Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree10Одобрявам

Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #1

    Lightbulb Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Здравейте колеги,
    моля Ви за мнение и помощ при избор на климатик.
    Предстой ми избор на климатик за предстоящата зима. Говорим за едно помещение Южно, ново строителство т.е. с изолация.
    Проблема ми е, че помещението е с размер около 50кв.м. или 130 куб. , но по голямата част от него е със стъклопакет - така наречения "френски прозорец". Профила на френските стъкла за съжаление е по цялата фасада на блока от горе до долу е и е алуминиев - при мен са около 11 метра стъкла и отделно имам един стандартен ПВЦ пакет /голям прозорец и балконска врата, още 2.80 метра/.

    Идваха от две фирми на оглед и двете казаха, че ще имам големи топлозагуби заради стъклата въпреки южното изложение.
    Едната предложи да сложа Daikin 24-ка и казаха, че няма да има проблем, а другата ми предложи една Daikin 18ка и една Daikin 12-ка. не знам кое е по рационалното???
    Във втория случай трябва да съм със едно стенно тяло и едно подово /за съжаление - по-скъпи са.../ - поради липса на място за монтаж.

    Принципно като марки съм се спрял на Daikin или Mitsubishi.
    Тук е и момента да Ви попитам: каква е разликата и кой е по-добър Mitsubishi Heavy или Mitsubishi Electric???

    Моля Ви за съвет, предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Без оглед, трудно някой ще се наеме да ти предлага климатик за това помещение.

    Бързи съвети:

    Бягай далеч от Дайкин
    Измежду Хеви и Електрик избери Хеви.
    Mega и XOPMOH харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Скоро слагахме това в къща с подобни данни. Би трябвало да свърши работа. Това на първо четене, а реално си иска оглед от доверена фирма.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Скоро слагахме това в къща с подобни данни. Би трябвало да свърши работа.
    Хе, баси и змея! това и на двора можеше да го сложите...
    mirandi одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Хе, баси и змея! това и на двора можеше да го сложите...
    Учудващо мощна машина е, хем беше в 60 квадрата.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    ще снимам помещението за да добиете по-ясна представа.
    Този който е предложил колегата Mega Mitsubishi Heavy, SRK80ZM-S изглежда доста сериозен.. за съжаление ми е над бюджета.. трябва да се вместа в 3000-3500лв. макс
    предложените във варянта с една 18-ка и една 12-ка бяха Daikin Inverter:
    FVXS50F/RXS50K 18-ката
    и някой от тези 12-ки FTX25J/RX25 /// FTX35J/RX35 /// FTXS25К/RXS25L /// FTXS35K/RXS35L

    аз гледах един Мitsubishi Хeavy SRK63ZM-S/SRC63ZM-S Diamond но не знам дали ще ми свърши работа.?!?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen82 Виж публикацията
    и някой от тези 12-ки FTX25J/RX25 /// FTX35J/RX35 /// FTXS25К/RXS25L /// FTXS35K/RXS35L
    И колко бройки ти оферираха?
    Този пост е редактиран от Kasap; 08-10-15 в 21:18.
    Mega одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen82 Виж публикацията
    ще снимам помещението за да добиете по-ясна представа.
    Този който е предложил колегата Mega Mitsubishi Heavy, SRK80ZM-S изглежда доста сериозен.. за съжаление ми е над бюджета.. трябва да се вместа в 3000-3500лв. макс

    Слушай колегите и не гледай Daikin. 63-ка ти е малка. Виж 71-ца. Машините (63, 71, 80) са еднакви хардуерно, но на практика има разлика в мощностите и е осезаема. Виж за 71-ца, в студа ако не смогне ще помагаш с нещо. Това са 5-15 дни в годината. Това помещение си иска бюджет, няма как да стане с нищо - нещо. Тези витрини са огромни.
    Този пост е редактиран от Mega; 08-10-15 в 22:52.
    Kasap одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Напълно подкрепям Мега.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    колега "Kasap" написал съм го една 18-ка и една 12-ка...
    Мега, благодаря за съвета.. ще разгледам и ще го снимам тези дни да добиете представа

    - - - - - - - - - -

    някой може ли да ми препоръча сайт и/или читава фирма където да разгледам за Heavy 71-ца и 80-ка.

    - - - - - - - - - -

    Ето тук намерих
    http://*********/hiperinvertorni-klim...klimatici_2=18
    63-ка, 71-ца и 80-ка. Пуснал съм ги в долната част на "вижте сравнението"..

    63-ката я дават: до 50-70кв.м / 140 куб.м. и до 9.5kW /за отопление/ - 2999лв.

    71-цата я дават: до 50-70кв.м / 160 куб.м. и до 10kW /за отопление/ - 3859лв.

    и 80-катата я дават: до 70-100кв.м / 180 куб.м. и до 10.5kW /за отопление/ - 4629лв.

    моето помещение е: 46-48-50кв.м. + "франсетата"

    това е разлика от 0.5кW до 1кW...при макс стойност смятате ли, че такава разлика би ме "до-стоплила"..
    вярно може би има и момента, че по-малкия ще работи на макс, поради факта, че не може да достопли.. и това ще се отрази значително на сметката ми към приятелите "ЧЕЗ" /не съм сигурен/
    тъй като разликата в цената е доста значителна
    Този пост е редактиран от avenger; 09-10-15 в 10:13.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Fujitsu 30LFCA с номинал 8.8кв и макс се развърта до 11кв. Цената му е малко над 3 и това ако не ти свърши работа...
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    зависи какъв е алуминия, зависи и какви са стъклопакетите 2ни , 3ни... кви стъкла са...
    зависи и къде си.

    сложи една нокрийка 14-ка ако стопли стопли. ако не стопли ще му мислиш за друга машина.
    тия киловати няма да ти трябват постоянно - ако ти трябват няма да може да си платиш тока така или иначе... и ще е по добре да ги зазидаш тия джамове ако ще и отвътре
    нещо 4-5 киловата номинал ще е ок според мен + камина на нещо за 20-те най-студени дни.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    5
    #13

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    нямам опция за камина, стъклопакетите са с двойни стъкла, алуминия не знам какъв е, но знам, че е кух отвътре /а не би трябвало но... строители/ и дори и в момента като е 13-14 градуса нощем като го пипна е леден. резпективно и стъкалата също..

    - - - - - - - - - -

    Fujitsu 30LFCA има ли по -големи на нормална цена?!?
    Този пост е редактиран от avenger; 09-10-15 в 14:25.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #14

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Предвид кубатурата на помещението, трудно се намира нещо на нормална цена.
    Би могъл да хвърлиш 1 поглед на Грий 24ка CHANGE на цена около 1700лв.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #15

    Отговор: Избор на климатик за 50кв.м. и 11 метра френски прозорци. Daikin или Mitsubishi???

    Нокрия 18-ка е най-малкото, което може да свърши работа. Но задължително си изберете фирма и да се направи оглед на място. Казуса с това помещение е доста сложен, за да се вземе рашение само по описание. Има и по-добри решение при Дайкин - Уруру Сарара, но се отива на други цени...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52
  2. Насоки за избор на климати: Daikin, Mitsubishi, Panasonic, Hitachi.
    От hassel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-12, 20:32
  3. Труден избор - Daikin, Toshiba or Mitsubishi electric
    От tedo82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 23-09-12, 15:36
  4. Отговори: 21
    Последно: 17-10-11, 19:30
  5. Избор на климатик Mitsubishi за отопление .
    От djoni19 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 43
    Последно: 27-09-11, 10:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе