Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68

Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Насочи се към мицубиши ама хеви. Ще отворя един чеинджър и ще ви снимам да видите какъв е кондензатора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #17

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    гледа се сервизното и това е .. откъде аджеба имат по нашите сайтове данни ако не от официални брошури/сервизно ? а там пише до -7 .. значи е до долкова

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #18

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Алекси, прочети още веднъж пост #15 в тази тема и раздела за Дайкин. Това, че в някаква брошура или сервизно пише -7 или -15 означава, че някой е мерил нещо на машината при тези температури. Не означава, че машината може или не може да работи при тях. Подробностите са в пост #15. Когато става въпрос за външна температура при охлаждане, вече е друга бирата!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #19

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Насочи се към мицубиши ама хеви. Ще отворя един чеинджър и ще ви снимам да видите какъв е кондензатора.
    Ще е интересно да се сравни дали е същият като снимания в другата тема. Ако не е проблем, запишете или снимайте точното означение (дали има ония прословути LCLH).
    А колкото до хеви-то, идва ми много нагоре. Проблемът е че скоро (1-2 зими) мисля да се местя в друго жилище и хубавецът е много вероятно да остане неоценен. А там няма какво да го правя, отоплението е решено по-генерално. Кой модел на MHI имате предвид - стаята е около 12-13 кв, PVC но сравнително студен апартамент? Най-ниското което виждам е 1199лв за "SRK/SRC 25 ZMP-S", като предполагам че не е добър избор. После идва "SRK/SRC 20 ZM-S" на 1300 (тия цени са без монтажа). Той ми се струва добър но да не дойде малък? Последното което "мога" да гледам е "SRK/SRC 25 ZM-S" на 1390, сигурно той трябва да е моя избор но с монтажа отива над 1500лв.
    Аз затова и не съм сложил още в тази стая - ама като се загледах в тия гре-та викам 900лв ще ги преживея, за комфорта на жените вкъщи (тя малката не се впечатлява много, ама жената цени топлото като за двама). Естествено, работата тръгна по стълбичката през виола, ME, сега отива на MHI.
    Ще размисля пак - евентуално 12-ката на change-а е с двуредов и с малко по-приемливи за 21-ви век КОП-ове (щото на 9-ката на тоя чейндж му дават "феноменалните" 3.11 КОП ... на +7 !!!). Предполагам че там всичкото е много близко с виолата, освен дизайн и може би отопленията на компресора и тавата, ама то и за чейндж-овете по магазините не се знае - може да ги има само на снимката на P.Hristov.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #20

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Цитат Първоначално публикувано от gicho Виж публикацията
    Предполагам че там всичкото е много близко с виолата, освен дизайн и може би отопленията на компресора и тавата, ама то и за чейндж-овете по магазините не се знае - може да ги има само на снимката на P.Hristov.
    На снимката има неща, които съм видял лично с очите си
    Както колегите по-горе казаха, има малко паралелен внос от една южна нам държава, та на машините от там няма да видиш нещата от моите снимки.
    Поздрави.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Capture.PNGCapture1.PNG
    ето за чеинджа малко сервизно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #22

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Така, има развитие някакво. Макар че ми бяха обещали да ме уведомят като получат информация от извора, не го направиха. Но междувременно нещо се е случило и то се изразява в това че сервизното вече пише до -15, и графиката на капацитета слиза до -15 също.
    Оптимистично са получили информацията от далеко, песимистично да ударили един edit на файла. Може и комбинация - едит-а да е правен на китайски windows.
    Аз лично не знам какво да мисля за тази виола вече.
    Между другото, така като ги гледам и на чейнджа, и на виолата графиките, не виждам изразен спад поради дефрост-а. На чейнджа не знам какво се очаква с тия нагреватели, но на виолата си мисля че под +5 трябваше да дръпва здраво надолу? Предполагам че ни дават капацитета без приложена корекция заради дефроста?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #23

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    няма как да дръпне здраво надолу щото са му набили 980 вата компресор дето ходи до 120Hz .. ще топли но и доста ток ще похарчва

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    18
    #24

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Малко ъп на темата - виолата я сложих средата на септември. Принципно си върши работата, не че е имало много ниски температури.Събрал съм малко впечатления, които може да са полезни на някого:
    - не е климатик за спалня - външното тяло е тихо, но дори на най-ниската скорост на вентилатора шума от въздушния поток е много; на по-чувствителни натури може да им пречи да спят; категорично му трябва още една степен на вентилатора
    - положителното в горното е че дебитът е голям и добре обменя въздуха, т.е. при мен доста успешно стопля и съседните коридори (струята сочи точно към вратата)
    - зумерът (пищялката във вътрешното тяло) дразни нощем - всяка команда на дистанционното го кара да припищява и то доста силно, пак по-чувствителните може да с подразнят, а може би и събудят ако спят там
    - дори малкото му описани екстри май не са налични - според БГ инструкцията би трябвало да има "режим супер-отопление" (powerful на дайкин примерно), включва се с комбинация от бутони - да ама не, според климатика на стената и всичките сервизни такава функция няма, а посочената комбинация включва режим на отопление 8 градуса (срещу замръзване на помещението)
    - другата "екстра" да показва различните температури на дисплея на вътрешното тяло също я няма - според инструкцията трябва да го може, според сервизните го прави за 3 секунди и връща пак на зададената, а в едно от сервизните има забележка че показване на външната било достъпно само на някой модели - реалната ситуация е като последното - външна не показва, а избирането на показване на актуална вътрешна го прави за 3 секунди и после връща зададената
    - няма тих режим, което е свързано с високата минимална степен на вентилатора; sleep режима намалява температурите само с по 1 градус на час първите 2 часа
    - както се вижда от сервизните, мощността е сериозна, поне на консумация :-) - максималната му консумация е около 1530Вт, това е входна електрическа мощност; засега изкарва добра топлинна мощност но общия ми извод е че си похапва добре, т.е. както казаха горе, ще топли но и ще похарчва ток
    - в изключено състояние консумира 4.5 .. 5Вт
    - рампата му на промяна на мощността е доста бавна, когато се опитва да се напъва (примерно вдигна му заданието с 6-7 градуса и го наблюдавам), е максимум около 10Вт/градус. Т,е, с толкова се увеличава консумираната мощност всяка секунда; за да стигне до максимума (да се развърти) му трябват 2-3 минути; същото бавно регулиране се наблюдава и при спадане; не го цитирам като недостатък, така му е настроен режима на работа; различава се от други климатици, чувал съм че тошиба били така
    - минималната консумация преди да мине в on-off е около 210-220 Вт
    - силни пукания от пластмасите не съм чувал досега, има леки поскърцвания но те са тихи (поне субективно спрямо нивото на шума от вентилатора); не съм го чувал около дефрост при големи резки изменения засега
    Ще пиша зимата как се държи, дано там да е по-добре.

    Заключение: ако имайки тези впечатления трябваше да избирам пак, не бих взел този модел. Може би бих прескочил изцяло гамата на Грее, поради липсата на елементарни неща, които не са въпрос на цена, а на инженерно мислене. Повечето неща са дреболии, така че не са принципен проблем, особено ако се ползва за помещение където не се спи, Проблемите с разликите в документацията може би са грешка на вносителя.

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #25

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    gicho не можах да разбера дефроствал ли е в това време

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #26

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    чест ти прави за признанието,че си се набутал и отговаряш на чудещите се-защо аджеба някой клими,дори и К2У струват чок пара.....ми има защо

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #27

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Къде прочете признание,че се е набутал? Аз виждам един сравнително коректен фийдбек, в който някои неща още не са уточнени и подлежат на контрол. Ако машината не е наред или е проблемна, човекът ще си я смени. Затова е гаранцията. Изделието, според теста, не отговаря на спецификацията и е безпроблемно връщането му обратно на търговеца, стига притежателят да поиска, в рамките на следващите 14 дена.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #28

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    додооооооооо,човека казва НЕ БИХ ВЗЕЛ МОДЕЛА

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #29

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    Това означава, че не е доволен от начина му на работа, а не, че се е набутал. Ако наистина се е набутал, може да го върне обратно и да си вземе парите. Кое точно те затруднява?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #30

    Отговор: Gree viola new - според търговците до -15, според всички сервизни до -7?

    не може да го върне...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Според вас нормално ли е ...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-17, 21:59
  2. Моля за съвет относно Gree GWH12RB Viola new
    От Panagito във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 17-07-13, 18:20
  3. Според вас кой бихте предпочели
    От nightwish във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 22-09-11, 22:58
  4. Отговори: 3
    Последно: 09-04-07, 09:18
  5. кое е по-добро според вас?
    От FunkyChild във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-03, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе