Страница 193 от 233 ПърваПърва ... 143183191192193194195203 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,881 до 2,895 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2881

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    На позиция 3, една 25ца Блуево на Дайкин или пък ZMX-S.
    Е за тая пък ако имаш предвид FTXM-M, кога я сложи, че имаш и впечатленя за отопление Пише, че ги внасят от август тг. Пък и ниска мощност на -10гр, Миците са някъде към 2.
    Ако нещо греша, извинявай!
    Aleksandars одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2882

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    То и моята 12ка запазва повече мощност от Дайсейкай 5 16ка.
    Това според теб означава ли, че Тошибата е калпава?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2883

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    То и моята 12ка запазва повече мощност от Дайсейкай 5 16ка.
    Това според теб означава ли, че Тошибата е калпава?
    Някъде до сега в постовете си да съм назовал нещо "калпаво" ? Предлагам Ви да не сваляме гарда с излишни заяждания.
    Благодаря Ви за споделеното мнение за мястото на стенна машина в спалнята.
    Очаквам и други съфорумци , които се топлят с клими в спалнята да споделят с какви машини са и дали са доволни, както и мнението им за място на монтаж на вътр. тяло по приложената от мен скица от поста ми № 2878 в края на стр 192.
    Благодаря и лек ден на всички!
    Този пост е редактиран от goshe; 21-10-16 в 14:05. Причина: изпуснат номер на пост

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2884

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако желаеш нещо доказало се във времето, заложи на Хеви, но по скъпия вариант -ZMX-S
    biserdage одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2885

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от goshe Виж публикацията
    Някъде до сега в постовете си да съм назовал нещо "калпаво" ? Предлагам Ви да не сваляме гарда с излишни заяждания.
    Благодаря Ви за споделеното мнение за мястото на стенна машина в спалнята.
    Очаквам и други съфорумци , които се топлят с клими в спалнята да споделят с какви машини са и дали са доволни, както и мнението им за място на монтаж на вътр. тяло по приложената от мен скица от поста ми в края на стр 192.
    Благодаря и лек ден на всички!
    Щом имаш място защо не си вземеш подов? На отопление комфортът е много по-голям от стенните веялки.
    mkukas одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2886

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Щом имаш място защо не си вземеш подов? На отопление комфортът е много по-голям от стенните веялки.
    Стенна веялка, подова духалка, шегичка де
    Ами аз затова писах по-нагоре, че се оплетох като пате в кълчища. Четох, четох за подови и тръгнах с шорт листата по няколко фирми - око да види де Та там с думи сладки взеха да ме омайват как стенен на подходящо място бла, бла... даже единия консултант спял с малко бебе - поз 3 на схемата(вътр.тяло, не бебето
    За подовите:
    Тошибата имал режим само долу за топлото - било предимство,
    Дайкин и фуджито - само отгоре или отгоре и отдолу - и то било предимство...
    Та би ли бил по-конкретен за модел и марка, ако си с подов в спалня
    Та затова за н-ти път пак ще напиша, моля ако се топлите с клими в спалня, кажете какви са и доволни ли сте и за място на скицата ми от пост№2878 в края на 192стр
    Резултат до сега - KI YOOU препоръчва - стенен на поз 3, ZMX-S на Мицу Хеви, ама скромничи и не казва той ли има такава или ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2887

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Към goshe,
    Отиваш във фирмата, която си си харесал и от където ще купуваш климатика и казваш какво искаш, даже им го написваш:
    -искам климатик за спалня 12-14кв.м. за отопление
    -искам да не вее, да е с топла и нежна струя
    -искам да не пука и припуква, та ако се изнервя някой ден да не ми влиза в главата
    -искам да не се форсира турбината за да не се налага да увеличавам звука на телевизора
    -все ми е тая дали ще вкл/изкл или ще работи постоянно, искам да не се разбира, че работи

    Да ти предложат 1-2-3 варианта, ама и да гарантират за това което искаш.
    /ако не искаш нещо от горните го задраскваш, ако искаш нещо друго го добавяш/

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2888

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А аз да попитам - защо ти е климатик за спалня? Ако ще се охлаждаш лятото с него има смисъл, но за греене, не виждам много. Един конвектор, който ще работи предимно само на нощна с електронно управление според мен е идеалният вариант.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2889

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Всичко зависи от топлозагубите на стаята и от това каква е възможността на човек да плаща за отопление. За един 100-150лв. са тавана. За някои може и 500-800лв. да не са проблем.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2890

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз точно за икономията разсъждавам. Ако приемем че средно климатикът ще е 1000 лв. по-скъп от конвектора и този климатик има 10 години живот излиза, че на година (на зима) трябва да икономисва повече от 100 лв. ток. Като се вземе в предвид, че и двата уреда ще работят предимно на нощта тогава икономията на климатика намалява.
    Честно казано не съм си играл да го смятам много - може и да е малко по-икономично с климатика, но да не забравяме, че конвекторът не се влияе от външната температура и комфорта е по-добър като цяло.
    valcho одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2891

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ти ако ползваш конвектора, така както климатика, само на месец ще имаш над 300 лв. за ток. А на сезон?
    bobovo, mkukas и P.Hristov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #2892

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Май алуминиевото вътрешно тяло не пука или греша?

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    4
    #2893

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    бихте ли ме насочили към коректна фирма във Варна която предлага климатиците мицубиши хеви?

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2894

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tagarow Виж публикацията
    Здравейте,
    бихте ли ме насочили към коректна фирма във Варна която предлага климатиците мицубиши хеви?
    Дистрибутори | Condex

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2895

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ти ако ползваш конвектора, така както климатика, само на месец ще имаш над 300 лв. за ток. А на сезон?
    Не е чак толкова. Миналата зима си взех конвектор 2 kw с електронно управление. Вечер малко преди да си легна го пускам на 26 градуса и така работи докато се събудя и го изключва. Температурата я поддържа много точно - като се будя стайният термометър показва 25.4 - 26. Най-високата ми сметка за ток за цялата зима беше 180 лв, докато предишната година най-високата ми сметка беше 120 лв. По тази логика в най-големите студове конвекторът е изхарчил 60 лв. повече от старият ми конвектор, който беше 700 W, но и не го надувах чак толкова топло да прави. Просто миналата зима реших, че искам да спя само с чаршаф без юрган, както правя през лятото.

    Само да кажа, че спалнята ми е 12 кв.м. с една външна стена с изолация, но дограмата ми е старо PVC от което духа по малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе