу и е много по добрата машина ,ако изобщо има някъде че не се произвежда вече

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    колега що не вземеш да седнеш да попрочетеш ,не може да се пише едно и също за всеки новодошъл
    Ми нов е човека, защо да не му преразкажем в резюме целия форум, както обикновено... Хубаво, че поне отделна тема си е отворил.

    П.С. Хайде стига мрънкали!
    DUNDURMA одобрява това.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    jair иска нещо, като в ТВ форума, което правеше основно Христослав и още един двама му помагаха. Там всичко е подредено и поднесено много изчерпателно. Еталон как се прави форум.
    Аз също смятам, че това е правилния начин за предоставяне на информация на болшинството потребители, които нямат допир до материята (без значение коя е) и са абсолютни лаици. За жалост всичко това изисква твърде много време и донякъде желание, което липсва в хората, които отговарят за форумите.
    Този пост е редактиран от gnf; 07-07-15 в 11:27.
    Kasap, SPSt, mirandi и 1 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    38
    #10

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ми нов е човека, защо да не му преразкажем в резюме целия форум, както обикновено... Хубаво, че поне отделна тема си е отворил.

    П.С. Хайде стига мрънкали!
    Между другото, и аз имам форум. И съм перфектно наясно с новобранците, които идват и питат 1000 пъти едно и също. Разликата е, че при мен съм се постарал да има описателни теми, към които да ги насочвам. Като има такива теми повтарящите се питания спадат рязко, а когато ги има, просто насочваш хората към тях. Явно за моите потребители съм се постарал да преразкажа форума си, тук целта явно е друга. 10 отговора чесане на езици, колко му беше да се пусне един линк към поне една магическа тема, в която сте ги обяснявали тия неща, една тема от хилядите, които твърдите че ги има. Или наистина сте сериозни, че трябва да прочета 160 000 мнения преди да си отварям гагата да питам?

    Alexi, благодаря. И на мен така ми изглежда, но пък са на почти еднаква цена, което директно контрастира с казаното от Velev.Klima, че не трябва да го мислим много, а да взимаме това, което можем да си позволим.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    jair, цената на Nocria-та е такава, не защото е лоша машина, а защото е стар модел и чистят количества. Преди години беше значително по-скъп. Определено е страхотна машина, без аналог.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #12

    Отговор: Предимства и недостатъци на марките

    Този и много други форуми се правят на доброволни начала и за това не може да се очаква всичко да е систематизирано и актуално. Това изисква отделяне на доста време, постоянство и усилия. За някоя област, където има някой супер мераклия може и да има обобщаващ пост, но по-често няма. Аз пък не съм виждал проблем да чета и по 20-30стр. теми, за да придобия представа. После пускам конкретен пост (вече съм придобил представа) с ясни въпроси. Все пак това не се прави много често.
    Специално в климатичните теми няма такива трудоемки и обобщаващи постове. А и повечето от постоянните постващи вече са нещо като форумни (някои и реални) приятели и повече си влизат за "разговорка". Така че искате, не искате ще трябва сам да си прочетете и после ако имате конкретни въпроси да питате в определената тема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 201
    Последно: 15-06-16, 17:07
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 22:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 20:12
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 00:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе