Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree2Одобрявам

Power bank и какво е това животно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #1

    Lightbulb Power bank и какво е това животно?

    Налага ми се да си купя, но само чета, че хора са си купили и батерията не дава точното количество ток, колкото е изписано на опаковката и. Намерих и тази информация, но не знам до колко е вярна и тя:

    Широко възприетата потребителска мъдрост препоръчва доста проста формула за изчисляване на броя зареждания, които можем да направим с една външна батерия: дели се капацитета на универсалния акумулатор на вместимостта на батерията на зарежданото устройство и полученият резултат определя броя на достъпните зареждания. Това обаче не е вярно: нито една Power Bank-a с капацитет 9000 mAh, няма да може да зареди три пъти телефон с 3000 mAh батерия – обикновено това стига за малко над две зареждания, в идеалния случай – две и половина.

    Защо? Причините са няколко. Преди всичко винаги има някакъв минимален саморазряд на батерията, а с течение на времето този параметър само се влошава. Има и друго. Напрежението на използваните днес в Power Bank техниката захранващи елементи е 3,7 V, а в зависимост от нивото на заряд в даден момент то може да е както по-високо, така и по-ниско. Стандартното изходно напрежение на зарядните устройства, включително на Power Bank моделите пък е 5 V. Затова в тези устройства има специална схема, която повишава напрежението на захранващите елементи до необходимата изходна стойност. Тя също си има свой КПД (коефициент на полезно действие), който може да варира в доста широки граници. Аналогична, но вече понижаваща, схема има и в зарежданите устройства. Това означава, че на всеки етап от зареждането някаква част от енергията се губи. Затова и никой външен акумулатор не може да осигури стопроцентово отдаване на своя капацитет, така че трябва да се избира нещо със “запас" от минимум 20-30%.
    Някой ако е по-запознат, моля за инфо. Благодаря!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #2

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Мисля че цитирани от теб текст е напълно изчерпателен по отношения на капацитета на подобни устройства и защо е такъв. Какво не ти е ясно?

  4. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #3

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Аз единствено това успях да преценя, че е най-точно. За това питам ако някой е правил тестове или има външна такава батерия да сподели как се държи и колко издържа. Все пак по-добре такова инфо откокото сухо на лист...

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #4

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Аз имам едно китайско куче (PHY) дето се води 5200. Май до към 4000 3500 3930* съм вадил и остава нещо което не съм проверявал колко е.

    То си е малко относително, какво храниш и колко е голяма банката.

    Сподели за какв(о/и) устройств(о/а) ти трябва и каква автономност очакваш.

    *така е като не си помня капацитета на батерията на киндъла.
    Този пост е редактиран от Yasen6275; 31-07-15 в 12:43.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Цитат Първоначално публикувано от MoPcKu Виж публикацията
    Налага ми се да си купя, но само чета, че хора са си купили и батерията не дава точното количество ток, колкото е изписано на опаковката и. Намерих и тази информация, но не знам до колко е вярна и тя:



    Някой ако е по-запознат, моля за инфо. Благодаря!
    Правилно! Има логика в описаното!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    имам 3

    най-компактната де факто е акумулаторна батерия 18650 в корпус с USB

    другите две са запечатани брикетчета от някакви плоски елементи. нито една от тях не може да вдигне повече от 2/3 КПД по гореописаните причини, но дори и 1000мАч да ти зареди, пак ще те извади от затрудненото положение

    незаменима джуджавка, особено когато си "на теферич" или активно ползваш тел в движение

    P.S. 18650 батерията е с капацитет някъде около 3000, другите две са по 20 000 мАч

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Освен от това, което е написано в текста ти, страшно много зависи вътре какво е качеството на акумулаторите. Преди две години ми трябваха такива батерии в корпус 18650 и нито една мостра не отговаряше на капацитета си. Така че не вярвай на написаното, когато ти го казва китаец! Препоръчвам ти това:
    5000mAh Waterproof Shockproof Solar Panel Power Bank For iPhone6 - US$12.99
    Внесох две за тестове - едно при мен и едно за конструкторите. Моето съм го пробвал само веднъж, а конструкторите ми дадоха добри отзиви за него. Удобството му е, че е универсално и при никакви обстоятелства няма да останеш без захранване.
    Доставчика е проверен и коректен, но се чака доста - поне месец.
    estqwerty и myrshavija харесват това.

  10. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #8

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Благодаря на всички за отделеното време, ще си взема това, което е предложил Lupus . Вижда ми се добър вариант, а иначе ще зареждам мобилния, когато няма контакт под ръка...

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Преди 2 години си купих от Ибея нещо като това:
    30000mAh Portable External Battery Charger Power Bank V8 USB Cable for Cellphone | eBay
    Зареждам си таблета, телефоните - за сега ми се е налагало максимум 2-3 дена - все се намира контакт и не мога да го изтощя...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Power bank и какво е това животно?


  13. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #11

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Благодаря ще разгледам и другите предложения.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    взех си една 8000 , зарежда добре , но както се казва - не е достатъчно. Бързо зареди телефона , ама след 30 мин. , показа, че е наполовин зареден телефона и си казах - не ми трябва голямо нещо , трябва ми нещо за крайна нужда. Телефона ми издържа доста без заряд , в колата имам зарядно , мога на лаптопа да го заредя и тн. и реших че нямам нужда от нея и я продадох. Ако ще си купувам нещо, ще е с малък капацитет със соларен панел , да не завися от ел. мрежа и да ми стигне за 1 -2 обаждания.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #13

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Основният проблем на евтините зарядни устройства е, че не отговарят на обявените характеристиките и отдават нищожен ток. С батерия или зарядно от реномиран производител няма да имаш подобен проблем. Лошото е, че са скъпи.

    Веднъж спешно ми се наложи в Германия да купя зарядно за кола - имаше само Energizer, 20€. Никога повече няма да си купя друго зарядно. За 30 мин зарежда 50% през запалката на колата.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Е то зависи на колко е ограничен тока през него. Но бързото зареждане(голям ток) не е хич препоръчително за батерията.

  18. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #15

    Отговор: Power bank и какво е това животно?

    Зависи дали зарядното е 1А или 2А, когато зареждам на 1А телефона се зарежда около 2ч и 30м, а когато е на 2А да зарежда по-бързо,
    но винаги загрява, което 100% не е хубаво за батерията. Иначе и купих за 32лв външна батерия, която 12000 mAh и ми зарежда телефона 2-пъти
    повече не може...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво е това животно?:)
    От babati във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-14, 12:36
  2. Отговори: 0
    Последно: 22-11-13, 13:26
  3. Какво мислите за това "животно"?
    От lord_ice във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-07, 17:15
  4. FLAC CD IMAGE и що за животно е това
    От yasenp във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 31-03-06, 11:00
  5. Geforce FX 5700 - що за животно ще е това.
    От KOKOSH във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-03, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе