Страница 3 от 38 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 562

Panasonic Etherea 2016г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #31

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Напълно нелогично за мен поръчах Z12SKE. В клим@маркет нещо са отпуснали кранчето и е на 1400лв. Бета тестери трябва да има.
    Дванайската на тая цена си е супер-оферта. За мен това е реалната им цена. Ако си подбрал правилно капацитета на климатика спрямо помещението не би трябвало да имаш грижи. На пръв поглед при новите Етереи външният топлообменник е увеличен още, а вътрешният леко намален, следователно би трябвало да духат по-топло от старите и предполагам, че с новият фреон дефростите им може да са леко различни, но ще видим като дойде зимата...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #32

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Той и додо едно време се скъса да плюе 8цата и накрая си я взе.Да ти е честит и ще чакаме коментари как се справя новия модел.
    Колега, когато едно време плюех осмицата, имаше защо и се бях обосновал точно. Машината дойде на пазара с цена 2к5 лева, предлагайки това, което Шарп предлагаше за 1к8 лева. Да си видял мой пост, където да плюя по Панасоник, средния му клас, предлагащ най-много, за най-малко пари? Когато си купувам машина за себе си, на първо място стоят параметрите и сервизната поддръжка. На второ място е дизайна и на трето, цената. Когато купих тошибата, цената му, с която основно не бях съгласен, вече беше паднала с около 200 лева. А поддръжката и сервиза на хитачи RAS-35PSB, който бях тръгнал да купувам тогава, не беше на необходимото ниво. Затова направих компромис с тошибата, декларираща най-близките параметри до тези, които търсех. Сега реалностите са други, параметрите на машините катастрофално падат надолу. На този фон, при така обявените цени от вносителите, не виждам аналог на дайсейкай 8. Освен старата 35-ца на уруру сарара, която се продаваше реално за 3к лева (беше обявена за почти 4к). Но не става за всяко помещение.

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #33

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Не се обиждай,поста ми беше шеговит.Сега да попитам,някой има ли информация относно дефроста на новия модел,че на тази цена която го пуснаха,взех да се облизвам за една 9ка.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #34

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Той и Алекси плюеше европейските Хитачита на 220 волта и накрая си купи точно такова.
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това с пуфкането при смяна на режими стартиране на компресора е по скоро особеност на машината ,при по качествените машини са помислили за тоя момент и е елиминиран .. преди години имах Хитачи то така пуфтеше нетърпимо нощем го изключвах .. за това го и дадох с жилището а беше на 1 сезон и от тогава е една от марките дето ми е в черния списък ( поне тия на 220 волта )
    Ето едно сравнение на капацитета между старата и новата 12-ка:

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #35

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Щастлифт притежател съм на Z12SKE.
    Първия впечатления.
    При външна 12°С съм го настроил на 24°С(по тениска) fan auto в стая 48кубика и работи като конвенционален on (форсиране на предпоследна степен fan-a)- off. При тази скорост на вентилатора (може и да е последна) ефекта е резонанс в клапите за хоризонтално насочване и не звучи добре.
    Вътрешното тяло изглежда добре очаквам да се разработи и опитно да установя подходящите настройки. Стария Ethrea 2013 на с такива настройки е далеч по-безшумен.
    edit: с малко донастойки позицията на клапите сякаш резонанса изчезна. Oстана обаче on-офф режима който навярно е от високата външна температура.
    Дистанционното е пак е без подсветка което за мен е минус, но доколкото разбирам е стандарт при тази техника.
    Този пост е редактиран от Zygot; 22-10-16 в 04:41.

  7. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #36

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Като почне да прави резонанс,пробвай да понаместиш вътрешното тяло,иначе в това топло време защо не му фиксираш някоя степен на вента,да не се форсира.Според мен малко си го преоразмерил,ще чакаме още впечетления от машината.Да ти е честита и много да те топли!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #37

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    А защо е нужно да се форсира турбината преди да изключи? Не може ли просто да спре.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #38

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Щастлифт притежател съм на Z12SKE.
    Вътрешното тяло изглежда добре очаквам да се разработи и опитно да установя подходящите настройки. Стария Ethrea 2013 на с такива настройки е далеч по-безшумен.
    edit: с малко донастойки позицията на клапите сякаш резонанса изчезна. Oстана обаче on-офф режима който навярно е от високата външна температура.
    Качи малко снимки на новата машина.

    Не е преоразмерил, Панасониците при зададени 21-22 градуса като си достигнат температурата започват да работят като конвектори, без веене и течения - смъкват вентилатора на супер-ниска скорост и така заспиват.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #39

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Като почне да прави резонанс,пробвай да понаместиш вътрешното тяло,иначе в това топло време защо не му фиксираш някоя степен на вента,да не се форсира.Според мен малко си го преоразмерил,ще чакаме още впечетления от машината.Да ти е честита и много да те топли!
    Като завъртя хоризонталната клапа по диагонала спряха. Не е преоразмерен имам кухня 10кв.м с преходна врата която при нужда искам да мога да стопля. Благодаря!

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А защо е нужно да се форсира турбината преди да изключи? Не може ли просто да спре.
    Не се форсира турбината преди спиране а по време на on цикъла другия E9PKE работи на 1-2степени по-ниски скорости на турбината, е и по-бавно стопля. Работата му е при on e на 3 или 4та степен от 5 в останалото време не работи.
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Качи малко снимки на новата машина.

    Не е преоразмерил, Панасониците при зададени 21-22 градуса като си достигнат температурата започват да работят като конвектори, без веене и течения - смъкват вентилатора на супер-ниска скорост и така заспиват.
    Като гледам са заложили на бързодействието, а не на комфорта. Което до някъде е логично, климатика е предвиден за далеч по-големи помещения.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #40

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    На живо изглежда много добре, а и матовия цвят определено му отива повече от лъскавия. Всички индикатори сега са с бели светодиоди, нали? Дано дефростите и топленето да са подобрени в сравнение със старите.
    За да изпадне в "конвекторен спящ режим" трябва стане по-студено отвън и вътре да се зададат 21-22 градуса. Може би още не си го видял.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #41

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Мечти те не са барнали нищо по софта от 2000г насам и само влошават хардуера ..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #42

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Като работи един климатик on/off за мене означава, че стаята е стоплена и климатика като работи на минимум отдава повече топлина от колкото е нужно. Всяко вкл/изкл на не темперирано помещение означава, че или регулацията на климатика не е изпипана или нещо вътрешното не е на най-удачното място. Изключвам варианта с много студена стая.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #43

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Добре, че не пипат софтуера! Перфектен им е дефроста на старите етерии. А хардуера на новите наистина им куца. Пак се дънят!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #44

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Мечти те не са барнали нищо по софта от 2000г насам и само влошават хардуера ..
    Ма те и другите нищо не барат. И кадри май им липсват. Гледам Тошиба в завода в Тайланд инДженери есента миналата година са търсили...Ако някой иска да се цани там..

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #45

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Всъщност си прав ,те старите си ги даваха до -10 ,до тая температура работят перфектно .. надолу подкарват на 35 мин дефроста за по 10 мин .. а и бяха с по масивни тела и силни компресори

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 38 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 15:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 12:16
  3. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 20:01
  4. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33
  5. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе