Страница 4 от 38 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 562

Panasonic Etherea 2016г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #46

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Добре, че не пипат софтуера! Перфектен им е дефроста на старите етерии. А хардуера на новите наистина им куца. Пак се дънят!
    И кое им куца на новите? Външният топлообменник са го увеличили още и сега е почти до края на задната стена. Компресорът е същия, само фреонът е различен, махнали са моторчето на еко-сензора и вътрешната пита са я съкратили с 4 реда. Така би трябвало уж да духат по-горещ въздух от старите.
    Не ми харесва само, че новите Етереи са с намален капацитет. Много зависи и на какви цени ще ги пуснат, примерно на промоционални цени около 1400 лева за 12-ка са отлична оферта, иначе трябва да си болен да дадеш 1750 лева за дванайска с слабоват компресор.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 24-10-16 в 21:33.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #47

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Много зависи и на какви цени ще ги пуснат, примерно на промоционални цени около 1400 лева за 12-ка са отлична оферта, иначе трябва да си болен да дадеш 1750 лева за дванайска с слабоват компресор.
    Хм....то като толкова им са слабовати компресорите...-като дадеш 1400(отлична оферта)...-това няма да ги направи по мощни, нали?!
    Споделяйте впечатления бе хора....- с две думи...притежател си вече на въпросните машини ...-сподели как се държи...-а не гадай туй и онуй!

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #48

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Ми ако ще дават близо 1800 лева за Панасоник, то по добре да си купиш FH25VE, който при минусови температури издухва и като хардуер, и като топлене всяка 12-ка на Панасоник. Според мен с тези надути цени, които са им сложили в момента Етереите не могат да бъдат конкуренция на останалите, ако ще се използват основно за отопление. Виж ако ги пуснат на промоция са без конкуренция. За мен отлична оферта значи да получиш това, за което си платил.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #49

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Няма споделяне, само общи коментари. Като се напише нещо или излиза реклама или плюене.

  6. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #50

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    От известно време си задавам въпроса...как въобще тези Панасоници продължават да се продават, след като машини на сходни цени ги отвяват отвсякъде по параметри?!
    На стара слава ли разчитат....на що ли?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #51

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Ами не се продават. Може би в техно магазините да се харчат. Но там е ширпотребата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #52

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от centurionX Виж публикацията
    От известно време си задавам въпроса...как въобще тези Панасоници продължават да се продават, след като машини на сходни цени ги отвяват отвсякъде по параметри?!
    На стара слава ли разчитат....на що ли?
    Известното време би трябвало да е по-късо от един годишен сезон, в противен случай твърдението ти би било една голяма глупост.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И кое им куца на новите? Външният топлообменник са го увеличили още и сега е почти до края на задната стена. Компресорът е същия, само фреонът е различен, махнали са моторчето на еко-сензора и вътрешната пита са я съкратили с 4 реда. Така би трябвало уж да духат по-горещ въздух от старите.
    Не ми харесва само, че новите Етереи са с намален капацитет. Много зависи и на какви цени ще ги пуснат, примерно на промоционални цени около 1400 лева за 12-ка са отлична оферта, иначе трябва да си болен да дадеш 1750 лева за дванайска с слабоват компресор.
    Хем питаш, хем сам си отговаряш. Ще придобиеш ли изобщо някога бегла представа за компресорите, за да спреш да пишеш глупости за тях по темите?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #53

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от centurionX Виж публикацията
    От известно време си задавам въпроса...как въобще тези Панасоници продължават да се продават, след като машини на сходни цени ги отвяват отвсякъде по параметри?!
    На стара слава ли разчитат....на що ли?
    Тъй като нямам опит с климатиците избирах по характеристики и ми е чудно кой климатик в този клас го отвява?
    Бях се спрял и на Фуджитсу 12LUCA който е с по-добро топлоотдаване при отрицателни температури, но има по нисък COP и особенно SCOP.
    Разходът на електроенергия ми е приоритетен, а и тук няма много дни със сериозни отрицателни температури за дасе затрудни климатика.
    Дефроста е честичък при -10*C, но това е хол и не пречи.

  11. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #54

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Известното време би трябвало да е по-късо от един годишен сезон, в противен случай твърдението ти би било една голяма глупост.



    Хем питаш, хем сам си отговаряш. Ще придобиеш ли изобщо някога бегла представа за компресорите, за да спреш да пишеш глупости за тях по темите?
    Додо....явно не си доловил иронията в изречението ми!?
    Да....аз съм собственик на такава машина("ширпотреба")...вече година и няколко месеца...и съм предоволен от нея.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #55

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Е то стана ясно, че там където е мек климата са доволни от Панасониците.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #56

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Сега е около 2°С като и през деня беше студено. Сравненията ми са спрямо E09PKE който е единственият друг климатик който съм ползвал.
    Климатика на ауто не си мени скоростите като стигне зададената температура директно гаси.
    Степените на фана доста по ветровити имам чувството, че е поне +1 на скоростите спрямо E09PKE.
    Хубавото на това да не си мени скоростите е, че свикваш с шума и го забравяш въпреки 'вятъра'.

  14.  
     
  15. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #57

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Според мен ако не го изключваш,след ден два като си темперира стаята,ще почне да пада и на по ниска скорост.
    Този пост е редактиран от JOKVN; 29-10-16 в 08:34.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #58

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    каква е разликата между CS-Z12SKEM/ CU-Z12SKEи CS-XZ12SKEW/CU-Z12SKE при положение че външните тела са еднакви ?

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #59

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    М - бял мат, X - цвят инокс

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #60

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цвета на вътрешното тяло CS-XZ12SKEW/CU-Z12SKE е сиво-инокс ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 38 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 15:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 12:16
  3. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 20:01
  4. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33
  5. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе