Страница 199 от 233 ПърваПърва ... 149189197198199200201209 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,971 до 2,985 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2971

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Колегата biro беше казвал,че новите подови на Дайкин не духат като са в -off.Вчера си играх с един такъв нов и наистина спира вентилатора.За високостенни инвертори май няма да намериш,те спират вента само при дефрост.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    emil vasilev и milanov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2972

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Няма такова, което да не "духа". Иваче, няма да може да мери стайната температура.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2973

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Визирах Миланов, не Вас.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2974

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Обясни на другите как трябва да работи на отопление подов климатик не на Миланов, като спре компресора да върти ли турбината или да не върти.

    - - - - - - - - - -

    ...забравих и с най-добри пожелания.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Колегата biro беше казвал,че новите подови на Дайкин не духат като са в -off.Вчера си играх с един такъв нов и наистина спира вентилатора.За високостенни инвертори май няма да намериш,те спират вента само при дефрост.

    Sent from my" Xperia M4 Aqua"

    На високостенните духането е по тавана и при нормална височина 2,5-2,6м. на стаята не се усеща, ако вее на под първа степен. Ако си вее на първа пак се усеща.
    Но ето, че имало подови климатици не въртящи турбината при off на отопление.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2975

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Абе ако искат да го направят комфортно за потребителя могат ,но няма старание ..
    zxc0 и milanov харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2976

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    При подовите тела се осъществява естествена конвекция която преминава през датчика за температура.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #2977

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    При подовите тела се осъществява естествена конвекция която преминава през датчика за температура.
    Конвекция няма как да има при подово тяло, което НЕ топли.
    Т.е. няма топъл въздух около топлообменника и никаква конвекция не става.
    А и като цяло липсата на отвори не позволяват особено добър поток на въздуха, както при радиатори/конвектори.

    Иначе за подовия Дайкин знам, че не духа постоянно. Имам у нас и стенен Дайкин - също не духа.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2978

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    "...Имам у нас и стенен Дайкин - също не духа...." Това е много интересно, кой модел е?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #2979

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ще те излъжа за точните букви в модела, че не ми е пред очите, но е доста подобен на ftx50gv.
    В стария апартамент имах една 50-ка и 25-ца от по-стари серии, които също не духаха постоянно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2980

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Преди време ползвах Daikin ATXS25 високостенен модел Сиеста. Той НЕ духаше в режим отопление при спиране на компресора.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Няма такова, което да не "духа". Иваче, няма да може да мери стайната температура.
    Това, че не си виждал не значи, че няма.
    Термометъра ми на бюрото мери стайна температура без да духа с порядък 0.1 градус и то доста бързо и точно.

    Дори не виждам какво общо има лекото духане в режим офф с измерването на температурата при положение, че има вътрешни тела, на които термо сензора не е на пътя на въздушния поток.
    bobbyap одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #2981

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Дори не виждам какво общо има лекото духане в режим офф с измерването на температурата при положение, че има вътрешни тела, на които термо сензора не е на пътя на въздушния поток.
    Да, всъщност е много странно, но момчето от Кондекс спомена същата причина - как щяло да мери температурата, което според мен са пълни глупости.
    Първо на моя съм му виждал температурния дачтик (като идваха техниците) и се намира встрани, бих казал нищо общо с топлообменника и потока на въздуха.
    Второ всичките климатици, които съм имал преди това спират (дефакто 3 Дайкина) и си топлят прилично.

    Съвсем логична причина за постоянното въртене на въздуха според мен не е меренето на температурата, а да не допуска да става прекалено жега на тавана и хладно към пода.
    Факт е обаче, че не винаги е комфротно това поведение. Би било в хол/офис и т.н. Ама в спалня... някоя вечер ми идва да го изхвърля през терасата.

    PS - в офиса пробвах единия климатик преди малко. Японски Дайкин, модел f56btdp-c (ако успях добре да видя).
    Намалих го от 23 на минималните градуси, не спря да духа изцяло, но беше изключително слабо, едвам се усеща на 40см разстояние с ръка, чак се зачудих върти ли изобщо.
    Та.. така съм съгласен, но при мен с тези турбини на мицубишито нещата са съвсем различни.
    Този пост е редактиран от BornToDrink; 26-10-16 в 15:14.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2982

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Хм, и аз бях питал по-нагоре в темата за подови, че ми се ще да сложа такъв в спалнята. И на мен ми е много дискомфортно от веенето в спалня. Съфорумци споделиха, дадоха предложения, за което им благодаря още веднъж. Но засега съм стопирал покупката. Имам 1-2 предложения от познати с монтирани подови клими в спалня да видя на място как работят, дет се казва - око да види, ръка да пипне Щото само с ходене по фирмите...
    Много е полезно споделеното от теб за конкретна марка и модел!
    emil vasilev одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2983

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Преди време ползвах Daikin ATXS25 високостенен модел Сиеста. Той НЕ духаше в режим отопление при спиране на компресора.



    Това, че не си виждал не значи, че няма.
    Термометъра ми на бюрото мери стайна температура без да духа с порядък 0.1 градус и то доста бързо и точно.

    Дори не виждам какво общо има лекото духане в режим офф с измерването на температурата при положение, че има вътрешни тела, на които термо сензора не е на пътя на въздушния поток.
    Това, което си мислиш, че не съм виждал, ми стои на стената у нас, повече от година. Порядъкът и скоростта на мерене на термометъра ти на бюрото няма общо нито с точността, нито с темата. Няма нищо странно да не виждаш нещо, ако гледаш в друга посока. На другата ми стена, в другата стая, стои машина със сензор, който не е на пътя на въздушния поток. Това не значи, че не мери. Прави го с по-голяма инертност. Принудителното движение на въздуха е важно, за да се осреднява температурата на по-голям обем около вътрешното тяло. Не е толкова важно при подовите модели, за разлика от високостенните.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2984

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Последно при подовите климатици в режим на отопление при off цикъл трябва ли да се върти перката на вътрешното тяло или не?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2985

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Абе dodo на дайкина дето имах ATXS25 стенен не му се въртеше турбината в офф и си поддържаше температурата перфектно в кухня с изолация от картон и вата на тавана и всички стени. При това климатика бе монтиран на 7см от тавана и на 2.5м от стената с прозореца. Нито се успиваше нито прегряваше, просто следеше точно температурата и включваше компресора много адекватно. Няма нужда от принудителна вентилация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе