Страница 194 от 233 ПърваПърва ... 144184192193194195196204 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,896 до 2,910 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2896

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ама ти говориш за спалнята. Там само се спи. А ако махнеш климатика и минеш и в хола на конвектор? Като цяло не мога да си представя, как ще има климатик в хола и нощем ще е набичен на макс, за да може в спалнята да спиш, както лятото, без одеало?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2897

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да за спалнята говоря. Човекът нали питаше за климатик за спалня и аз за това писах.

    И аз не мога да си представя без климатик как мога да сгрея хола и останалото, но предишните обитатели на апартамента ми са се греели само с 2-та 700 W конвектора, които имам в хола. Сигурно са моржували...

    Но не спя без одеало, а с чаршаф и по боксерки. В същото време жената спи до мен с пижама и юрган, защото било зима и не мога да я отуча. Обяснявам и, че когато имаме печка няма значение дали е лято или зима

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2898

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    За спалня е оправдано, особено ако е малка. Там климатик не се вписва. Но има нещо друго, включвайки конвектор преди лягане, той бързо обръща въздуха, но лягаш в студено легло.
    necata2 и tony34al харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2899

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Прав си - аз за това оставям отворена вратата на спалнята, за да се грее от климатика в хола и така температурата в нея е около 21-22 градуса преди да пусна конвектора.
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2900

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не излиза твоята сметка да топлиш всичко с 1 климатик но ще се усетиш като стегне истинска зима .. така 2-3 седмици под -10 .. а това вечер да пускаш в спалнята .. не знам .. при -20 преди време едната стая която тогава не я ползвахме прозорците се бяха заледили отвътре ,познай ако пусна някакъв конвектор вечерта на сутринта дали ще е над 15° в стаята .. ако искаш комфорт - климатик във всяка стая ,всички на еднакви градуси колкото ти е комфортно и всички врати разтворени навсякъде еднакво топло и си ходиш по тениска или тънка блузка аз примерно така се отоплявам тока ми зимата е 150-200 лв икономии не правя климатиците не се изключват никога ..
    bobovo, tony34al, mkukas и 4 други харесват това.

  7. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2901

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Казал си го точно, ясно и кратко. Който иска да чете.....

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    milanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #2902

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Явно при теб е по-студено. Аз нямам особени проблеми, когато дойдат големите студове. Само FH35-цата започва да не смогва с желаните от мен 26 градуса, ами пада на 25 в стаята, но до там. В спалнята имах проблем с 700 ватовия конвектор - с него не успявах да поддържам 26 градуса като стана бая студено и за това си купих 2 kw, който пък според мен има много запас и се справя прекрасно. Икономия и аз не гоня, а искам да ми е топло. Дори когато стане много студено и климатикът леко клекне на 25 градуса пускам двата конвектора, които имам в хола, но и те са само по 700 вата. Все пак апартаментът ми е малък - само хол, бокс, спалня, коридор и баня. Ако бях в 3-стаен сигурно нямаше да се справя само с 1 климатик, но за момента нямам ядове. А и мисля да ъпгрейдна 35-цата с една 63-ка пък да видим и тогава ли няма да държи 26-те градуса.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2903

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ще ги държи с цената на шум и течение ,все пак и комфорта е важен

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    5
    #2904

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от adatsov Виж публикацията
    Здравейте,
    Другият месец ни предстои закупуване на климатик, надявам се да ни помогнете с избора.
    1. Жилищно помещение.
    2. Предимно за отопление, по-рядко за охлаждане.
    а) 35 кв. метра, 94 куб. метра ;
    б) Двойна ПВЦ + остъклена тераса - отново с двойна ПВЦ дограма
    в) квадратура на прозорците - 5.6 кв. метра;
    г) изложението на помещението - южно;
    д) 1-ви етаж. Под апартамента има голямо неотопляемо помещение предвидено за басейн;
    е) всекидневна + кухня;
    ж) Апартамент.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - София.
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - 21/24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - НЕ.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - стандартни кухненски електроуреди.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 2500лв с монтаж.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - поне до -15;
    10.Стаята представлява правоъгълник с размери 5х7х2.7 метра.

    Харесали сме си Fujitsu nocria 14, какво бихте ни посъветвали?
    Благодаря ви!

    Здравейте,
    Тъй като не разбирам от климатици, а веднъж вече попитах /стр. 189/, но не получих отговор - питам отново .
    При условията описани по-горе, как би се справил моделът U-crown 18 на Gree?
    Кой от двата климатика е по-добрия вариант? /nocria 14 или u-crown 18/
    И като цяло има ли по-добър вариант от гореспоменатите климатици? //нещо топлещо с по-ниска консумация

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2905

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    GF ASHG18LFC

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    KI_YOOU одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2906

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    В какво като квадратура помещение смяташ да монтираш тази 63ка?
    Имам чувството, че правиш по голяма грешка. Няма нужда да откриваш топлата вода - във всяка стая климатик, всичко останало е някакъв вид компромис.

    Колега, ако имаш възможност бодвай една Нокрия!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    5
    #2907

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    GF ASHG18LFC

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Това ли е 'топлещото' с по-ниска консумация:?
    Ако това е единствения вариант и разликата между нокрията и този модел на фуджитсу не е голяма - предпочитам нокрията.
    А тя голяма ли е?

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2908

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Не е това, за него си приготви още 1200лв отгоре. Препоръката на Сашо е оптималния избор като цена/качество. Ако имаш добра изолация и хубава дограма Нокрията е точния избор.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    22
    #2909

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.


    Здравейте.идва зима и ще трябва да купувам климатик.
    Ще съм много благодарен за всяка помощ при избора му.
    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    Жилищно помещение.
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За отопление основно,естествено че и лятото за охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo
    14 кв.м и 35 куб.
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    Дограмата е PVC Thyssen, двоен стъклопакет

    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    2,6
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;₉
    Северно
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    5 етаж панелка
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    Помещението е мултифункционално-хол с трансф.диван и нощем е спалня
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартамент панелка
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    София,Люлин
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Зима 20,лято 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма.вътр.стая е
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Има осн.уреди-тв,компютър.няма радиатори
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    1000-1200 с монтажа
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Основно на него ще разчитам за отопление.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Вляво са секция и гардероб,в долния десен ъгъл е ъглов диван,над прозореца няма място за вътр.тяло и евентуално му място е черв.правоъгълник. Отделно ако може и нисък шум а за екстри като йонизатор,антибактериаен и против прах ако има ще е добре.има ли смисъл да изчакам с покупката-черни петъци и др.предстоящи намаления?
    Благодаря за съветите предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2910

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от adatsov Виж публикацията
    Това ли е 'топлещото' с по-ниска консумация:?
    Ако това е единствения вариант и разликата между нокрията и този модел на фуджитсу не е голяма - предпочитам нокрията.
    А тя голяма ли е?
    Ако Нокрията можеш да я намериш налична, вземай без да се замисляш.
    Шест киловата отдадена мощност на номинал при 1,35 кВт консумация за Нокрията.
    18-ката на Грии е с малко по-висока консумация и с по-ниска отдавана мощност 1,42кВт консумация и 5,275 кВт отдавана топлина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе