Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #16

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    Да де, те това беше и идеята на т.нар. демокрация - да ни ползват за опитни мишки "водещите" химически производители.
    Нямам предвид само отровите за растителна защита, ами разните заместители в иначе нашите традиционни хранителни продукти.
    Затвориха нашите заводи, уж били морално и физически остарели. И си пробутват ГМО продуктите (и подкупите за тяхното безпроблемно разпространение). После е ясно - на здравната каса не и стига бюджета. Едно време Nestle, Toblerone, Cadbury бяха еталон за качество, а сега са едни от многото имитации на шоколад. Последната марка не съм я виждал по нашите магазини от поне 20 години.
    Същото е и със техниката. Имало качествени неща в Турция и Китай. Може и така да е, не споря. Обаче трябва да им се седи с вилата на врата, докато се научат!
    От друга страна китайците още се учат на нащата, които при нас и в Западна Европа бяха стандарт преди 30-тина години. И като ти се падне нещо, правено от калфата, тежко ти и горко! Защото никъде не пише, че е за Източна Европа (освен на някои марки перилни препарати).
    Аз предпочитам да пише, че отговаря на РСТ на руснаците, отколкото да носи фалшивия знак CE.
    Свалете си от нета някакво ръководство на уред на руски и погледнете изискванията за срок на експлоатация. Как ви се струват 5 и 7 години спрямо "европейските" 2 гаранция, например?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #17

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    В отговор на въпроса от заглавието - ами защото искаме качество, ама не искаме да платим за него. Не е вярно, че няма качествена техника. Ама струва повече. Гледате най-евтиното и се чудите защо не е качествено. Доста е качествено за парите си според мен. Като искате качеството на Мерцедес си платете цената за Мерцедес. Аз имам хладилник Беко, започна да сдава багажа след 8 години, но все още работи добре. Хич не го знам с какъв компресор е. За 400 лв и енергиен клас А+ се изплати 10тократно. Пак ще взема Беко за 400лв пак нека да е боклук. Либхерите започват от 600лв. ЛГ от 800. Мийле да не говорим. Е пък ЛГ два пъти ли е по-добро, че цената му е двойна? Купувам евтино и имам малки очаквания. Който иска да купува скъпото да му мисли.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #18

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    Така и не разбрах какъв е този хладилник от 8 години с енергиен клас A+,след като директивата за етикетиране на хладилници е от 2010г.
    Зарежи Беко,Меко и си купи истински хладилник.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #19

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    И кой е "истинският" хладилник. Почти няма вече такива у нас. Така че Бекото по цена-качество, особено ако има и някоя промоция с дълга гаранция си е нормален избор.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #20

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    Midea, Hisense и Haier са още по-евтини. Не виждам Беко да е нещо изключително пред тях. Имам liebherr и beko(макар и брандиран като blomberg). Мога да ти кажа, че Либхера има защо да е по-скъп.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #21

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    Хайде да не повдигаме въпроса за Либхер. И аз имам Либхер от серията, на която масово имаше пробив във вградения изпарител около 3-тата година. Добре че го взех с 50 месеца гаранция и ми го смениха веднага. Новият е с китайски компресор, който е по-тих от предния. И въобще май не са компресори слабото място на съвременните хладилници. Примерно вградения изпарител почти не подлежи на ремонт. Електрониката също дава проблеми.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Отговор: Защо производителите на хладилници са луднали по китайските компресори ?

    Аз имам готварска печка БЕКО от която съм много доволен.Шеста година не е дала никакъв дефект, при наличието на повече от 50 случили се прекъсвания на тока и токови удари.

    Държи се и честно казано ще ми жал когато трябва да я махам.Не знам за тези пари 650 лева дали ще мога да намеря готварска печка с програматор за фурната, два разширяеми котлона- кръгло разширяем и елипсовидно/продълговато разширяем.


    Не съм сигурен корейските доколко могат да издържат на такива издевателства.

    Отделно сумите са далеч нагоре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 09-09-13, 23:54
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 08:53
  3. Хладилници,... хладилници до 2008 г.
    От Bobsun5 във форум Хладилна техника
    Отговори: 511
    Последно: 31-12-08, 01:16
  4. Китайските Интернет потребители са 162 млн.
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-07, 18:18
  5. относно производителите на видео карти
    От metancho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-11-06, 12:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе