Страница 95 от 233 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1411

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Чипев ,наистина в твоя случай май е по-добре с един климатик в тази кутийка. Наистина е добре да измериш по-точно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    25
    #1412

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Чипев ,наистина в твоя случай май е по-добре с един климатик в тази кутийка. Наистина е добре да измериш по-точно.
    Тя кутийката не е толкова малка, има още една спалня + баня + коридор + килер - ОК е за семеен апартамент. Тези части обаче ги обитава бащата, все едно са два апартамента.

    Като цяло се навих на MHI 20-ката за спалнята + кухнята през отворена врата(когато се налага). Ако прецените, че една по-мощна машина може да поддържа целия апартамент, тогава мога да отида и на този вариант.

    На мен ми е трудно обаче да преценя, кой модел и каква мощност. Ще кача довечера размерите и точната квадратура и ще видим. Ако междувременно има някакви предложения за модел, дайте да разгледам цените.

    Мерси много за подкрепата!

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1413

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не може ли да вдигнете малко бюджета за Fujitsu-General *14LUCA?
    Защото ,който и от 4-те изброени климатици да вземете екстремните ситуации,в които ще използвате адаксите ще бъдат много чести.
    В тази връзка да попитам за съвет между тези двата (съобразно особеностите в моя случай и спецификата на помещенията). Евентуални аргументи в полза на единия и другия:
    GENERAL : Инверторен климатик Fujitsu General ASHG14LUCA/AOHG14LUC

    и Инверторен климатик Toshiba RAS-B16N3KV2-E1/RAS-16N3AV2-E SUZUMI, 16000 BTU, Клас A++

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  5. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #1414

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз бих избрал този пред Лук-а General-Fujitsu, ASHG12LTC
    Aleksandars, JOKVN и mkukas харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1415

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kiril Chipev Виж публикацията
    Ако междувременно има някакви предложения за модел, дайте да разгледам цените.
    Междувременно може да помислиш за Daikin FVXG35K/RXG35L. Струва около 3200лв. без монтаж.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1416

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    Аз бих избрал този пред Лук-а General-Fujitsu, ASHG12LTC
    Благодаря, но 12-ца не е ли слабичко за моя случай (предвид по-горните корекции и нови идеи) ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1417

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    12-ца на LT изобщо не е слаба в сравнение с предните два.
    mkukas и peshaka харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    4
    #1418

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако си си направил ремонта, така е като че ли най-безболезнено. Малко неудобство ще създава размразяването на външното, но при здрава стена на балкона и НЕмрънкащи съседи може да го изнесеш извън балкона.
    .
    Добър ден!
    По принцип това беше началната идея, ако има два климатика там, където сте го отбелязали е най-безболезнено за жилището и най-приятно от гледна точна на окото, а доколкото размразяване, апартамента е доста топъл. За сравнение тази година не сме пускали парното повече от 5-6 пъти, а сме с 30+ годишна дървена дограма с малко допълнителна доработка. За отопление няма да го използвам климатика.

    Поздрави,
    Иван

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако е само за охлаждане, една Etherea 12-ка (E12PKE, Е12QKE или Z12SKE)ще ти свърши работа, без никакви проблеми. Но ще трябва да увеличиш бюджета поне със 250-350 лева. Относно разпределението на студения въздух, дори само с 1 климатик, работещ на тих режим няма да имаш никакви грижи да охлаждаш останалите стаи. Студеният въздух сам се разпростира навсякъде.
    Така че, супер-мощен климатик не ти е необходим.

    Ето и една добра новина!!!
    Здравейте,
    мерси за отговора!
    Имам няколко въпроса: ако е за целия апартамент не е ли нужно да сложа малко по голям климатик ? Примерно за стаята го смятах 12 БТУ, а ако е за целият апартамент евентулано нещо 18-19 ?
    Явно сте правили подобен експеримент или имате опит с климатиците, но сте ми разбрали идеята. Та тя е просто да не стои 30 градуса цяла вечер и да потим възглавниците, а да го пусна и да свали едни 2-3 градуса в спаляната, като идеята е и да няма работещ климатик в стаята където спим, че бебуня е там. А трябва да го сложа директно срещу коридора нали ?
    Поздрави,
    Иван

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Всичко е субективно, архитектурата на жилището оказва влияние, жената как понася климатика, какъв ефект се търси като охлаждане и т.н.. Има ги хората, които монтират една машина в най-голямата/горещата стая и оставят хладното да се разнесе до където и доколкото може в останалите стаи, "да полъхва в спалнята" примерно, така и не треперят за малчоганите да не се простудят, докато спят отвити.
    Здравейте,
    да, точно това ми е идеята!
    Не съм фен на студеното, нито аз нито жената, особено като вън е 40 градуса. Да кажем температура от порядъка на 27 градуса ще ми е супер. Примерно климатика в колата го пускаме на първа степен и даже от време на време го спираме, а това по време на летните жеги, на морето, по обяд !
    Може би ще взема сега един за хола и ако не стане тов, което ми е в главата ще взема догодина още един.

    Поздрави,
    Иван

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз с 1 климатик успявам да охлаждам 4 стаи с коридор(80-90 кв.м.) и то с най-ниската степен на вентилатора. Не е нужно климатика да е в коридора.Слагаш го в едната стая,където е най - удобно за инсталиране и ако искаш някаква перспектива за отопление в тази стая.До 1300 лв.има достатъчно климатици ,които могат да свършат работата.Просто трябва да се търси най-тихия.
    П.П. С този компютър с 800W, какво правиш? Това не мога да го проумея.
    хаха
    машината просто има доста части вътре: три харда в райд, две видеокарти, две записвачки, около 15 вентилатора и го пържа яко, защото е старичък, а като ми се цъка си трябва!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Elshata Виж публикацията
    Добър ден!
    По принцип това беше началната идея, ако има два климатика там, където сте го отбелязали е най-безболезнено за жилището и най-приятно от гледна точна на окото, а доколкото размразяване, апартамента е доста топъл. За сравнение тази година не сме пускали парното повече от 5-6 пъти, а сме с 30+ годишна дървена дограма с малко допълнителна доработка. За отопление няма да го използвам климатика.

    Поздрави,
    Иван

    - - - - - - - - - -




    Ето и една добра новина!!!
    Здравейте,
    мерси за отговора!
    Имам няколко въпроса: ако е за целия апартамент не е ли нужно да сложа малко по голям климатик ? Примерно за стаята го смятах 12 БТУ, а ако е за целият апартамент евентулано нещо 18-19 ?
    Явно сте правили подобен експеримент или имате опит с климатиците, но сте ми разбрали идеята. Та тя е просто да не стои 30 градуса цяла вечер и да потим възглавниците, а да го пусна и да свали едни 2-3 градуса в спаляната, като идеята е и да няма работещ климатик в стаята където спим, че бебуня е там. А трябва да го сложа директно срещу коридора нали ?
    Поздрави,
    Иван

    - - - - - - - - - -



    Здравейте,
    да, точно това ми е идеята!
    Не съм фен на студеното, нито аз нито жената, особено като вън е 40 градуса. Да кажем температура от порядъка на 27 градуса ще ми е супер. Примерно климатика в колата го пускаме на първа степен и даже от време на време го спираме, а това по време на летните жеги, на морето, по обяд !
    Може би ще взема сега един за хола и ако не стане тов, което ми е в главата ще взема догодина още един.

    Поздрави,
    Иван

    - - - - - - - - - -



    хаха
    машината просто има доста части вътре: три харда в райд, две видеокарти, две записвачки, около 15 вентилатора и го пържа яко, защото е старичък, а като ми се цъка си трябва!
    Здравейте,
    първата фаза от пъкления план е готова, а сега избор на климатик
    Какво ще кажете за този модел http://www.antonovclima.com/klimatik-daikin-ftx35j3-rx35k-varna-sofia ?

    Поздрави,
    Иван

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1419

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Това сигурно е най-масовия климатик във България.Една позната успешно охлажда цял етаж от къща, че даже и отоплява над 0гр.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1420

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    12-ца на LT изобщо не е слаба в сравнение с предните два.
    От позицията на лаик, останах с впечатление, че колкото по-голямо BTU има машината толкова по-мощна е и съответно обратното, оттук и предположението ми, че 12-ца е по-слаба машинка. Поправете ме ако начина ми на мислене е в грешна посока, че се пооплетох - започнах да гледам и 18-ки, а получавам предложения и за 12-ци...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1421

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Това е така ,защото всеки преценява по различен начин топлозагубите при теб. Каква е мощноста на адаксите при тебе, до каква външна температура се справят и на колко градуса вътрешна температура ги държиш?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    7
    #1422

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    интересувам се от климатик за спалня около 10 кв.м ,стандартна височина 2.60. Изложение изток/север с 5 см изолация. Пред стаята има тераса която е остъклена.

    Климатика ще се използва главно за охлаждане, за момента съм се спрял на следните модели :

    Fujitsu General ASHG09LMC
    Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S
    Fujitsu General ASHG07LUCA

    Фуджитсу ми харесва с ниската си отдавана минимална мощност 0,5 W a Mitsubishi с многото допълнителни функции.

    Според вас кой климатик е по-добрия избор и защо ?

    Благодаря

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1423

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Хевито.
    justify и kokovox харесват това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #1424

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз ще препоръчам 20ZM. Много по добро е като шумови характеристики и хардуер, от фуджиуто.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    justify, Mega и kokovox харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1425

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Това е така ,защото всеки преценява по различен начин топлозагубите при теб. Каква е мощноста на адаксите при тебе, до каква външна температура се справят и на колко градуса вътрешна температура ги държиш?
    В спалнята съм с 1400 вата, а в хола с 2000 вата - държа ги на ок. 22, като при по-голям студ малкия започва да издиша (сиреч, подозирам, че ще ми трябва по-мощничък климатик)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе