Страница 24 от 233 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    2
    #346

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Че почти навсякъде, помещенията в новото строителство нямат необходимата височина за нормално пребиваване, сиреч са като контейнерни клетки.
    Това със сигурност е факт!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    MHI SRK50ZMX-S
    Daikin FTXS50K

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #347

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Valentinpl - ако искате да бичи топло и да е тих, вземете MHI - 50ZMX-S. Няма много ектри за тези пари, но си заслужава. За това помещение може да погледнете и братовчед му MSZ-FH50VE. Пълен с екстри, но не знам откъм комфорт как ще е. В Пловдив почти навсякъде ще ви препоръчат Мицубиши Електрик пред Хеви, само да знаете. Аз не ги послушах и съм доволен. Като питах защо, отговора беше, ами електрика има повече екстри за малко по-малко пари. Мен този аргумент не ме убеди, защото са общи приказки.
    Дайкина не мисля, че може да се сравнява и по показатрели и по комфорт с Митзубишитата. Успех!

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #348

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не само в Пловдив е така. При мен препоръчват SF пред Suzumi+

  5. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #349

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Така - аз лично попривърших драмата
    заложих на бюджет до 2 хил и излязоха три варианта, пък ще видим.
    09LT - този ми е фаворит заради -20!
    Две мицута -
    mitsubishi-electric-msz-fd25va-muz-fd25va
    mitsubishi-heavy-srk25zmx-s-src25zmx-s-diamond
    И трите с монтажа горе-долу са под 2 хиляди.
    Eвентуално мога да сложа подова Тошиба, но нещо мястото е лошо - стаята не е квадратна и е проблем.

    Както казах - вероятно по-догодина мога да мисля за изолация външна на цялата къща, та дотогава ще е така. Благодаря още веднъж на всички отзовали се!!!
    Този пост е редактиран от mkukas; 12-02-16 в 10:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    72
    #350

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Искам конкретно мнение за въпросните климатици,като шум на вътрешно и външно тяло,отопление основно,за панелен блок с изолация в Бургас като нямам стая със северно изложение:

    за 9ка:

    FUJITSU GENERAL ASHG 09LMC
    MITSUBISHI MSZ SF25VE
    HITACHI RAK/RAC 25PPB
    DAIKIN FTX25K
    GREE GWH09RB

    ЗА 12КА
    FUJITSU GENEAL ASHG 12LMC
    MITSUBISHI MSZ SF35VE

    HITACHI RAK/RAC 35PPB
    DAIKIN FTX35K
    GREE GWH12RB

    и фирма за добър монтаж в Бургас,благодаря предварително.

    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 16:01.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #351

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Градски ,така поставен въпроса е трудно да ти отговорят.До голяма степен тишината и работата на една машина се определя от условията при които е поставена.Трябва да дадеш пълна информация за помещението което ще отопляваш.От фрескор ще останеш доволен

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    72
    #352

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ами две спални по 12 квадрата с две 9ки и кухня,коридор и хол общо 46 квадрата с две 12ки мисля, че ще се справят.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 15:58.

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #353

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Пак не е пълно описанието,но така поставен въпроса най-тихи са Митсубишито и Дайкина .
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 16:00.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #354

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Пак не е пълно описанието,но така поставен въпроса най тихи са митсубишито и Дайкина .

    За втория твърдо бургаско НЬЕ.

    Аргументирана обосновка,изключваща типичното ти плюене по тази марка,можеш ли да направиш?
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 15:59.
    XOPMOH одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    72
    #355
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    за втория твърдо бургаско НЬЕ
    Много си прав, европейските Дайкини са много шумни.

    За тебе същото като поста отгоре-пишеш мнение,обосноваваш се!
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 16:00.
    XOPMOH одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #356

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    обосновавам се сспИцялно за АВЕНДЖЪР.....това показва опита ми от използване и наблюдение работата на различни машини и моля те не чети постовете ми,както дявола библията.НИКОГА не съм казвал че ДАЙКИН е боклук,а че ЕВРОПЕЙСКАТА им версия като цяло НЕ СТРУВАТ.....ай остани си със здраве.

    И пак нищо не си написал.Къде са ти марките и моделите на климатиците,които си използвал,къде са графиките за потреблението на ел.енергия,къде са замерванията на шума,къде са ти таблиците/на ексел,аксес/,където искаш,в които посочваш колко дена е работил при какви външни температури,каква вътрешна е поддържал,в какво помещение,колко пъти е дефроствал и т.н?
    ПП никога не казвай никога.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-02-16 в 21:02.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    26
    #357

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте, да попитам и аз за климатик.
    Става въпрос за хол на апартамент в София, сграда от 2007-2008г. 35м2 и тавани на 2.60м. По принцип има парно, но искам да съм подсигурен и смятам да взема такъв климатик, който да може и да отоплява това помещение, ако се наложи. 3 стени външни: на юг (без прозорци), изток (по цялата дължина на стената 5м прозорци, не френски) и север (две крила прозорец и врата към тераска). Има изолация на всички стени, външна. ПВЦ дограма обикновена (мисля, че се води двоен стъклопакет). Среден етаж. По принцип всеки път като влезна в апартамента ми се струва доста топъл, а и майсторите така изкоментираха, че не са пускали парно докато работеха в края на януари, когато беше по-хладно времето.
    Не съм много в час с климатиците, мисля че ми трябва 18-ка (или съответната цифра от другите марки ,моделите на някои марки се ориентирам кое 18-ка, но други марки имат едни цифри 40, 50...). Бюджет...иска ми се да се впиша в 2000лв, но ако е хубава марка май няма да успея Митсубиши са доста скъпи, мислех си за панасоник или дайкин.

    благодаря предварително за предложенията

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #358

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от floros Виж публикацията
    Не съм много в час с климатиците, мисля че ми трябва 18-ка (или съответната цифра от другите марки ,моделите на някои марки се ориентирам кое 18-ка, но други марки имат едни цифри 40, 50...). Бюджет...иска ми се да се впиша в 2000лв, но ако е хубава марка май няма да успея Митсубиши са доста скъпи, мислех си за панасоник или дайкин.
    благодаря предварително за предложенията
    Ако се беше сетил малко по-рано щях да ти предложа този модел - LG D18CM D18CM Sirius Inverter V интелигентен климатик с Wi-Fi готовност от LG
    С микрофилтър и йонизация за допълнително пречистване на въздуха. Миналата седмица по техноверигите го бяха пуснали на промоция за 1750 лева.
    Ако държиш на Мицубиши, това също ще ти свърши работа, но е по-скъпо от бюджета ти и няма йонизация:
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK50ZM-S/SRC50ZM-S PREMIUM

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #359

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от floros Виж публикацията
    Здравейте, да попитам и аз за климатик.
    Става въпрос за хол на апартамент в София, сграда от 2007-2008г. 35м2 и тавани на 2.60м. По принцип има парно, но искам да съм подсигурен и смятам да взема такъв климатик, който да може и да отоплява това помещение, ако се наложи. 3 стени външни: на юг (без прозорци), изток (по цялата дължина на стената 5м прозорци, не френски) и север (две крила прозорец и врата към тераска). Има изолация на всички стени, външна. ПВЦ дограма обикновена (мисля, че се води двоен стъклопакет). Среден етаж. По принцип всеки път като влезна в апартамента ми се струва доста топъл, а и майсторите така изкоментираха, че не са пускали парно докато работеха в края на януари, когато беше по-хладно времето.
    Не съм много в час с климатиците, мисля че ми трябва 18-ка (или съответната цифра от другите марки ,моделите на някои марки се ориентирам кое 18-ка, но други марки имат едни цифри 40, 50...). Бюджет...иска ми се да се впиша в 2000лв, но ако е хубава марка май няма да успея Митсубиши са доста скъпи, мислех си за панасоник или дайкин.

    благодаря предварително за предложенията
    За тези пари FTX 50GV

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    72
    #360

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Нямам думи,просто искаш мнение,а някой ти прави забележка (avenger),значи хората се свършиха,нямам какво да кажа повече ........................

    То и ти нищо не казваш.Само се въртят безсмислени постове без реални данни в тях.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-02-16 в 08:52.
    DUNDURMA одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 233 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе