Страница 198 от 233 ПърваПърва ... 148188196197198199200208 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,956 до 2,970 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2956

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nqkoi Виж публикацията
    В какъв смисъл,че има такъв модел или че няма такъв модел.
    Трябва ми за отопление и за нищо друго. Както съм писъл по-горе,нямам място за стенен а съм в апартамент без коминни тела и ...сещай се.
    А виждаш ли подписа ми?
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    5
    #2957

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Aleksandars, KI_YOOU,

    Благодаря ви за отговорите (стр. 194).
    Доколкото разбрах от по-старите коментари, нокрията не се внася от няколко години. Та и точно това ме тревожи - да не би дългият период на съхранение /било правилен или не точно такъв/ да е повлиял на машината по негативен начин. Ако притесненията ми са напразни - да разбирам, че нокрията е по-добрия вариант от Gree U-crown 18? /въпреки, че загубата на топлина е голяма, тъй като идва от пода/

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2958

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Климатизатор стоящ в склад и в кашон...Не знам какво може да се промени в него.
    bobovo, mkukas и kokovox харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2959

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    ...и кой държи в БГ нокрия на склад с години и не ги продава...

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2960

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...и кой държи в БГ нокрия на склад с години и не ги продава...
    Една фирма, дето като има проблем с нейна машина ти казва, че не си го вакуумирал по телефона и до там. Лицето на същата фирма е нещо с ник нейм, без реално име. Тя коли, тя беси. Съответно колегите ги избягват и с право.
    VeleV.Klima и milanov харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #2961

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря на всички за отговорите

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #2962

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    В момента ползвам мултисплит Mitsubishi SCM45ZM-S с две подови тела SRF25ZMX-S в 2 спални.
    Не съм доволен от това, че духат супер много, дори при спрян компресор + вътрешните тела пукат понякога доста силно (пълен резил за марката).
    Имам възможност да го сменя и искам да сложа стенни тела и в момента съм се спрял на:
    Hitachi RAM-40NP2B с 2 тела RAQ-18QXB или RAQ-18RPB

    И въпросите са ми:
    1. Как да разбера дали тези стенни тела духат постоянно и кое от двете е по-добре за спалня. Заслужава ли си "Акебоно-то"?
    2. Някакви други алтернативи? Грубо цената да е около 3к и сходна производителност и да са тихи. Мицубиши също е оферта, понеже външното тяло ми харесва и може да го оставя, но не искам вътрешните да духат перманентно или поне да е дооста по-слабо от сегашните. Т.е. тела за спалня.
    За да бъда честен, вероятно и по-малък като капацитет модел ще ми свърши работа (нещо 4-4.4кв номинал), но не е лошо да има запас, при Хитачито идва за скромните 100лв разлика...

    Благодаря!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2963

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Обади се в "Кондекс-ЦЪК" и питай. Защо духат непрекъснато, дори при спрял компресор. Там би трябвало най-добре да познават работата на MHI.

    - - - - - - - - - -

    По колко кв.м. са спалните?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2964

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Има добри отзиви за мултисплита на Тошиба. Добра цена има мултисплита на Самсунг, но няма отзиви за него. При спрял компресор, турбините на хевитата трябва да въртят на ултраниска скорост, която е по-ниска от 1-ва фиксирана. Защо не се случва??

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2965

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Защото като спре компресора не започват веднага да въртят с ултра ниската скорост, а минава някакво време. Намаляват на степени и ако се включи компресора преди това време, оставаш с впечатлението, че не сваля на ултра ниска скорост.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #2966

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Днес ще звънна на Кондекс да ги разпитам, но според мен просто климатика не е правен за такива помещения.
    Спалните са по около 14м2.
    Подовите по спецификация са 26db и 396m3/hr.
    За сравнение Акебоно-то на Хитачи е 20db и 300m3/hr.

    Шумът на практика не е крайно зле, но духането не мога да си го обясня защо не може да се изключва и защо е толкова силно.
    Иначе вЕрвайте, изчаквам достатъчно. Снощи например компресора не работи поне 30-40 мин, докато зяпах един филм, но си вееше все така дразнещо.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2967

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Като изключи компресора трябва тази скорост на обдухване на турбината да е много по-ниска от най-ниската първа степен при работа. Това за режим отопление. Страшно неприятно е да вее вентилатор, когато в стаята е 20-22градуса. Вентилатор вее лятото при 28-30 градуса. Даже според мене на подовите трябва да спира перката при спиране на компресора, т.е. да няма това обдухване. Така трябва да е според мене за да има комфорт. А защо не се правят така климатиците......

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2968

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Какво смяташ ти и как е правилно, са съвсем различни неща....

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    P.Hristov и milanov харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2969

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Хайде кажи и обясни как е правилно........ , МОЛЯ.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #2970

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Какво смяташ ти и как е правилно, са съвсем различни неща....
    Искаш да кажеш, че в моя случай не мога да се оплаквам, понеже инженерите на MHI така са рашили, значи те са прави?
    Хубаво е да ги пише тези неща в спецификациите между другото.
    Като избирах климатик и питах фирмата кой ще ми препоръчат за спалня - Мицубиши или Дайкин (подови все) и те казаха, че и двете били ОК.
    Което се оказва пълна глупост, понеже съм виждал как работи подов Дайкин и знам моите...

    Сега се оказвам в ситуция с кажи речи 4 бона хвърлени на вятъра, щото някой си там го е домързяло да си извади пръста от носа и да разбере какво го питам...
    Между другото обадих се на Кондекс, нищо ново, всичките от тази серия (включително стенните) духат постоянно.

    Та така.. климатика ще си ходи. Погледнах Самсунг, но честно казано не виждам да са ценово изгодни, особено за нетестван модел.
    Остава въпроса кое стенно тяло НЕ духа със сигурност или е супер леко и комфортно за спалня, за да взема такъв.
    milanov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе