Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Проблем с гаранционна замяна в Технополис

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #1

    Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Здравейте колеги. иска да се обърна към Вас за съвет. проблемът е следния - през 2010 година закупих телевизор LG 42LE5300 на стойност 1700 лева от Технополис. Наскоро дефектира, издадоха ми протокол за гаранционна замяна. Отивам аз в Технополис и ми казват и след доста перипети се оказа, че ми оценяват телевизора на 1200 лв. т.к вече съм го ползвал 4.5 години. Можел съм да си харесам аналогичен модел LG и да ми го заменят с него или да си доплатя и да взема друг! Предложеният от тях модел не ми хареса и ми се струва, че не е коректно да съм дал 1700 лева за телевизор и да ми предлагат по-евтин. След това получих смс да отида до Технополис за да получа подходящ телевизор, а аз не съм давал съгласие за подобно нещо. Отидох след 10 дни и се оказа, че въпросният телевизор даже още не е там, а още пътува. Моделът е LG 42LF652 на стойност 999 лв! Даже не можем да го видим т.к. нямат такъв наличен в магазина и не се знае в какво състояние ще е - мостра, отремонтирана дефектирала бройка и т.н. Всъщност не ми дават избор, не искат да им дам пари и да си доплатя за желан от мен модел и ме ощетяват със 700 лева. Някой от вас попадал ли е в подобна ситуация и ако е ще помоля за съвет защото доколкото чета в нета това е доста често срещана порочна практика от страна на Технополис.

  2.  
     
  3. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #2

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    КЗП ще ти реши проблема.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #3

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Ами то е въпрос на гледна точка, но най-вече какво пише в условията на гаранцията. Отстрани погледнато би трябвало да си доволен на телевизор с повече функции от стария ти (3D, Smart).
    Аналогичен случай
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%BE%D1%80.html
    Този пост е редактиран от espace; 30-08-15 в 01:08.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,425
    #4

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Подмяната не се прави по цена, а с аналогичен модел или по-скъп с доплащане. Всеки един продукт, с течение на времето на експлоатация се обезценява. Сега, за 1200 лева може да си купиш миналогодишен модел(2014, който даже е с по-добри характеристики от твоят LG 42LE5300 - модел 2010...

    Има няколко добри варианта за 1200
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...3D-LED/p/15434

    Колко си готов да доплатиш за добър модел с по-голям диагонал ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-08-15 в 13:30.

  6. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #5

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    [QUOTE=niki85;738394]Здравейте колеги. иска да се обърна към Вас за съвет. проблемът е следния - през 2010 година закупих телевизор LG 42LE5300 на стойност 1700 лева от Технополис. Наскоро дефектира, издадоха ми протокол за гаранционна замяна. Отивам аз в Технополис и ми казват и след доста перипети се оказа, че ми оценяват телевизора на 1200 лв. т.к вече съм го ползвал 4.5 години. Можел съм да си харесам аналогичен модел LG и да ми го заменят с него или да си доплатя и да взема друг!

    Колега, да не си се излъгал. Пиши както ти каза колегата на КЗП! Няма такова законово изискване за оценка на стоката. Длъжни са, или да ти предложат аналогичен модел на същата цена 1700лв. ,или да ти върнат парите!!! Действай, ако ти трябва друга помощ - пиши, доста такива "тарикати" проплакаха вече.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Колега, вече ходих до КЗП лично и ми казаха, че те отговаря само за законовата двугодишна гаранция. А аз вече съм извън нея т.к. е с 5 годишна гаранция и вече са минали 4.5 години. Поставиха ме в патова ситуация, опитват се да ме баламостват докато изтече срока на протокола за замяна.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    Длъжни са, или да ти предложат аналогичен модел на същата цена 1700лв. ,или да ти върнат парите!!! Действай, ако ти трябва друга помощ - пиши, доста такива "тарикати" проплакаха вече.
    Аналогичен модел на същата цена - след близо 5г. Какъв ли ще да е тоя модел?
    Този пост е редактиран от tony34al; 30-08-15 в 12:15.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #8

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    А какво пише в условията на тази 5-годишна гаранция? Там е истината.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #9

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Не че искам да съм адвокат на полиса, ама предлагат модел по-добър от повредения. Аз разбирам, че пусналия темата иска нещо на цена от 1700 но лакомията трябва да има и някакви граници. Автора на темата може да прочете долните "ОБЩИ УСЛОВИЯ НА ЗАСТРАХОВКА „ ТЕХНОПОЛИС УДЪЛЖЕНА ГАРАНЦИЯ” като обърне внимание на точка 2.11

    http://www.technopolis.bg/medias/sys_master/h38/hfd/9037489864734.pdf

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Не че искам да съм адвокат на полиса, ама предлагат модел по-добър от повредения. Аз разбирам, че пусналия темата иска нещо на цена от 1700 но лакомията трябва да има и някакви граници. Автора на темата може да прочете долните "ОБЩИ УСЛОВИЯ НА ЗАСТРАХОВКА „ ТЕХНОПОЛИС УДЪЛЖЕНА ГАРАНЦИЯ” като обърне внимание на точка 2.11

    http://www.technopolis.bg/medias/sys_master/h38/hfd/9037489864734.pdf
    Точно де - и аз същото имах предвид.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #11

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Не че искам да съм адвокат на полиса, ама предлагат модел по-добър от повредения. Аз разбирам, че пусналия темата иска нещо на цена от 1700 но лакомията трябва да има и някакви граници. Автора на темата може да прочете долните "ОБЩИ УСЛОВИЯ НА ЗАСТРАХОВКА „ ТЕХНОПОЛИС УДЪЛЖЕНА ГАРАНЦИЯ” като обърне внимание на точка 2.11

    http://www.technopolis.bg/medias/sys_master/h38/hfd/9037489864734.pdf
    значи не е лакомия да те лъжат и цакат,а да си търсиш правата е лакомия.дал съм 1700 искам за 1700-точка.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    значи не е лакомия да те лъжат и цакат,а да си търсиш правата е лакомия.дал съм 1700 искам за 1700-точка.
    Ами не си прав. Прочети по внимателно - т.н. "Удължена гаранция" по смисъла си е застраховка, а това е доста различно от гаранция в чистия си вид.

    ПС - Ако, разбира се, Niki85 e купил телевизора си при същите условия на "Удължена гаранция"
    Този пост е редактиран от tony34al; 30-08-15 в 13:26.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #13

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    значи не е лакомия да те лъжат и цакат,а да си търсиш правата е лакомия.дал съм 1700 искам за 1700-точка.

    Можеш много работи да искаш. Грешката на тия от полиса е, че са почнали да плямпат врели-некипели за обезценка и остатъчна стойност. Просто е трябвало да му цитират общите условия и да му дадат телевизор, който е със "със същите, или сходни технически характеристики (с изключение на тегло, цвят, размер и/или дизайн) и качество".

    Защото вместо LG 42LF652 модел 2015, можеха да му дадат LG42LB5700.
    Този пост е редактиран от espace; 30-08-15 в 13:47.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #14

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    ми оня колега със самсуняка с друга матрица и той се е объркал и е алчен ли........да връща тивито в магазина,а те да се оправят със застрахователя.иначе осиране и загуба на клиенти,както аз осрах и ще осирам МОЩНО ИНТЕРСЕРВИЗ БАСТУНОВИ И ШАРП

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #15

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    @espace
    Не ползвам удължена гаранция от Технополис, като купувах телевизора беше с 5 години гаранция. няма застраховка. Като гo купувах гаранцията беше 5 години и не само за него, а за още доста модели на LG. Между другото днес изтича 1 месец откакто е постъпил в сервиз.
    Този пост е редактиран от niki85; 30-08-15 в 14:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранционна замяна на телевизор LG 42LA691S
    От ivpet_85 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-08-14, 16:58
  2. Замяна на компресор
    От vayo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-14, 14:15
  3. Замяна на ефирен аналогов тунер - с цифров...проблем с изходи и вход.
    От doxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 01:01
  4. замяна на батерии
    От krasss във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-10, 12:43
  5. Компресор - замяна
    От cameo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-10, 17:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе