Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Проблем с гаранционна замяна в Технополис

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Стандартната гаранция по закон в България е 2г. за техника от този вид. Всичко друго над нея се урежда между търговеца и купувача на базата на условията при които продавача дава тази удължена гаранция. В конкретния случай никъде не пише за връщане на пари. Освен това много добре са си описани условията на замяната. Не виждам с нищо клиента да е ощетен след като ще получи НОВО изделие със същите параметри като на старото. А в случая даже получава по-добро.

    Цената в случая няма отношение към гаранцията защото за 5г. е възможна голяма промяна в характеристиките и цената на техниката от този тип.

    След като си купил среден клас техника е логично да ти я заменят със същия клас, а не същата стойност, защото на тази цена вече са телевизори от висок клас.
    Този пост е редактиран от Pat; 30-08-15 в 15:34.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #17

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от niki85 Виж публикацията
    @espace
    Не ползвам удължена гаранция от Технополис, като купувах телевизора беше с 5 години гаранция. няма застраховка. Като гo купувах гаранцията беше 5 години и не само за него, а за още доста модели на LG. Между другото днес изтича 1 месец откакто е постъпил в сервиз.
    Добре де, прочети какви са условията на тази 5-годишна гаранция и ако техното не действа в съответствие с тях тогава имаш право да се жалваш.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #18

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Сега , тя работата обикновено при нашите търговци е от типа "ако мине номера" - аз смених моя 47" LCD за 50" плазма и с разликата в цената (щото 47-та беше по-скъпа) си доплатих допълнителна гаранция на плазмата ... Малка подробност е обаче ,че това беше на 1 година от покупката .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #19

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Малка подробност е обаче ,че това беше на 1 година от покупката .
    Хм, не е малка...и на мен са ми приспадали цялата сума, но 1,5г. след покупката. След 2-рата година...к'вот дадат. Ако е международна гаранция е малко по-различно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #20

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Зависи дали това е 5г. гаранция от Вносителя или застраховка +3 години при определена компания, работеща с веригата.
    Най-добре е внимателно да се прочетат условията и ако все пак има основания за жалба - консултация с адвокат.
    Успех!

  7. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #21

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Прочети си гаранционните условия и се консултирай с КЗП. След това отиваш в магазина и казваш, какво са ти казали от КЗП. Но според мен ако ти предлагат нещо по-добро, от твоето направо го взимай.
    П.П. Настоявай ти да си избереш телевизора. Не мисля, че имат право те да определят, какво точно да ти дадат.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #22

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    не става с "мислене" .. има си условия .. в момента техното ти предлагат доста добра замяна ,последен модел с подобни характеристики на твоя .. сега вярно ,че в момента е доста по евтин ,тия техники доста паднаха .. но ако се надяваш да ти дадат някой 50" на стойност 1700 - малко ме съмнява ..

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Я си представи, че от някъде намерят останала бройка точно твоя модел и ти го сменят с него. Доволен ли ще си? А те имат пълното право и ти не можеш да имаш НИКАКВИ претенции в случая - сменят ти стоката с абсолютно същата. И никой няма да го интересува колко струва тая бройка в момента...... та ако ще и 20лв да е...

    Това което искаш ти, (да си вземеш актуален телевизор на цената на твоя от преди 5 години) може да стане, единствено ако в условията на гаранцията има възможност за възстановяване на ЦЯЛАТА сума в периода СЛЕД 2рата година. В общите условия които бяха цитирани по-горе такова нещо не видях.
    Този пост е редактиран от Pat; 31-08-15 в 12:57.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #24

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    тук е малко прееби другарче....ако съм аз или ще взема мнооого по-хубав или ще търся аналог на ПАРИТЕ,щот в крайна сметка с моите пари е купенаа стока,от която се печели.не казвам че съм прав,а че ще се възползвам от ситуацията АКО ИМАМ ПРАВО........НЯМА САМО НАС ДА НИ......ОБИЖДАТ

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #25

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    Ако имаш възможност, доплати някой лев и вземи нещо по актуално. Даже бих казал, че това си е жива сделка да издадеш гръмналия барутник за нещо ново, което е в пъти по добро от старото.

  13. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #26

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    някакво развитие има ли
    Този пост е редактиран от bagerista9; 31-08-15 в 18:48.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #27

    Отговор: Проблем с гаранционна замяна в Технополис

    @niki85, по принцип те разбирам, но и не съм съгласен. Гаранцията е на продукта, а не на парите. Мисля, че трябва да си доволен за телевизор със сходни характеристики, както вече и други казах, защото варианта да ти дадат същия модел предполагам няма да те зарадва? Радвай се, че все пак си му удължил гаранцията и сега без допълнителен разход можеш да имаш нов телевизор. Примерно един 47AS650

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Гаранционна замяна на телевизор LG 42LA691S
    От ivpet_85 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-08-14, 17:58
  2. Замяна на компресор
    От vayo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 17-04-14, 15:15
  3. Замяна на ефирен аналогов тунер - с цифров...проблем с изходи и вход.
    От doxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 10-05-13, 02:01
  4. замяна на батерии
    От krasss във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 23-06-10, 13:43
  5. Компресор - замяна
    От cameo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-10, 18:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе