Страница 21 от 31 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 462
Like Tree231Одобрявам

Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #301

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Fujitsu духа под него без значение на къде са насочени клапите. За това и попитах. Ако ти е такъв проблем да отговориш, защо си блъскаш главата да мислиш за такива умни сравнения?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #302

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Е какъв модел е това Фуджицу? Имам два различни модела на Фуджицу и не духа надолу когато клапите са настроени в различно положение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #303

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Fujitsu general 9 luca. Точно под него има диван. Като седна, веднага започва да лъха на краката ми. Може би не съм свикнал на климатик, но така го усещам.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #304

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от zliqiliq Виж публикацията
    Fujitsu general 9 luca. Точно под него има диван. Като седна, веднага започва да лъха на краката ми. Може би не съм свикнал на климатик, но така го усещам.
    Не си свикнал!
    JOKVN одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #305

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ето какво е установил шведски ползвател на нордик модела 8-а серия, не знам дали такова ограничение е заложено в нормалния модел - Google Преводач .Не знам дали е истина, обаче явно човека има някакво такова усещане..Това е нещо като начало на тази тема - http://translate.googleusercontent.c...vtB9FEfqkTrDSw .

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #306

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Има ли модел,на който ръчно задаване на по-ниска от максимална степен да не ограничава компресора малко или много ? И Фуджицата ми са така, и Хитачито също.По-скоро става дума според мен, че на ауто не се справя.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-02-16 в 19:09.
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    105
    #307

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Някой може ли да ми даде схема или скица на панела, на който се закача вътрешното тяло?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #308

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    има ли модел на който ръчно задаване на по ниска от максимална степен да не ограничава компресора малко или много ? и Фуджицата ми са така и Хитачито също .. по скоро става дума според мен че на ауто не се справя
    Аз никога не съм се замислял по този въпрос, понеже моите машини никога не са имали нужда да работят на високи мощности.Възможно е повечето машини да са така, както казваш.

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #309

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Доло горе и аз така го разбирам.Но мисля че проблема с ауто вента не е само при 8 серия-ако може да се нарече проблем .Според мен софтуера е така написан с цел най-добър комфорт,но това води до други "проблеми".

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #310

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    има ли модел на който ръчно задаване на по ниска от максимална степен да не ограничава компресора малко или много ? и Фуджицата ми са така и Хитачито също .. по скоро става дума според мен че на ауто не се справя
    Има, мицубиши електрик и дайкин са така. На най-слаб вентилатор си качват без проблем максимална ел. мощност.
    Хитачито ми не може да вдигне макс на слаб вент.
    ruuni9 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #311

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Мне, това не е възможно.Я направи клипче как държи МЕ примерно 1500-1600 вата ( или до колкото се развърташе ,на sleep турбина и да ги вдигне ще е за 1-2 минути не повече и ще е още една грешка в бъгавия им софтуер ).Моя ME на powerfull не вдигаше 1500 вата за повече от 2-3 мин камо ли на sleep турбина.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-02-16 в 19:10.
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #312

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Толкова, за 1-2 минути щото около него става много горещо и си "достига" градусите. Подовия дайкин максимум 1100W харчи и на минимум вент си ги държи без проблем ако отворя прозореца над него. Тествано много пъти като проветрявам.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #313

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    1-2 минути, щото вдига над 60° изпарителя и сработва защита.Не може да достигне градуси ако си му задал 30 примерно,а читавите климатици просто софтуерно са ограничени - примерно на silent - 40% ,на low 50% и т.н.Така че пича от Норвегия ли беше ,напразно се възмущава ,климатика е направен добре за това е така.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-02-16 в 17:42.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #314

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Пича е от Лапландия и още не мога да проумея как с тия две машини топли 130 кв.м. Бил съм там и тия -16гр. за които споменава си е направо топло време.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #315

    Отговор: Toshiba Super Daisekai 8 -Въпроси

    Ми той имаше един българин, който разправяше, че с един FH топлел над 100кв къща ама забравих в коя скандинавска беше, после се разбра, че там имали някви страшни изолации и даже зор не си давали машините

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 31 ПърваПърва ... 111920212223 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  2. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  3. RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12
    От dokkito във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 19
    Последно: 17-09-13, 16:33
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshina RAS-16PKVP-E-Daisekai- Super 5 или Daikin FTX50GV/RX50GV
    От Радостина Тасева във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-12, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе