Страница 160 от 233 ПърваПърва ... 110150158159160161162170210 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,386 до 2,400 от общо 3493

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #2386

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Наистина имате право. По-добре един за спалнята и отделно другият ще го мисля догодина. То наистина монтаж-демонтаж, после пък ремонт на дупките...ехеее то стана дълга и широка.
    Оставам с молбата към вас за спалня модел? 13кв.м., северно, само една външна стена и ПВЦ стандартна дограма, т.е. от евтините когато се издава ново строителство. Над спалнята е половината тераса, половина необитаемо помещение. Климатика да е сравнително икономичен за отопление основно. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2387

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нали, уж, фуджицата най-малко се разваляли? Да се чуди човек, заради какво точно съкровище да се раздели с някой лев...

    Машини се развалят от калпав монтаж и/или неграмотен потребител.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2388

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нали, уж, фуджицата най-малко се разваляли? Да се чуди човек, заради какво точно съкровище да се раздели с някой лев...
    Така е Дженерал,Фуджи Е. и Фуджицу най-рядко боледуват.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2389

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Значи, бутоните по дистанционните им са достатъчно малко на брой, а софтуера - достатъчно тъп, за да са дуракоустойчиви и с афинитет съм добри майстори - монтажници

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2390

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Щом едно нещо е просто а работи,значи не е просто,стига ги мисли тези клими,гледай сега Шампионска лига.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2391

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    По моя въпрос... Днес дойдоха на оглед и ми препоръчаха daikin fvxs50 подово монтиран. Като монтажника ми обясняваше и гарантираше, че ще е достатъчен като мощност и ше съм много доволен от подов климатик. Друг вариант беше даикин ftx50 или 2 бр. Фуджита, но не запомних какви точно (не бяха luca). Сега седя и гледам номинала на първия климатик и КОПа и ми се струва, че няма да е оптимално решение.
    Някакви прешоръки? Или да викам друга фирма за оглед...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2392

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Този монтажник разбира толкова от климатици, колкото аз от совалки...Дайкина е крайно недостатъчен като мощност за 50кв! Като цяло с 2 машини от средния клас на някои марки ще ти свършат работа. Примерно Фуджитсу, Хеви.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #2393

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rumialex Виж публикацията
    Наистина имате право. По-добре един за спалнята и отделно другият ще го мисля догодина. То наистина монтаж-демонтаж, после пък ремонт на дупките...ехеее то стана дълга и широка.
    Оставам с молбата към вас за спалня модел? 13кв.м., северно, само една външна стена и ПВЦ стандартна дограма, т.е. от евтините когато се издава ново строителство. Над спалнята е половината тераса, половина необитаемо помещение. Климатика да е сравнително икономичен за отопление основно. Благодаря предварително!
    Mitsubishi Heavy 20zm-s

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    15
    #2394

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    ОК това ли е машината Fujitsu General ASHG09LMC/AOHG09LMC и като производител и като "размер" на машината?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2395

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от cocomaz Виж публикацията
    ОК това ли е машината Fujitsu General ASHG09LMC/AOHG09LMC и като производител и като "размер" на машината?
    Да това е което ще ти свърши работа.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2396

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Дайкина е крайно недостатъчен като мощност за 50кв! Като цяло с 2 машини от средния клас на някои марки ще ти свършат работа. Примерно Фуджитсу, Хеви.
    Защо да е недостатъчен Дайкина? Падат се по 2,5 киловата на 25 квадрата. Според мен е напълно достатъчно. Подов Дайкин ще работи и ще топли много добре в неговото правоъгълно помещение, защото смуче студеният въздух от пода и се получава естествена конвекция.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2397

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако се не лъжа Джъсти има подобен подов и не е очарован от работата му. Не ми се мисли при - 10 как ще смогва да направи 22° в помещение от 50кв.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2398

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Е той Джъстито май се оплакваше от чести дефрости или какво беше? До сега не съм чувал някой да се е оплакал от Дайкин, че не топлел. Но зависи и на С.Мезинов какви са му топлозагубите в стаята.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2399

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Е малко е прекалено FVXS50 в 127 кубични метра. Падат се по 46W/m3 по номинал.
    Моя подов 25-ца е 65W/m3 и под -15 е на ръба. Зависи и каква температура желае С.Мезинов вътре в помещението де.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2400

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    И кой казва, че под -15 градуса жилището трябва да се отоплява на всяка цена с обикновен климатик въздух-въздух? Това е изключително глупаво, имайки пред вид останалите алтернативи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 18:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 09:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 21:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-09-13, 00:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе